Apple zaprezentował watchOS 9 podczas przemówienia na WWDC 2022. Po raz pierwszy nie tylko firma wprowadza mnóstwo funkcji do Apple Watch, ale wydaje się, że Apple w końcu nauczyło się, jak odpuścić Apple Watch Series 3, ponieważ pięciolatek tego nie obsługuje nadchodzący system operacyjny.

Od tego czasu minął już co najmniej rok 9to5Mac informuje, dlaczego Apple powinien przestać sprzedawać Apple Watch Series 3. Z małym ekranem, mniejszą liczbą czujników, starym procesorem i wewnętrznymi ograniczeniami pamięci, właściciele Series 3 borykają się od lat, zwłaszcza gdy próbują zaktualizować zegarek do nowej wersji system operacyjny.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a, iPada i Maca, Apple zdecydował, że będzie nadal wspierać Apple Watch Series 3, ale ogranicza liczbę dostępnych funkcji. Teraz wreszcie firma stwierdziła, że ​​watchOS 9 nie będzie dostępny dla tego modelu.

Co dziwne, chociaż Apple Watch Series 3 nie dostanie watchOS 9, Apple nadal sprzedaje go ze swojego sklepu internetowego tylko stwierdzając, że nie będzie obsługiwał najnowszej aktualizacji oprogramowania. Jak się wydaje, Apple chce jak najwięcej zyskać na tym produkcie przed wycofaniem go jesienią tego roku, kiedy firma podobno ogłasza nie tylko Apple Watch Series 8, ale także Apple Watch SE drugiej generacji i Apple Watch do sportów ekstremalnych.

Dlaczego koniec Apple Watch Series 3 oznacza, że ​​watchOS 9 może wreszcie zabłysnąć?

„trzy

Ponieważ Apple Watch Series 3 traci wsparcie dla watchOS 9, Apple może wreszcie porzucić mniejsze ekrany. Jak widać z Oglądaj twarzeApple odnowiło wiele starszych, aby teraz lepiej wyglądały na nowych wyświetlaczach 41 mm i 45 mm, a także zwiększyły ich złożoność dzięki nowszym procesorom.

Jeśli masz Seria zegarków Apple 7 i wypróbuj stare tarcze zegarka watchOS 8, zobaczysz, jak bardzo się nie zgadzają, bez idealnej optymalizacji. Gdy seria 3 zniknęła, Apple to naprawiło. Ponadto Apple przerobił nawet system powiadomień, który jest teraz bliższy temu dostępnemu w iPhonie.

Dla mnie wydaje mi się, że watchOS 9 wiąże luźne końce. Na przykład watchOS 8 wprowadził Aplikacja do spania, ale zawierało tylko kilka ciekawostek dotyczących harmonogramu snu. Teraz Apple przygotowuje odpowiednią aplikację z informacjami, które chcesz wiedzieć o okresie, w którym odpoczywasz. Wcześniej aplikacja Health zawierała wiele nowych funkcji, takich jak śledzenie cyklu, teraz watchOS 9 zapewnia Aplikacja leków który pomaga śledzić wszystkie pigułki i witaminy, które przyjmujesz każdego dnia.

watchOS 9 oferuje również głębsze Tryb ostrości integracja, więcej języków dostępnych z Klawiatura QWERTYi nawet QuickTypektóry po raz pierwszy wprowadza przewidywanie słów do Apple Watch.

„aplikacja

Skupienie się na większym wyświetlaczu sprawia, że ​​zegarek Apple Watch jest o wiele bardziej przydatny w systemie watchOS 9. Apple zmodernizował Aplikacja Treningi. Dla biegaczy jest nowość Widoki treningowe że wystarczy obrócić Digital Crown, aby zobaczyć wiele danych dostępnych podczas mojego biegu

  • Pierścienie aktywności
  • Strefy tętna
  • Moc
  • Podniesienie

Nawet w przypadku innych ćwiczeń watchOS 9 wyświetli przynajmniej spalone kalorie oraz pierścień aktywności.

Ponadto watchOS 9 pozwala mi dostosuj mój trening dopasowując interwały pracy i regeneracji do mojego stylu treningu. Mogę otrzymywać alerty dotyczące tempa, tętna, rytmu i mocy. Z natychmiastowa odpowiedz, wiem, czy jestem na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel. Dzięki dynamicznemu tempu wiem, czy muszę naciskać trochę więcej. Ponadto watchOS 9 po raz pierwszy obsługuje treningi multisportowe.

Zakończyć

Szczerze myślę, że watchOS 9 to największa aktualizacja Apple Watch od lat, a głównym powodem jest to, że Apple Watch Series 3 odchodzi na dobre. Wiem, że jest to bardzo przystępne cenowo urządzenie do noszenia dla tych, którzy chcą, aby urządzenie Apple śledziło ich codzienną aktywność, ale ponieważ wkrótce pojawią się nowe zegarki i tak wiele nowych technologii, Apple podejmuje właściwy krok, aby wspierać watchOS 9 tylko w nowszych zegarkach.

Co myślisz o watchOS 9 i Apple, które nie obsługują już Apple Watch Series 3? Udostępnij je w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.