Bardzo niewiele poszło dobrze dla Cincinnati Reds w 2022 roku. Klub wszedł w sezon z nadzieją na rywalizację, ale te nadzieje były chwiejne z powodu pewnych ruchów oszczędnościowych w zimie, które złagodziły głębokość składu. Po rozpoczęciu sezonu kontuzja mocno ich ugryzła, wywierając presję na tę głębokość, której skład nie był w stanie wytrzymać. Ich rekord to obecnie 23-39, wyprzedzając tylko Waszyngton wśród klubów National League. Jedną małą srebrną podszewką w tym wszystkim jest to, że te urazy stworzyły otwór dla Brandon Druryktóry ma najlepszy sezon w swojej karierze.

Sporządzony przez Atlantę w 13. rundzie w 2010 roku Drury został wysłany do Diamondbacks jako perspektywa, jako część umowy, która wysłała Justin Upton inna droga. Zadebiutował w wielkiej lidze w Arizonie w 2015 roku i wykazał się pewną obietnicą w pierwszych kilku sezonach. W latach 2015-2017 z The Snakes wziął udział w 289 meczach i zdobył 31 home runów, tnąc .271/.319/.448. To nie była elitarna produkcja, z jego wRC + faktycznie nieco poniżej średniej 95, ale wciąż zachęcającą dla gracza w jego wieku 22-24 sezony. Zapewnił także Diamentowym Grzbietom wszechstronność w defensywie, ponieważ spędzał czas na każdej pozycji w polu i w narożnikach pola.

Było tam wystarczająco dużo, by zaintrygować Yankees, którzy kupili Drury przed sezonem 2018. Na nieszczęście dla nich był to początek tego, co zakończyło się dla niego nieszczęśliwym trzyletnim okresem. Drury radził sobie z niewyraźnym widzeniem i migrenami, które powodowały, że tracił czas i walczył do tego stopnia, że ​​Jankesi wybrali go do nieletnich. Chociaż dobrze trafiał na farmie, walczył potężnie w majorach, osiągając 0,176 / 0,263 / 0,275 w 18 meczach z Yanksami.

Pomimo tych zmagań Blue Jays postanowiły zmierzyć się z nim, zdobywając go od Yankees w JA Happ handel, kończąc czas Drury’ego z Jankesami po zaledwie kilku miesiącach. Po zaledwie ośmiu meczach z kanadyjskimi ptakami Drury napotkał kolejną porażkę, łamiąc rękę i ponownie trafiając na listę kontuzjowanych. W 2019 Drury był w stanie zachować zdrowie, ale nadal miał problemy, osiągając 0,218 / 0,262 / 0,380 dla 66 wRC + w 120 meczach. W 2020 roku zmagania się pogorszyły, a Drury osiągnął 0,152 / 0,184 / 0,174 w 21 meczach, co dało wRC + -10 i został wyznaczony do przydziału pod koniec sezonu.

Pomimo tego fatalnego trzyletniego okresu, Mets postanowili wziąć na niego ulotkę, podpisując go na mniejszą umowę ligową przed kampanią 2021. Po tym, jak klub z wielkiej ligi doznał wielu kontuzji w składzie graczy, w maju zwrócili się do Drury’ego, który miał niezły występ w Triple-A. Skończyłby się dobrze w roli użytkowej, grając 51 meczów, biorąc pole na pierwszej, drugiej i trzeciej bazie, a także w rogach z pola. Uderzył 0,274 / 0,307 / 0,476 za wRC + 114 w 88 występach płytowych. Pomimo tego solidnego występu został wyznaczony do przydziału, gdy sezon dobiegał końca w październiku.

