BROOKLIN, Msza św. – Trofeum US Open znajdowało się zaledwie kilka jardów od Phila Mickelsona, który zakończył swój tydzień na południowym krańcu Bostonu. Nigdy nie wydawało się, że jest dalej.

Pogoń Lefty’ego za jedyną rzeczą, która stała między nim a nieśmiertelnością golfa, wydawała się umyć od lat. Sześciokrotny zdobywca drugiego miejsca w krajowych mistrzostwach, powietrze zostało spłukane z pokoju po tym, jak w 2018 roku grał w ping-ponga ruchomą piłką na Shinnecock Hills. Reguły golfa bywają boleśnie stoickie, ale to była kwestia, której nie mógł i nie tolerowałby nawet zwykły fan.

Ale biorąc pod uwagę obecny krajobraz w rozdrobnionym świecie zawodowym, skrócenie siebie w pogoni za karierą Wielkiego Szlema wydaje się oklepane z perspektywy czasu.


Wyniki pełnego pola z US Open


Przez dziesięciolecia Mickelson odgrywał rolę tragicznego bohatera. Kiedy przegrał turniej US Open 2002 z Tigerem Woodsem – i, żeby być uczciwym, stracił ten tytuł – wciąż był awansowany do „Ludowego Mistrza”. Kiedy wystartował z edycją z 2006 roku w Winged Foot, w jego dramatycznym 72znaleźć stopienie otworu.

Tak wielu przegrało US Open, ale nikt nie zrobił tego na tak wiele sposobów i żaden tak często.

Ale kiedy Lefty dokończył żałosny tydzień w The Country Club, nie było już żadnego straconego honoru w jego pogoni. Zamiast tego wszystko było surrealistyczne.

Dążenie Mickelsona do kariery Grand Slam dobiegło końca – to tylko fakt. Ale kiedy spakował samochód zastępczy i skierował się w niepewną i kontrowersyjną przyszłość jako twarz LIV Golfa, był jeszcze jeden możliwy finał, którego nie można było zignorować. US Open 2022 może być ostatnim sankcjonowanym przez Lefty’ego wydarzeniem PGA Tour w Stanach Zjednoczonych.

Mickelson był jednym z 17 członków Tour, którzy zostali natychmiast i na czas nieokreślony zawieszeni za naruszenie regulaminu toru dotyczącego gry w pierwszym turnieju LIV w zeszłym tygodniu. W przeciwieństwie do Dustina Johnsona i Kevina Na, Lefty nie zrezygnował z członkostwa w Tour. Ale kiedy przepaść między Tourem a serią LIV wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską powiększa się, wydaje się, że nie ma już drogi powrotnej.

Bez jakiegoś nieprzewidzianego i mało prawdopodobnego pojednania, dni Lefty w trasie dobiegły końca. Pozostaje tylko pytanie, czy stanie się persona non grata na głównych mistrzostwach?

USGA pozwoliło tym, którzy rzucili się do LIV Golf na udział w mistrzostwach w tym tygodniu, ale urzędnicy powstrzymali się od zaoferowania w przyszłości przepustki ogólnej.

“Mógłby [I] wyobraź sobie dzień, w którym niektórym będzie trudniej [LIV Golf members] robisz różne rzeczy, aby dostać się do US Open? Mógłbym. Czy to będzie prawda? Nie wiem, ale zdecydowanie mogę przewidzieć ten dzień ”- powiedział w tym tygodniu dyrektor generalny USGA Mike Whan.

PGA of America, która prowadzi PGA Championship, była jeszcze bardziej przejrzysta. Na mistrzostwach z zeszłego miesiąca, gdzie Mickelson był obrońcą tytułu, ale nie rywalizował, CEO Seth Waugh posunął się tak daleko, że wyjaśnił potencjalny mechanizm, który można wykorzystać do powstrzymania graczy LIV.

„Nasz regulamin mówi, że musisz być uznanym członkiem uznanej trasy, aby być gdzieś członkiem PGA, a zatem kwalifikować się do gry [the PGA Championship]”, wyjaśnił Waugh.

Masters i Augusta National byli bardziej niejasni, gdy naciskali na stanowisko w kwietniu, ale wydawało się, że sugerowali, że „obecny ekosystem” jest również tym, z czym czują się komfortowo.

„Zacząłbym od stwierdzenia, że ​​naszą misją jest zawsze działanie w najlepszym interesie gry w jakiejkolwiek formie”, powiedział prezes Augusta National, Fred Ridley.„Uważam, że golf jest teraz w dobrym miejscu. profesjonalne wycieczki są najwyższe, jakie kiedykolwiek były.

„Byliśmy dość jasno przekonani, że światowe trasy koncertowe wykonały świetną robotę w promowaniu gry na przestrzeni lat. Poza tym jest tak wiele rzeczy, o których nie wiemy, co może się wydarzyć lub może się wydarzyć, że po prostu nie sądzę, abym mógł powiedzieć znacznie więcej.

Jako były mistrz, Mickelson – wraz z rówieśnikami z LIV Johnsonem, Charlem Schwartzelem, Sergio Garcią i Patrickiem Reedem – cieszy się dożywotnim zaproszeniem do Masters. Kluczem do tego zwolnienia jest jednak: zaproszenie, i w przeciwieństwie do pozostałych trzech głównych kierunków, Augusta National ma wyraźnie większą wolną rękę, jeśli chodzi o swoją dziedzinę.


Mickelson walczy, tęskni za cięciem US Open

Mickelson walczy, tęskni za cięciem US Open

Wydaje się, że R&A umożliwi udział w turnieju również graczom LIV, którzy zakwalifikowali się do turnieju Open Championship w przyszłym miesiącu. Ale po 2022 roku stowarzyszenie było zauważalnie milczące na ten temat. Nawet jeśli najstarsze mistrzostwa w golfie, które Mickelson wygrał i z których jest zwolniony przez następną dekadę, pozwalają graczom LIV na przyszły wybieg, sytuacja Lefty’ego pozostaje niezmieniona.

Gracz, który rozpoczął karierę w PGA Tour, wygrywając jako amator, mógł równie dobrze ukończyć swój wyścig na amerykańskiej ziemi z rundami 78-73 i remisem 143r & D ze 156 graczy. Mickelson wydawał się odczuwać niechlubne zakończenie, gdy został zapytany w krótkim wywiadzie końcowym, jak to jest być z powrotem w linie na majorze, po czteromiesięcznej przerwie od gry.

„Przegapiłem rywalizację, ale cieszyłem się też czasem spędzonym na wyjeździe” – powiedział po długiej przerwie, ostrożny i skrócony do końca.

Być może jest droga powrotna dla Mickelsona. Być może jego czas w trasie, który rozpoczął się w Torrey Pines w 1988 roku, jeszcze się nie skończył. Ale kiedy rzucił się do Brookline, miał wrażenie, że w jego lusterku wstecznym jest o wiele więcej niż tylko trofeum US Open.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.