Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

W miejscu pracy, w którym aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Slack, Google Chat lub Microsoft Teams stały się normalnym sposobem wykonywania pracy i miejscem, w którym koledzy spotykają się towarzysko, a tworzenie granic może wydawać się niemałym wyczynem. Może to być szczególnie problematyczne, gdy jednym z twoich współpracowników jest Chatty Cathy.

Od czytelników takich jak Ty słyszeliśmy o tym, jak zatarły się granice między pracą a domem. Ludzie pracują bardziej elastyczne godziny, czasami w innym czasie niż ich koledzy, i korzystają z platform komunikacyjnych czasami przez całą dobę. Co więc zrobisz, gdy Bob z działu księgowości nie przestanie wysyłać Ci wiadomości? I jak z wdziękiem położyć kres jego pragnieniu towarzyskich spotkań o każdej porze, jeśli pozornie zawsze jesteś w kontakcie?

„Chodzi o odtworzenie granic” — mówi Jeffrey Seglin, dyrektor programu komunikacji w Harvard Kennedy School. „Teraz, gdy wracamy do poczucia nowej normalności, musimy wymyślić, jak używać tego [digital] narzędzia i co jest akceptowalne.”

Zanim przejdziemy do tematu, przypominam, że Help Desk jest tu dla Ciebie. Chcemy pomóc Ci w poruszaniu się po technologii i problemach, które mogą powodować w Twoim miejscu pracy. Chcemy też usłyszeć Wasze historie. Jaka jest Twoja największa frustracja w biurze? Jak ewoluuje Twoja praca? Napisz do nas, a postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania lub rozwiać wątpliwości.

Powiedz nam, co dzieje się w Twoim miejscu pracy.

Wróćmy teraz do Gabby Ol’ Boba z księgowości. Rozmawialiśmy z trzema ekspertami ds. biznesu i komunikacji, aby pomóc w poruszaniu się po etykiecie komunikacji w miejscu pracy. Wskoczmy.

P: Jak sprawić, by gadatliwy współpracownik przestał do mnie pisać?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się prosta. Nie możesz po prostu powiedzieć współpracownikowi, żeby zostawił cię w spokoju? Chociaż tak, zawsze jest to opcja, jest kilka rzeczy, które pracownicy mogą chcieć rozważyć przed przejściem od razu do pościgu.

Po pierwsze, jaka jest kultura i oczekiwania w miejscu pracy? Czy jest to norma organizacyjna lub problem, czy jest to tylko jedna osoba? Po drugie, pamiętaj, że sposób, w jaki ludzie przyzwyczaili się do komunikowania się w pracy, mógł się zmienić w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu pandemii. Może to być sposób, w jaki pracownicy poznają się nawzajem, ponieważ niektórzy pracownicy są zdalni, a inni są w biurze. I po trzecie, twój kapitał społeczny może być inny, jeśli byłeś oddzielony od kolegów, widujesz ich mniej lub nigdy nie spotkałeś się osobiście. Być może będziesz musiał dostosować sposób, w jaki przekazujesz wiadomość, która może być odbierana jako konfrontacyjna, zwłaszcza jeśli jest to platforma cyfrowa, na której ginie ton głosu i język ciała.

Menedżerowie są świetnym miejscem do rozpoczęcia, jeśli chodzi o definiowanie norm społecznych w miejscu pracy. Eksperci twierdzą, że teraz może być dobry moment, aby zinwentaryzować, jak zespół pracował przez ostatnie dwa lata i zmienić pewne granice.

„Spójrz w lustro i zobacz, jaką kulturę nastawiasz nieumyślnie” — mówi Dustin York, profesor nadzwyczajny komunikacji i przywództwa na Uniwersytecie Maryville. „Nawet jeśli jesteś nocnym markiem, możesz zaplanować wiadomości [instead of sending them.]”

Jak sprawdzić, czy jesteś rozmowną osobą?

Jeśli poświęcisz wystarczająco dużo uwagi, może się okazać, że jesteś rozmownym współpracownikiem. York z Uniwersytetu Maryville mówi, że istnieją proste sposoby na to, aby to stwierdzić na platformach cyfrowych.