Podobna sytuacja rozegrała się w tym roku dla Drury’ego, który w marcu podpisał pomniejszy kontrakt ligowy z The Reds. Mnóstwo kontuzji stworzyło potrzebę Drury’ego, który skorzystał z okazji i pobiegł z nią. Obecnie rozegrał 53 mecze z The Reds, nieco więcej niż w zeszłym roku z Mets. Jednak tym razem najwyraźniej była to pełnoetatowa rola, ponieważ jego 218 występów na płytach ponad dwukrotnie więcej niż 88 z zeszłego roku. W tym czasie zdobył 12 home runów, liczbę pokonaną w tym roku tylko przez 12 innych graczy National League. Jego ogólny spadek wynosi 0,269 / 0,335 / 0,508 dla wRC + 129. Według FanGraphs osiągnął już 1,4 zwycięstwa powyżej wymiany w tym roku, z prawie dwiema trzecimi do końca sezonu. To też nie wydaje się być tylko szczęściem, ponieważ jego BABIP .297 w tym roku ledwo wyprzedza jego wynik kariery .294, a jego Strona ze statystykami ma mnóstwo zdrowych czerwonych odcieni. W obronie Drury w dużej mierze grał na drugim i trzecim miejscu, pomagając klubowi w kryciu przedłużonej nieobecności od Jonathan Indie oraz Mike Moustakaschociaż robił też kamee na shortstopie i pierwszej bazie.

Biorąc to wszystko pod uwagę, prawdziwa natura Drury’ego jest bardzo trudna do ustalenia. Pesymista może wskazać na jego ponury okres w latach 2018-2020 i odrzucić ten rok jako gorącą passę małej próbki. Jest też zwykłym wynajmem, ponieważ rozpoczął ten sezon mając 5 lat i jeden dzień pracy. Odkąd złamał listę Cincy’s Opening Day, pod koniec tego sezonu ledwie przyćmi sześć lat. Ale z drugiej strony, na początku swojej kariery wykazał wystarczająco dużo obietnic, aby trzy różne zespoły zamieniły się na niego, wyraźnie pokazując, że ten przełom był uważany za możliwy w przeszłości. Teraz spełnia tę obietnicę i powinien spodobać się konkurencyjnym zespołom, zwłaszcza tym z ograniczeniami budżetowymi. Finanse transakcji Drury’ego nie zostały wówczas zgłoszone, chociaż jego Strona referencyjna o baseballu podaje swoją pensję jako minimum ligowe 700 000 $.

To, co Drury ma dla niego również jako kandydata do handlu, to jego wszechstronność. Ponieważ może grać na wielu polach bramkowych, potencjalnie jest wiele drużyn, które mogłyby dopasować go do swoich planów. W tym roku Anioły niewiele wyszły ze środkowego pola bramkowego i mogą umieścić Drury’ego w drugiej bazie. Josh Harrison oraz Leury Garcia obaj walczyli potężnie, pozostawiając White Sox z kluczem jako oczywistym obszarem do ulepszenia. Dodgersi uwielbiają dodawać niedocenianych graczy na ławce i oglądali Justin Turner garbić się przez większość sezonu. Alec Bohm wciąż ma problemy w Philly, a ponieważ po raz pierwszy zajęli się podatkiem od luksusu, niska pensja Drury’ego może być dla nich bardziej atrakcyjna. Możliwe jest również, że kontuzja infielder stwarza potrzebę w zespole, który wcześniej go nie miał, na przykład gdy w tym tygodniu Ozzie Albies kontuzja nagle stworzyła ogromną dziurę w drugiej bazie w Atlancie. Chociaż jednym zespołem, który prawie na pewno nie będzie w miksie, są Blue Jays, podobnie jak Drury najwyraźniej nieszczepione i nie może przekroczyć granicy. Drury sam nie dokończy przebudowy żadnej z tych drużyn, ale tacy gracze jak ta mogą czasami mieć ogromny wpływ. Wysłano zeszłoroczny termin wymiany markizy Max Scherzer oraz Trea Turner do Dodgers, ale Braves wygrali World Series po zdobyciu mniej znanych graczy, takich jak Jorge Soler, Adam Duvall oraz Eddie Rosario.

Nawet jeśli Drury zdobędzie zainteresowanie w terminie, prawdopodobnie nie doprowadzi to do ogromnego zwrotu. Poza silnym sezonem, ma wystarczająco dużo brodawek w swoim życiorysie, aby nie dopuścić do tego, by pozyskiwane drużyny wyrzucały jakikolwiek elitarny pakiet perspektywiczny. Mimo to, aby The Reds mogli uzyskać jakikolwiek zwrot w handlu z zawodnika, który podpisał pomniejszą umowę ligową, gdy wiosenny trening był już w toku, jest to jeden miły rozwój w sezonie, który nie miał zbyt wielu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.