Gospodarz Mad Money, Jim Cramer, przewidział, że cena bitcoina spadnie do 12 000 dolarów. Niemniej jednak polecił bitcoin i ether dla osób, które chcą zainwestować w krypto.

Przewidywanie cen bitcoinów Jima Cramer’a

Jim Cramer, gospodarz Mad Money, mówił o przyszłości dla bitcoina w piątek CNBC. Cramer jest byłym menedżerem funduszu hedgingowego, który był współzałożycielem Thestreet.com, strony internetowej z wiadomościami finansowymi i alfabetyzacją.

Zapytano go, czy uważa, że ​​bitcoin odbije się od obecnego poziomu, czy BTC spadnie o kolejne 50% lub więcej.

Dzieląc się swoją prognozą ceny bitcoina, odpowiedział:

Myślę, że idzie do 12 000 $, gdzie było przed tym całym fiaskiem.

„Myślę, że ludzie zaangażowani w bitcoin muszą zająć inne stanowisko” – podkreślił gospodarz Mad Money. „Potrzebujemy kilku facetów, którzy po prostu powiedzą „Spójrz, to jest poziom”. To typowe dla tego, co się dzieje, gdy ma naprawdę duży spadek ”. Podkreślił: „Oni nie mogą już tego odpuścić”.

Cramer o wezwaniach do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i Microstrategy

Cramer zaczął mówić o Microstrategy, notowanej na Nasdaq firmie programistycznej, która zgromadziła 129 218 BTC w swoim bilansie. Jego dyrektor generalny, Michael Saylor, jest bykiem bitcoinów. Ostatnio w CNBC mówił, że bitcoin jest najlepszą inwestycją dla jego firmy i jest to dobry czas, aby kup BTC na obecnym poziomie.

Niedawno mikrostrategia zdemaskowany plotka, że ​​stoi przed wezwaniem do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego o pożyczkę zabezpieczoną bitcoinami z Silvergate Bank i będzie musiała zlikwidować część BTC. Saylor wyjaśnił, że firma ma więcej bitcoinów do zastawienia i innych zabezpieczeń do zaksięgowania na pożyczkę.

Jednak Cramer powiedział, że gdyby pożyczkodawca zmienił stawki depozytów zabezpieczających na kryptowalutach, Saylor „wyjdzie za sekundę”.

Bitcoin spadł wcześnie w sobotę rano, spadając poniżej 20 tys. dolarów po raz pierwszy od 2020 roku. W momencie pisania tego tekstu, BTC kosztuje 17 983 USD, co oznacza spadek o 13% w ciągu ostatnich 24 godzin i prawie 40% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Gospodarz Mad Money napisał w sobotę na Twitterze:

Dziesięć procent spadku w przypadku bitcoinów, a w weekend dostajesz paskudne wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego… Niesamowite, że nie ma na to żadnych dużych instytucji.

Dodał w kolejnym tweecie: „Zastanawiam się, jaki królik Michael Saylor może wyciągnąć z kapelusza dzięki swojemu planowi gry Microstrategy. Zastanawiam się, kiedy po raz pierwszy zebrał pieniądze, czy miał to na myśli ”.

Na początku tego miesiąca Cramer udzielił porad dotyczących inwestowania w kryptowaluty. Przyznał, że posiada ethereum, dodawanie: „Nigdy nie zniechęciłbym Cię do kupowania kryptowalut”. Powiedział jednak: „Wolałbym, abyś zrobił to w ethereum lub bitcoinie, które mają największą liczbę obserwujących”.

W październiku ubiegłego roku powiedział: „Cała sprawa inwestycyjna dotycząca kryptowalut opiera się na Większa teoria głupca”. Współzałożyciel Microsoft Bill Gates zrobił podobny komentarz w tym tygodniu, że krypto jest w 100% oparte na Teorii Wielkiego Głupca, podkreślając, że nie jest w nią zaangażowany.

Cramer nie jest jedynym, który przewiduje ogromny spadek ceny bitcoina. Zarządzający funduszem miliardera Jeff Gundlach powiedział w tym tygodniu, że nie byłby wcale zaskoczony, gdyby BTC spada do 10 tys. Bogaty ojciec, biedny ojciec autor Robert Kiyosaki wskazał, że BTC może sięgnąć dna do 9 000 USD. Guggenheim dyrektor ds. inwestycji Scott Minerd powiedział w zeszłym miesiącu, że BTC może spaść do 8 tys.

Co myślisz o przepowiedni Jima Cramera? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, student ekonomii austriackiej, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.