The najnowszy ludowy bohater Yankees mieszkał w La Quinta Inn obok stadionu Triple-A niecały miesiąc temu. To była sezonowa rezydencja Matta Carpentera, dopóki Mitch Garver nie wrócił z listy kontuzjowanych.

Garver, z zawodu łapacz, wyszedł z łokciem do rzucania z naprężonym zginaczem. Więc kiedy wrócił, mógł uderzać, ale nie rzucać. Rangersi nadal chcieli jego kija i 19 maja aktywowali Garvera, aby był ich regularnym DH. Uderzył w prawo, ale Teksas miał już leworęczny w dużej lidze, podobnie jak Carpenter w Brad Miller – wielopozycyjny leworęczny swinger, który zrobił karierę na kiju, a nie na rękawicy.

A Carpenter grał w Triple-A Round Rock Express z Joshem Smithem, kluczowym kawałkiem Yankees wysłanym do Teksasu w lipcu zeszłego roku dla Joeya Gallo. A Smith był (tak) wielopozycyjnym leworęcznym swingerem, który zbliżał się do powołania (które nadeszło 30 maja).

Carpenter zgodził się na kontrakt Triple-A na grę z Rangersami, ponieważ Round Rock znajdowało się najbliżej jego domu w Fort Worth. Mimo wszystko to było ponad dwie godziny drogi. To w połączeniu z decyzją Garvera i innymi lewicowymi alternatywami było zbyt wiele. Carpenter przepuścił datę rezygnacji z 1 maja, uważając, że jest za wcześnie, aby stworzyć ultimatum z późnym startem, skróconą wiosną i późnym startem sezonu.

Ale jego związek z Rangersami był taki, że nie zablokowaliby go, gdyby chciał. A 19 maja – po powrocie Garvera – Carpenter poprosił o zwolnienie i otrzymał je. Był bezrobotny. Miał 35 lat. Wychodził z trzech coraz gorszych sezonów z Cardinals, kiedy w sumie osiągnął .203 z 22 golami w 309 meczach.

Matt Carpenter
Matt Carpenter
Corey Sipkin

Kto by pomyślał, że to nowy początek, a nie koniec? Kto mógłby wyobrazić sobie mniej niż cztery tygodnie później, prezes Rangers ds. baseballu, Jon Daniels, przyznał w SMS-ie: „Prawdopodobnie nie doceniliśmy krótkoterminowego kija Matta. Pokazał w Nowym Jorku, że jest w stanie trafić na pitching w pierwszej lidze ”.

Carpenter, który miał siedem homerów w 418 występach w tabeli w latach 2020-21, ma sześć w 34 występach dla Yankees po tym, jak we wtorek wieczorem wygrał 0 na 4: w wygranym 2:0 meczu otwarcia serii z Rays. Bezradny w 48 ograniczonych występach płytowych przeciwko leworęcznym w ostatnich dwóch sezonach dla Cardinals (średnia odbicia .128, bez homerów), Carpenter był 3 na 10 z dublem, dwoma homerami i dwoma spacerami dla Yanks.

W 2013 roku, po dwóch sezonach, w których osiągnął .222 z 86 OPS-plus dla Aniołów, Vernon Wells miał wspaniałe pierwsze sześć tygodni dla Yankees w wieku 34: .301, 10 osób korzystających z domów i .895 OPS w wieku 34 lat. 38 gier. W następnych 92 latach zdobył .199 z jednym homerem i .495 OPS i kariera Wellsa dobiegła końca.

Więc może Carpenter jest po prostu Wellsem (obaj byli trzykrotnymi All-Stars) i cieszy się szczytowym zrywem, zanim opadnie kurtyna. Ale Aaron Boone ma ochotę się dowiedzieć. Zainstalował go jako przewodnika przeciwko Tampa Bay i powiedział: „Z pewnością wciska się w tę mieszankę i zarabia coraz więcej powtórzeń”.

Gracze, na których czas gry musiałby mieć wpływ, aby Carpenter zaczął częściej startować – Josh Donaldson, DJ LeMahieu, Anthony Rizzo i / lub Gleyber Torres – wszyscy mają dobre sezony. Giancarlo Stanton może być częściej wystawiany na boisku (tak jak był we wtorek) z Carpenter DHing, ale to osłabia obronę, jednocześnie zwiększając potencjał kontuzji Stantona.

Ale przystawka Carpenter jest taka – moc plus wspaniałe nietoperze – aby zmotywować Jankesów do przekonania się, czy dodali kij uderzeniowy, jaki jakikolwiek klub mógłby mieć za proporcjonalne minimum kilka tygodni temu, o ile miał praca w głównej lidze.

Matt Carpenter
Matt Carpenter
Corey Sipkin

Kiedy Carpenter został zwolniony, jego agent, Bryan Cahill, zaczął wysyłać e-maile do zespołów, które wyraziły zainteresowanie poza sezonem. Jankesi nie czekali. Brian Cashman nazwał Carpentera „białym wielorybem”, gracza, którego ścigali od lat bez powodzenia, ponieważ nie mogli nakłonić kardynałów do spłacenia wystarczającej kwoty na jego wieloletnim kontrakcie.

„Interesowaliśmy się nim w okresie poza sezonem [on a minor league deal] zanim podpisał kontrakt z Rangers ”- powiedział Mike Fishman, wiceprezes / asystent dyrektora generalnego Yankees. „Oprócz swoich umiejętności na stadionie, szczególnie dobrze pasował do Yankee Stadium jako leworęczny uderzający piłkę muchową. Zdawaliśmy sobie sprawę z całej pracy, jaką Carpenter włożył w ten poza sezonem [to remake his swing] i kroki, które podjął, aby stać się lepszym, i widzieliśmy wyniki jego pracy w Triple-A, szczególnie w maju [.324 average/.1.265 OPS/four homers in 43 plate appearances]. Więc gdy tylko usłyszeliśmy, że został zwolniony, skontaktowałem się z nim, aby wyrazić zainteresowanie ”.

Yankees nie mieli jednak miejsca w głównej lidze. Ani tak naprawdę żaden zespół. Kilku zasugerowało, że kiedy 29 maja zmieniły się zasady, a wszystkie drużyny musiały zejść do 13 miotaczy, mógł otworzyć się slot pozycyjny. 26 maja ta zasada została przesunięta na 19 czerwca. Ale Yanks podpisali kontrakt z Carpenterem po tym, jak Stanton dołączył do Donaldsona na IL, podczas gdy Joey Gallo był z COVID.

Drzwi fortuny otworzyły się dla obu stron. Carpenter pękł, uderzając. To wspaniałe opowiadanie. Czy może być coś więcej?

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.