Jon Rahm nie lubił odsyłać trofeum US Open, ponieważ jego roczna opieka nad srebrną dwurękim zwycięzcą nagrody dobiegła końca.

Chociaż Rahm zauważył, że od zdobycia US Open odczuwa mniejszą presję w głównych turniejach i desperacko chce obronić swój tytuł i ponownie przywieźć trofeum do domu, do Scottsdale, większość swojej konferencji prasowej przed turniejem spędził na odpowiadaniu na pytania dotyczące trwającej konflikt między PGA Tour a nowicjuszem LIV Golf Series.

„Współczuję Jayowi Monahanowi” – ​​powiedział Rahm o komisarzu PGA Tour w swojej pierwszej odpowiedzi na pytanie o tor renegatów. „Jeśli postrzegasz jego czas jako komisarza, musiał radzić sobie z COVID, a teraz to. Nie wiem, czy się na to zapisał, czy nie.

„Uważam, że PGA Tour wykonało niesamowitą robotę, dając nam najlepszą platformę do występu. Widzę apel, jaki inni widzą w stosunku do LIV Golfa. Widzę niektóre z – powiem to delikatnie – punkty lub argumenty, które mogą przedstawić, dlaczego wolą to. Szczerze mówiąc, część formatu (LIV) do mnie nie przemawia. Strzelba trzy dni dla mnie to nie turniej golfowy, bez cięcia. To takie proste. Chcę grać przeciwko najlepszym na świecie w formacie, który trwa od setek lat. Właśnie to chcę zobaczyć ”.

Kiedy pojawiła się kwestia pieniędzy, Rahm powiedział, że rozumie, dlaczego może to przemawiać do niektórych graczy, ale nie jest to dla niego zbyt duży punkt sprzedaży, i dodał, że on i jego żona dyskutowali o tej sprawie, gdy Saudyjczycy rzucali duże pieniądze na Nazwy namiotów golfowych.

My otwarci: Czasy na koszulkę | Jak oglądać

„Czy nasz styl życia zmieni się, jeśli dostanę 400 milionów dolarów? Nie, nie zmieni się ani trochę ”- powiedział. „Prawdę mówiąc, mógłbym teraz przejść na emeryturę z tym, co zrobiłem i żyć bardzo szczęśliwym życiem i nie grać ponownie w golfa. Więc nigdy tak naprawdę nie grałem w golfa z powodów finansowych. Gram z miłości do gry i chcę grać przeciwko najlepszym na świecie. Zawsze interesowałem się historią i dziedzictwem, a teraz PGA Tour to ma.

„To ma znaczenie, kiedy wygrywasz Memorial Championship. To ma znaczenie, kiedy wygrywasz zawody Arnolda Palmera w Bay Hill. Ma znaczenie, kiedy wygrywasz, LA, Torrey, niektóre z historycznych miejsc. To dla mnie bardzo ważne, prawda. Po wygraniu tego ostatniego US Open tylko ja i Tiger wygraliśmy w Torrey Pines, a to pole golfowe, które lubimy, wykonujemy putta na 18. dołku. To wspomnienie, które będę mieć na zawsze, niewiele osób może powiedzieć. Moje serce jest z PGA Tour. To wszystko co mogę powiedzieć. “

Największym zmartwieniem Rahma jest przyszłość Ryder Cup, która może zostać zmieniona, jeśli gracze, którzy przeszli do LIV Golf, zostaną zabronieni w rywalizacji.

Jon Rahm zwraca się do mediów podczas konferencji prasowej turnieju golfowego US Open w The Country Club. Obowiązkowe źródło: John David Mercer-USA TODAY Sports

„Myślę, że Ryder Cup jest największą atrakcją, jaką golf ma przyciągać nowych ludzi” – powiedział Rahm. „Mam nadzieję, że nie stracimy esencji i aspektu Ryder Cup. Szczerze mówiąc, to jedna z moich największych obaw. To wydarzenie, w które wszyscy gramy za darmo, i jest to jeden z naszych ulubionych tygodni, wygrany lub przegrany. Myślę, że to wiele mówi o grze i o tym, gdzie chciałbym, aby była ”.

