Opinie wyrażone przez Przedsiębiorca współtwórcy są sami.

Monety stabilne odgrywają ważną rolę w kryptowaluta ekosystem, pozwalając na fiat takich jak dolar, który ma być przesyłany na całym świecie za pośrednictwem blockchain. Te stablecoiny są albo wspierane przez scentralizowaną stronę trzecią, która twierdzi, że ma fiat lub odpowiednik, aby wesprzeć każdy dostarczony token, albo stablecoin jest wspierany przez zdecentralizowany algorytm. Przykładami tego ostatniego są Luna i UST.

Luna to kryptowaluta zaprojektowana do wspierania stablecoin UST. Pomysł polegał na tym, że podaż Luny byłaby regulowana w taki sposób, aby utrzymać UST na poziomie 1 USD za token. Niestety to się nie udało i kołek został złamany. Luna spadła z ponad 100 dolarów za monetę do mniej niż 1 centa. UST, który ma zawsze w momencie pisania tego tekstu wynosił 1 USD.

Wiele osób straciło ogromne sumy że wierzą, że bezpiecznie przechowywali je jako cyfrowe dolary. Dla niektórych będzie to osądzało ich życiowe oszczędności i będzie miało katastrofalne skutki dla ich życia. Przyjrzyjmy się, dlaczego ludzie używają stablecoinów, jakie ryzyko się z tym wiąże i dlaczego wierzę nieruchomość może być dobrą alternatywą dla niektórych przypadków użycia stablecoina.

Związane z: Milionerzy kryptowaluty dywersyfikują się na nieruchomości. Ty też powinieneś być.

1. Dlaczego warto korzystać ze stablecoinów?

Istnieje wiele zastosowań stablecoiny. Niektórzy handlowcy kryptowalut po prostu używają ich jako środka do przechowywania gotówki, gdy rynki kryptowalut spadają. Dzięki temu mogą szybko odkupić Bitcoin i inne cyfrowe aktywa bez konieczności czekania na przelew bankowy. Pozwala to traderom kryptograficznym na szybkie reagowanie w zmieniających się warunkach rynkowych.

Innym zastosowaniem stablecoin jest sposób na oszczędzanie. Banki głównego nurtu oferują stopy procentowe poniżej 1% i rośnie. Inflacja jest jeszcze wyższa, jeśli stopę inflacji oprze się na ilości pieniędzy drukowanych cyfrowo, tak jak robi to wielu entuzjastów kryptowalut. Oznacza to, że jeśli trzymasz pieniądze w banku, z czasem tracą one na wartości.

W przypadku stablecoinów istnieje szereg scentralizowanych firm i zdecentralizowanych protokołów, które oferują znacznie wyższe stopy procentowe. Z stablecoinem UST można było zarobić nawet do 20% w skali roku. Jest to o wiele bardziej atrakcyjny sposób na przechowywanie gotówki dla tych, którzy martwią się stopą inflacji. Wielu inwestorów korzysta z tej metody, aby zaoszczędzić na i złagodzić zmienność szerszego rynku kryptowalut. Dzięki temu kryptowaluty mogą odgrywać kluczową rolę w ekosystemie aktywów cyfrowych.

Związane z: 3 powody, dla których nieruchomości w Wielkiej Brytanii są lepsze niż pieniądze w banku

2. Jakie są zagrożenia związane z używaniem stablecoinów?

Istnieją dwa podstawowe typy stablecoinów, scentralizowane i zdecentralizowane. Oba wiążą się z zestawem zagrożeń. Scentralizowane stablecoiny to tokeny emitowane na blockchainie, które wspierają je scentralizowane strony trzecie, takie jak firma. Ta strona trzecia obiecuje, że każda wyemitowana przez nich moneta jest zabezpieczona pieniędzmi w banku lub aktywami, takimi jak obligacje. Posiadacze takich stablecoinów mogą wymienić tokeny na walutę, która je wspiera, udając się do tego emitenta i spełniając określone warunki. Przeważnie jednak te tokeny są po prostu wymieniane na giełdach peer-to-peer.

The scentralizowanego stablecoina polega na tym, że może nie być w pełni zabezpieczony. Emitenta stablecoina może ulec pokusie wyemitowania tokenów, dla których nie ma wsparcia, biorąc pod uwagę fakt, że jest mało prawdopodobne, aby wszystkie tokeny zostały wykupione w tym samym czasie. Co więcej, nawet jeśli token jest w pełni zabezpieczony, istnieje ryzyko regulacyjne. Jeśli rząd sprzeciwi się emitentowi stablecoina, może on zamrozić pieniądze wspierające monety. Każdy z tych scenariuszy może doprowadzić do tego, że stablecoin straci swój peg i będzie wart mniej niż 1 USD.

Drugim podejściem jest zdecentralizowany, algorytmiczny stablecoin. Są to zaprogramowane monety, które mają być powiązane z 1 USD za pomocą innych aktywów. To wsparcie jest dostosowywane w łańcuchu bloków za pomocą fragmentu kodu znanego jako inteligentna umowa. Problem z tego typu stablecoinami polega na tym, że wymaga od programistów, aby z wyprzedzeniem widzieli wszystkie możliwe ewentualności i nie popełniali żadnych błędów. Kiedy coś pójdzie nie tak, jak w przypadku UST, rzeczy naprawdę mogą pójść nie tak.

Związane z: 3 lekcje przywództwa do nauki od Elona Muska

3. Wykorzystywanie nieruchomości zamiast stablecoinów do długoterminowych oszczędności

Stablecoiny są bardzo przydatne, ale nie zaryzykowałbym z nimi całej puli oszczędności. Przechowywałbym również swoje bogactwo w banku i pozwoliłem, by inflacja je zjadła. Więc jakie jest rozwiązanie? Dla mnie nieruchomości. Istnieje ograniczona podaż ziemi i rosnąca podaż ludzi. Wszyscy ci ludzie muszą być zakwaterowani. Oznacza to, że aprecjacja kapitału chroni Cię przed inflacją, a Ty możesz zarabiać równowartość odsetek od swoich oszczędności opłaconych przez czynsz płacony przez najemców.

Mieszkam i inwestuję w Wielkiej Brytanii, gdzie grunty są szczególnie ograniczone. Wielka Brytania jest również popularnym miejscem migracji. Prawa własności są chronione przez prawo, a nieruchomości w Wielkiej Brytanii to historycznie sprawdzony, bezpieczny sposób na przechowywanie swojego bogactwa. Nieruchomość pozwala również na bezpieczne korzystanie z dźwigni w postaci kredytu hipotecznego, co oznacza, że ​​możesz sprawić, że Twoje pieniądze popłyną znacznie dalej.

Gdybym miał w tej chwili dużą pulę pieniędzy w stablecoinach, które zamierzałem zatrzymać na cele długoterminowego oszczędzania, z pewnością wziąłbym część tych pieniędzy i zainwestował w nieruchomości. Stosując właściwe strategie, istnieje wiele sposobów na uzyskanie znacznie lepszych zwrotów niż w przypadku stablecoinów i przy mniejszym ryzyku. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, ważne jest, aby zrozumieć korzyści i ryzyko każdego podejścia i odpowiednio je zdywersyfikować.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.