Oczekuje się, że Rezerwa Federalna USA podniesie stopę funduszy federalnych na kolejnym posiedzeniu w środę, a ekonomista JPMorgan Michael Feroli uważa, że ​​rosnąca inflacja skłoni Fed do podwyższenia stopy o 75 punktów bazowych (pb). W zeszłym tygodniu dane CME Group wskazywały, że rynek wyceniany jest z 95% szansą na podwyżkę stóp w USA w tym miesiącu o 50 pb. Chociaż niektórzy spodziewają się jastrzębi Fed, niektórzy uważają, że amerykański bank centralny może działać gołębie, jeśli sytuacja na rynkach się pogorszy.

Globalne rynki drżą, gdy koncentruje się na kolejnej podwyżce stóp przez Fed – JPMorgan Economist spodziewa się wzrostu o 75 punktów bazowych

Główne indeksy giełdowe i rynki kryptowalut w USA znacznie spadły w poniedziałek, ponieważ dzień ten uznano za jeden z najkrwawszych początków tygodnia od dłuższego czasu. Scott Schnipper z CNBC powiedział w poniedziałek, że „S&P 500 jest teraz na oficjalnej bessy, według indeksów S&P Dow Jones”.

JPMorgan Economist spodziewa się, że Fed podniesie stopę benchmarkową o 75 punktów bazowych, gdy rynki globalne będą krwawić

Cenne metale, takie jak złoto i srebro, również straciły na wartości, ponieważ cena złota za uncję spadła o 2,67%, a srebra o 3,58%. Cała gospodarka kryptograficzna straciła 18% w ciągu dnia w poniedziałek i BTC spadła poniżej 21 000 USD. Obecnie wszystkie oczy zwrócone są na zbliżające się posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), na którym oczekuje się, że członkowie Systemu Rezerwy Federalnej podniosą stopę funduszy federalnych.

JPMorgan Economist spodziewa się, że Fed podniesie stopę benchmarkową o 75 punktów bazowych, gdy rynki globalne będą krwawić
BTC/ USD 5-minutowy wykres o godzinie 22:15 (ET) w poniedziałek 13 czerwca 2022 r.

Umiarkowany wzrost może wynosić od 25 do 50 punktów bazowych. Podczas następnego posiedzenia Fed może osiągnąć nawet 75-100 punktów bazowych i niektórzy przewidują W kartach znajduje się 75 punktów bazowych. W ubiegłym tygodniu dane CME Group pokazały, że rynek wyceniony 95% szansa że Fed podniesie stopę referencyjną o 50 pb. Jednak ekonomista JPMorgan Michael Feroli uważa, że ​​nadchodzi wzrost o 75 punktów bazowych i możliwy jest również wzrost o 100 punktów bazowych.

Feroli powiedział klientów w notatce w poniedziałek, że „zaskakujący wzrost długoterminowych oczekiwań inflacyjnych” może skłonić Fed do podwyższenia stopy o 75 punktów bazowych w środę. „Można się zastanawiać, czy prawdziwą niespodzianką byłaby rzeczywiście podwyżka o 100 pb, co naszym zdaniem jest nietrywialnym ryzykiem” – dodał Feroli.

Ekonomiści Goldman Sachs przewidują podwyżkę o 75 punktów bazowych — Marko Kolanovic, strateg JPMorgan, uważa, że ​​może wydarzyć się gołębia niespodzianka

Ekonomiści Goldman Sachs zgadzają się z Feroli, ponieważ: uważać podwyżka o 75 pb zostanie prawdopodobnie ogłoszona na posiedzeniu FOMC. „Nasza prognoza Fed jest korygowana i uwzględnia podwyżki 75 pb w czerwcu i lipcu” – wyjaśnili w poniedziałek ekonomiści Goldman.

Notatka analityków Goldman Sachs do inwestorów dodaje:

Spodziewamy się dwóch kolejnych podwyżek stóp w 2023 r. do 3,75-4%, a następnie jednej obniżki w 2024 r. do 3,5-3,75%. Spodziewamy się wzrostu o 50 pb we wrześniu, a następnie podwyżek o 25 pb w listopadzie i grudniu, przy niezmienionej stopie końcowej 3,25-3,5%. Spodziewamy się, że mediana wyniesie 3,25-3,5% na koniec 2022 roku.

Tymczasem, pomimo prognozy Feroli na 75 punktów bazowych, JPMorgan Marko Kolanovic powiedział prasie, że USA prawdopodobnie unikną recesji. Strateg w JPMorgan Chase & Co. wyjaśnił, że Fed może w przyszłości zachowywać się gołębie ze względu na szaleństwo na rynkach obligacji i giełdach.

„Silny odcisk CPI w piątek, który doprowadził do wzrostu rentowności, wraz z wyprzedażą kryptowalut w ciągu weekendu, wpływają na nastroje inwestorów i obniżają rynek” – uwaga Kolanovic do klientów szczegółowy w poniedziałek. „Uważamy jednak, że ceny przeszacowań rynkowych poszły za daleko i Fed zaskoczy gołębie w stosunku do tego, co jest teraz wyceniane na krzywej”, dodał strateg JPMorgan.

Tagi w tej historii

Grupa CME, CPI, Rynki kryptowalut, gołębi, Ekonomia, Gospodarka, Karmiony, Rezerwa Federalna, FOMC, Ekonomiści Goldman Sachs, Jastrzębie, inflacja, ekonomista JPMorgan, strateg JPMorgan, Rynki, Rynki dreszcz, Marko Kolanovic, Michael Feroli, Umiarkowany, Prognozy, Giełdy, Gospodarka amerykańska

Co sądzisz o zbliżającym się posiedzeniu FOMC i kolejnej podwyżce stóp? Czy uważasz, że będzie umiarkowany czy agresywny? A może myślisz, że w kartach jest gołębia niespodzianka? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalut od 2011 roku. Pasjonuje go Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 r. Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5000 artykułów o destrukcyjnych protokołach, które pojawiają się dzisiaj.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.