Być może na te pytania nie ma odpowiedzi od dłuższego czasu, ale do niedzieli powinniśmy wiedzieć, czy obrona tytułu Rahma spełniła jego oczekiwania. Rahm szukał trofeów podczas British Open, walczył do końca, zanim zbliżył się do Patricka Cantlay o koronę Pucharu FedEx i wygrał Mexico Open na Vidanta przeciwko rozwodnionemu boisku 1 maja.

„Nie wiem, czy wiele od niego widzieliśmy. Grał dobrze, ale zdecydowanie nie według standardów Jona Rahma. Zdecydowanie trochę się poślizgnął ”- powiedział główny analityk golfa NBC, Paul Azinger.

Ale Azinger dowiedział się również wszystkiego, co musiał wiedzieć o jelitowym harcie Rahma, w sposobie, w jaki zrobił birdie na ostatnich dwóch dołkach w zeszłym roku na Torrey Pines, aby wywalczyć US Open z wielu rywalami walczącymi o tytuł.

„Ten turniej był do zgarnięcia. Naprawdę wielu wspaniałych graczy mogło wygrać ten turniej. Jeśli wrócisz i przyjrzysz się temu, Bryson będzie tam przez chwilę. Potem wyglądał jak Rory McIlroy, a potem Oosthuizen ”- powiedział Azinger. „Aby Rahm wyszedł na szczyt i sposób, w jaki to zrobił w tych okolicznościach, z tymi wszystkimi wspaniałymi graczami, ogromna presja na Rahma, był to po prostu tak ogromny krok dla niego jako człowieka i jako gracza, aby dobić tych dwóch putty na koniec turnieju golfowego. I postawić na tego rodzaju krótką grę – co nigdy nie jest jego mocną stroną – ale postawić na tego rodzaju krótką grę podczas US Open i zdobyć to trofeum, było prawdziwą bitwą nerwów i woli”.

Podczas gdy Rory McIlroy udowodnił w RBC Canadian Open, że można bronić tytułu krajowego, zwycięstwo Justina Thomasa w play-off w zeszłym miesiącu na PGA Championship przedłużyło passę, w której ośmiu różnych graczy wygrało poprzednie osiem głównych profesjonalnych mistrzostw golfa. Brooks Koepka wcześniej wygrał cztery z dziewięciu głównych mistrzostw, w tym US Opens w 2017 i 2018 roku w tym okresie oraz PGA w 2018 i 1919 roku.

„Zazwyczaj idziesz w to samo miejsce, jest to coś, z czym jesteś zaznajomiony” – powiedział Rahm o jednym z wyjątkowych wyzwań związanych z próbą obrony US Open. „To trochę dziwny czynnik bronić turnieju na polu golfowym i nikt tak naprawdę nie grał prawie – od czasu Ryder Cup (1999), prawda? To trochę inne, ale czekam na to ”.

Rahm powiedział, że USGA dało mu zarówno nagranie z zeszłorocznym triumfem, jak i taśmę, która zawierała wszystkie 278 jego ujęć, i często je studiował. Jeśli Rahm nauczył się czegokolwiek od swojego zwycięstwa rok temu, to tego, że golf nie jest grą idealną.

„Pamiętam, jak oglądałem moje najważniejsze wydarzenia z niedzieli w zeszłym roku i pomyślałem, że zagrałem jedną z najlepszych rund w moim życiu, i wciąż myślałem, nie mogę uwierzyć, ile bunkrów na torze trafiłem tego dnia, ile greensów przegapiłem, i ile puttów przegapiłem ”- powiedział. „Wiesz, to jest golf i tak właśnie jest. Naprawdę nie musisz grać perfekcyjnie i myślę, że to najlepsza lekcja, jaką mogę z tego wyciągnąć.”

Lista

Spojrzenie wstecz na trzy poprzednie edycje US Open rozegrane w The Country Club na Brookline

1963 US Open

1963 US Open

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.