Urzędnicy rządowi w Kazachstanie zatwierdzili przepisy regulujące interakcje między autoryzowanymi platformami handlu monetami a tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Nowe przepisy umożliwią zarejestrowanym giełdom kryptowalut posiadanie rachunków bankowych w kraju.

Projekt pilotażowy mający na celu przekształcenie Kazachstanu w regionalne centrum kryptograficzne

Przepisy prawne umożliwienie wymiany kryptowalut zarejestrowanej w Międzynarodowym Centrum Finansowym Astana (AIFC) do obsługi przez banki drugorzędne w Kazachstanie zostały przyjęte przez grupę roboczą składającą się z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, banku centralnego, regulatorów finansowych, a także członków sektora finansowego i aktywów cyfrowych, poinformowało ministerstwo .

Inicjatywa jest częścią projektu mającego na celu wprowadzenie ram regulacyjnych, które ułatwią rozwój potencjału Kazachstanu jako regionalnego hubu kryptograficznego. Zostanie wdrożony jako pilot w 2022 r. z udziałem platform handlu kryptograficznego licencjonowanych przez AIFC Financial Services Authority (AFSA), szczegółowo w komunikacie prasowym.

Kazachstan przyciągnął górników kryptowalut, gdy Chiny rozprawiły się z branżą w maju zeszłego roku. Jednak według ministra rozwoju cyfrowego Bagdat Musin przemysł kryptograficzny to nie tylko wydobycie, ale także giełdy kryptograficzne, portfele cyfrowe i inne platformy blockchain. Wysoki rangą urzędnik państwowy opracował:

To jak inne branże, które mogą i powinny działać na korzyść naszej gospodarki. Na giełdzie kryptowalut musimy zarabiać – to kolejny poziom rozwoju technologii finansowych.

Musin podkreślił, że naród Azji Środkowej musi stworzyć pełnoprawny ekosystem, aby cyfrowe aktywa wydobyte z kazachskiej energii elektrycznej były przedmiotem obrotu na lokalnych giełdach, a odpowiedni dochód pozostał w kraju.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że projekt pilotażowy umożliwi regulowany obrót walutami cyfrowymi, co zapewni odpowiednią ochronę zarówno inwestorom detalicznym, jak i profesjonalnym. Jeśli jego wdrożenie się powiedzie, władze Nur-Sultanu planują wprowadzenie zmian w ustawodawstwie i ustawach regulujących AIFC.

Komitet Regulacji Usług Finansowych AIFC jest obecnie jedynym organem nadzorującym działalność firm fintech w Kazachstanie, wskazał dyrektor AFSA Nurkhat Kushimov. Wszystkie podmioty ubiegające się o licencję są dokładnie sprawdzane i nadzorowane – podkreślił. „Naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym działałyby tylko firmy godne zaufania i stabilne, cieszące się zaufaniem klientów” – stwierdził urzędnik.

Pozytywny rozwój lokalnej branży kryptograficznej nastąpił po niedawnym oświadczeniu Narodowego Banku Kazachstanu, który ogłosił, że uważnie śledzi rynek, jednocześnie zauważając, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o legalizacji kryptowalut. Jednocześnie władze monetarne oświadczyły, że zamierzają wykorzystać potencjał innowacji, który oferują technologie kryptograficzne.

Tagi w tej historii

rachunki, AIFC, konta bankowe, banki, Kryptowaluta, giełdy kryptograficzne, wydobywanie kryptowalut, kryptowaluty, Kryptowaluta, Giełdy, Kazachstan, Górniczy, moje, Przepisy prawne, zasady

Czy spodziewasz się, że Kazachstan w przyszłości przyjmie bardziej przyjazne dla kryptowalut przepisy? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev jest dziennikarzem z zaawansowanej technologicznie Europy Wschodniej, któremu podoba się cytat Hitchensa: „Bycie pisarzem jest tym, kim jestem, a nie tym, co robię”. Oprócz krypto, blockchain i fintech, polityka międzynarodowa i ekonomia to dwa inne źródła inspiracji.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.