  • W aplikacjach do obsługi wiadomości: Spójrz na współczynnik odpowiedzi. Jeśli wysyłasz sześć wiadomości i otrzymujesz jedną krótką odpowiedź, być może trzeba będzie trochę odpocząć.
  • W aplikacjach wideo: Szukaj niewerbalnych wskazówek. Jeśli współpracownicy są skupieni na innym zadaniu lub nie dają żadnych oznak słuchania, może być konieczne zakończenie tego.

Dostawcy poczty e-mail, w tym Microsoft Outlook i Google Gmail, a także aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Slack, umożliwiają użytkownikom planowanie wysłania wiadomości w określonym czasie w przyszłości.

Firmy przepisują przyszłość pracy (znowu)

Możesz także stworzyć dedykowane przestrzenie do socjalizacji organizacyjnej. Pracownicy lub menedżerowie mogą chcieć założyć oddzielne podgrupy na swoich platformach komunikacyjnych – na przykład w Slack można założyć nowy kanał – dla osób, które chcą rozmawiać bardziej swobodnie lub na określone tematy, takie jak to, co oglądają w Netflix, powiedział York. . Daje to pracownikom szansę na podjęcie decyzji, czy chcą brać udział w dodatkowych dyskusjach, czy po prostu trzymać się pogawędek związanych z pracą.

„Nie należy oczekiwać wymuszonej radości” – mówi Seglin.

Tworzenie wspólnoty i bezpieczeństwa w pracy

Jako pracownik, jeśli problem ma charakter organizacyjny, możesz przyjąć podejście polegające na podnoszeniu go jako pytania, a nie na żądanie kierownika lub zespołu. Ujęcie tego jako pytania do rozważenia i poprawy samopoczucia i produktywności pracowników może sprawić, że będzie mniej konfrontacyjne, mówi Heidi Brooks, starszy wykładowca zachowań organizacyjnych w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Yale. „Zacznij od stworzenia warunków do ciekawości i współpracy” – powiedziała. „Można powiedzieć:„ Zauważyłem, że… rozmawiamy przez całą dobę i myślę, że zespół się wyczerpuje. Czy możemy o tym porozmawiać? ‘”

Kiedy grupa pracuje razem, może wytyczyć granice, które pasują do wszystkich i pozwolić każdemu poczuć się częścią procesu. Chodzi o to, aby rozmowa wyglądała jak wspólne wyzwanie i wspólne rozwiązanie. To samo podejście można zastosować, jeśli mamy do czynienia z jednym konkretnym rozmownym kolegą, powiedział Brooks.

Ale jeśli to nie zadziała, Brooks powiedział, że traktuj to jak konflikt w pracy. Bądź bardziej bezpośredni z problemem, mówiąc coś w stylu: „Czuję napięcie tej ciągłej komunikacji”.

Seglin powiedział, że pandemia zmusiła wszystkich do większej świadomości zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia innych. Więc jeśli jest to powtarzający się problem z jednym konkretnym kolegą, czasami najlepszą etykietą jest wrażliwa uczciwość.

„Możesz powiedzieć:„ Uwielbiam, że mnie włączasz, po prostu nie jestem nastawiony na kontakty towarzyskie ”- powiedział.

A jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz zwrócić się do samej technologii, powiedział York.

Możesz zmienić ustawienia powiadomień, aby otrzymywać powiadomienia tylko o określonych wiadomościach lub w określonych godzinach. W niektórych aplikacjach możesz zmienić swój status na niedostępny. Możesz zmienić ustawienia telefonu nie przeszkadzać w określonych godzinach. Niektóre aplikacje umożliwiają wysyłanie automatycznych odpowiedzi, podobnych do wiadomości e-mail poza biurem, w aplikacji, a inne można sparować z aplikacjami automatycznymi odpowiedzi innych firm.

Możesz też po prostu zmienić swoje zachowanie, aby ustalić nowe oczekiwania, powiedział York.

„To może być tak proste, jak wysyłanie wiadomości rano” – powiedział. – Po tygodniu lub dwóch Chatty Cathy zrozumie aluzję.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.