Obraz artykułu zatytułowanego Jak powstrzymać kogoś przed edycją wysyłanych wiadomości iMessage

Apple iOS 16 wprowadza kilka niesamowitych nowych funkcji Wiadomości: Dzięki nowej aktualizacji możesz odzyskiwać usunięte wiadomości przez maksymalnie 30 dni, oznaczać wiadomości jako nieprzeczytane, aby wrócić do nich później, i masz więcej opcji SharePlay niż kiedykolwiek wcześniej. Dwie funkcje Wiadomości, które trafiły na nagłówki, to jednak możliwość edytowania i usuwania wiadomości po ich wysłaniu. To wygodna opcja dla tych z nas, którzy za szybko wciskają „wyślij”, ale dla niektórych mogą również stanowić poważny problem. Ty Móc powstrzymaj innych przed edytowaniem swoich wiadomości do Ciebie, nawet jeśli rozwiązanie nie jest szczególnie przyjemne.

Przyjrzyjmy się, jak działają te funkcje: Gdy wysyłasz wiadomość na telefonie iPhone z systemem iOS 16, włączany jest 15-minutowy licznik czasu. W tym oknie możesz edytować tę wiadomość lub całkowicie ją cofnąć. Po upływie tych 15 minut tekst jest zablokowany, tak jak wszystkie iMessage w systemie iOS 15 i wcześniejszych. Te dwie funkcje mają oczywiste zalety. Jeśli ponownie przeczytasz wysłaną wiadomość i zdasz sobie sprawę, że popełniłeś żenującą literówkę, możesz szybko to naprawić, aby odbiorca wiedział, co naprawdę masz na myśli. Jeśli wyślesz wiadomość do niewłaściwej osoby (co czasami ma przerażające konsekwencje), możesz ją natychmiast wycofać.

Apple nie jest też pierwszym dostawcą wiadomości, który oferuje te funkcje. Facebook Messenger umożliwia cofnięcie wysyłania wiadomości w dowolnym momencie, a aplikacje takie jak Telegram i Slack umożliwiają również edycję wiadomości. Jednak, ponieważ iMessage jest ten Przejdź do usługi przesyłania wiadomości dla użytkowników iPhone’a w USA, jest to zdecydowanie największa platforma oferująca te funkcje.

Chociaż większość z nas będzie korzystała z tych funkcji w sposób niewinny i aby nasze rozmowy były bardziej przejrzyste, istnieje możliwość nadużywania tych opcji, szczególnie jeśli chodzi o używanie wiadomości tekstowych jako dowodów. Jako Jennifer Nielsen z Nielsen Law podkreśla w tym tweecie, możliwość edytowania lub usuwania wiadomości stanowi problem dla osób w sądzie rodzinnym, które opierają się na zapisach wiadomości tekstowych jako dowodach w swojej sprawie. Oczywiście możesz sobie wyobrazić to samo w przypadku użycia wiadomości jako dowodów, niezależnie od przypadku: jeśli druga strona wie, że zamierzasz użyć jej wiadomości przeciwko niej, może wykorzystać fakt, że może powiedzieć wszystko, co chce. chcę ci 15 minut na posprzątanie bałaganu.

Teraz każdy iMessage, który jest edytowana w iOS 16 jest oznaczona jako taka, więc nigdy nie pomylisz edytowanej wiadomości z oryginalnymi intencjami. Jednak nie ma edycji historia: O ile nie masz zrzutu ekranu wiadomości, tak jak było to pierwsze, nie ma możliwości potwierdzenia tego, co naprawdę powiedział nadawca. Możesz zgłosić wiadomość dokładnie tak, jak została do Ciebie wysłana, ale nadawca może twierdzić, że po prostu naprawił literówkę. Jasne, możesz przepalić baterię nagrywanie ekranu twojego iPhone’a cały dzień, ale to z pewnością nie jest idealne, tylko dlatego, że Apple wprowadził nową funkcję.

Oczywiście możesz edytować i cofać wiadomości tylko w systemie iOS 16, który nie jest jeszcze dostępny publicznie. Od tego artykułu iOS 16 jest dostępny tylko dla ci biegnący beta programisty iOS, ale nie jest to trudne dla osób niebędących programistami, aby zainstalować oprogramowanie na swoich iPhone’ach. Publiczna wersja beta zostanie otwarta dla wszystkich testerów iOS w lipcu, oraz, chodź jesień, większość iPhonów będzie miał dostęp do funkcji wiadomości.

Oto zła wiadomość: nie ma sposobu, aby to zmienić cechy wyłączony. Jeśli ktoś używa iOS 16 na swoim iPhonie, może edytować i cofać wysyłanie dowolnej wiadomości iMessage, nawet jeśli nie używasz iOS 16. Jednak słowem kluczowym jest tutaj iMessage: Jeśli jesteś SMS-y ktoś — tak jak w SMS-ie, wysyłaniu SMS-ów z zieloną bańką — te wiadomości są zablokowane, bez możliwości ich manipulowania lub cofnięcia.

Jeśli martwisz się, że inne osoby edytują swoje wiadomości do Ciebie, jedyne, co możesz zrobić, to wyłączyć iMessage, aby wymusić wszystkie rozmowy na SMS-y. Niestety, nie można tego zrobić na podstawie kontaktu po kontakcie: albo masz włączony iMessage, albo nie. Dla Twoich znajomych będzie to jakbyś miał Androida, zmieniając wszystkie czaty grupowe w zielone teksty grozy. Ale jeśli chcesz się upewnić, że nikt nie zmienia swoich tekstów, jest to jedyny sposób, aby to zrobić. Na szczęście iOS 16 po cichu naprawia najgorszy część czatów grupowych SMS na iPhonie, więc nie będziesz denerwować znajomych że dużo.

Aby wyłączyć iMessage na iPhonie, otwórz Ustawienia, przewiń w dół i dotknij “Wiadomości”. Teraz dotknij przełącznika obok iMessage, aby wyłączyć tę funkcję po swojej stronie. Wszystkie Twoje przyszłe wiadomości mogą być zielone, ale przynajmniej nie można ich edytować ani usuwać.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.