DENVER – Komisarz NHL Gary Bettman mówi, że liga wygeneruje w tym sezonie rekordowe przychody przekraczające 5,2 miliarda dolarów. A ta suma może być konserwatywna.

W środę na korcie z zastępcą komisarza NHL Billem Dalym przed meczem 1 finału Pucharu Stanleya pomiędzy Lawina Kolorado i Błyskawica w Zatoce TampaBettman pochwalił ligę i jej partnerów za ukończenie pierwszego sezonu zasadniczego z 82 meczami od dwóch lat. Stanowiło to podstawę tak bardzo potrzebnego ożywienia finansowego.

„To, co zrobiliśmy, to (nadal działamy), wykonaliśmy podstawy naszej działalności” – powiedział Bettman. „Odnotowaliśmy znaczny wzrost przychodów z naszych krajowych mediów w Stanach Zjednoczonych. Nasze budynki wróciły w zasadzie tam, gdzie były (z frekwencją) i może trochę lepiej. Nasze play-offy w tym roku, pierwsze dwie rundy wygenerowały 88% przychody, które osiągnęliśmy w pierwszych dwóch rundach, kiedy ostatnim razem mieliśmy normalne play-offy (w 2019 r.). Kontynuowaliśmy grę w hokeja NHL w najtrudniejszych czasach. … Udało nam się ustabilizować biznes i przebić się.

Bettman spodziewa się, że NHL będzie nadal kwitł. Ujawnił datę rozpoczęcia października. 11 na przyszły sezon, a cały harmonogram 2022-23 zostanie ujawniony na początku lipca.

„Przewidujemy, że przychody będą nadal rosły w zdrowym tempie” – powiedział Bettman. „Dwa, może trzy lata to moja prognoza (na spłatę naszych długów). Naprawdę nie mogę dobrze zaplanować przyszłego roku lub następnego, dopóki nie uda nam się naprawić tego roku. Ale sprawy są bardzo mocne i bardzo solidny.”

Komisarz stwierdził nawet, że uważa, że ​​wzrost punktacji w lidze w tym sezonie jest związany z wyższymi przychodami.

„Myślę, że jest to skorelowane ze zwiększonym zainteresowaniem grą” – powiedział Bettman. „Wszystko, co robimy, jest ważne tylko w takim stopniu, w jakim gra jest zdrowa na lodzie. A gra jest zdrowa na lodzie. Nasza równowaga konkurencyjna nie ma sobie równych w żadnej z innych głównych lig i daje nam niesamowite wyścigi w regularnych sezon i daje nam play-offy, które są tak nieprzewidywalne, jak wszystko, co możesz powiedzieć ”.

Oprócz pozytywnych zwrotów w lidze, Bettman i Daly zajęli się nowszymi słabymi punktami. Największą presją była reakcja NHL na niedawno rozstrzygnięty pozew wniesiony przez kobietę przeciwko Hockey Canada w 2018 roku.

Pod koniec zeszłego miesiąca NHL zobowiązała się do zbadania szczegółów dotyczących twierdzenia młodych kobiet, że była rzekomo napastowana seksualnie przez ośmiu graczy Canadian Hockey League, w tym niektórych członków Hockey Canada’s World Junior Team. TSN po raz pierwszy poinformował o pozwie, a jego umorzenie wniesiono do Sądu Najwyższego Ontario w maju.

NHL wydała oświadczenie, w którym nazwała rzekome zachowanie „zarówno odrażającym, jak i nagannym”, a Daly potwierdził, że ich śledztwo jest w toku.

– Jesteśmy w drodze – powiedział Daly. „Byliśmy w kontakcie ze Stowarzyszeniem Graczy. Do tego momentu współpracowali w ułatwianiu i aranżowaniu wywiadów z każdym z graczy i oczekujemy, że będziemy mogli przeprowadzić wywiad z każdym z graczy w tym zespole. a także utrzymywał kontakt z Hockey Canada.”

Bettman twierdził również, że NHL nie wiedział o żadnych zarzutach, kiedy się pojawiły.

„(Wiedzieliśmy) dokładnie, kiedy dowiedzieliśmy się o pozwie” – powiedział.

NHL pozostaje również w trakcie rozwiązywania swojej sprawy prawnej z Evander Kane. NHLPA złożyła zażalenie w imieniu Kane’a w styczniu po tym, jak został umieszczony na bezwarunkowych zrzeczenia się przez Rekiny San Jose za złamanie umowy i naruszenie protokołów COVID-19.

Kane był w czwartym sezonie siedmioletniej umowy o wartości 49 milionów dolarów i stracił około 22,9 miliona dolarów z powodu rozwiązania umowy. Po spędzeniu drugiej połowy zeszłego sezonu z Edmonton Oilers.

Rozstrzygnięcie sprawy Kane’a zostało opóźnione z powodu konfliktów w harmonogramie z arbitrem w sprawie, a nie można do niego dotrzeć przed otwarciem wolnej agencji 13 lipca.

„(Arbiter) nie jest dla nas dostępny w czerwcu niestety” – powiedział Daly. „Więc musimy popracować nad niektórymi datami na początku lata. Obecnie prowadzimy rozmowy ze Stowarzyszeniem Zawodników, co to wszystko oznacza, jeśli chodzi o status Evandera. Tak naprawdę nie mam podstaw, by powiedzieć (w przypadku Jeśli dojdzie do drugiego dnia rozprawy i czekamy na rozstrzygnięcie arbitra, który będzie domagał się pisemnego wyroku, to domyślam się, że minie termin zwolnienia.

Do tego czasu NHL zostanie mistrzem pucharu. Ale Daly potwierdził również, że w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę zawodnicy urodzeni w Rosji nie będą mogli zabrać kielicha hokejowego do domu.

– Już teraz uświadomiliśmy obu klubom, że Puchar nie pojedzie do Rosji czy Białorusi – powiedział Daly. „Możemy być winni wyjazd do Pucharu w przyszłości, tak jak zrobiliśmy to z pandemią. Ale to się nie dzieje tego lata”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.