Chcemy pomóc Ci podejmować bardziej świadome decyzje. Niektóre linki na tej stronie – wyraźnie oznaczone – mogą prowadzić do witryny partnera i mogą skutkować otrzymaniem przez nas prowizji za polecenie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak zarabiamy pieniądze.

To był zły tydzień dla rynku kryptowalut. Dla inwestorów głównym pytaniem jest, jak nisko spadną ceny kryptowalut?

Po cenach bitcoin, eteroraz inne kryptowaluty odnotował duże spadki w tym tygodniu, kilku ekspertów twierdzi, że może się jeszcze pogorszyć z powodu szerszej wyprzedaży przez inwestorów ryzykownych aktywów. The cena bitcoina spadł o ponad 30% w ciągu ostatniego tygodnia do poziomu nieco poniżej 21 000 USD, oraz Ethereum podążał podobny trend. Drugie co do wielkości krypto spadło blisko 1000 $ w czwartek.

The giełda rajd Środowe popołudnie po Rezerwie Federalnej podniesione stopy procentowe o 75 punktów bazowych, największy wzrost od 1994 r. Ale rynek kryptowalut nie poszedł w ich ślady, co może być „niepokojącym znakiem dla niektórych inwestorów”, według Edwarda Moya, starszego analityka rynku w OANDA.

„Bitcoin nie był w stanie zebrać rajdu pomimo szerokiego rajdu na Wall Street po decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Jeśli wielki rajd na Wall Street nie może podniecić traderów kryptowalut, bitcoin może mieć kłopoty ”- mówi Moya. „Poziom 20 000 $ utrzymuje się, ale wygląda na to, że nikt nie chce ponownie wskoczyć do handlu kryptowalutami”.

Wielu ekspertów ostrzega, że ​​może to być początek „krypto zimy”, wydłużony okres, w którym ceny spadają i pozostają niskie, tak jak miało to miejsce w okresie od początku 2018 r. do połowy 2020 r. Jeśli krople bitcoinów poniżej 20 000 USD, kilku ekspertów przewiduje, że może spaść znacznie niżej.

Po spadku o ponad 30% w ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy zastanawiają się, gdzie może znajdować się dno dla bitcoina, a także innych aktywów cyfrowych.

Jak nisko spadną Bitcoin i Ethereum?

Bitcoin pierwszy spadł poniżej 30 000 $ w zeszłym tygodniu, stopniowo spadając do 25 000 $ w niedzielę, po czym znacząco spadł do 21 000 $ w poniedziałek. Największa kryptowaluta spadła dalej do 20 000 USD w środę i nadal utrzymywała się w pobliżu tego zakresu w czwartek. Ethereum zareagował podobnie, spadając aż o 30% w ciągu ostatniego tygodnia do nowego 18-miesięcznego minimum wynoszącego 1000 USD.

Jako dwie najbardziej znane kryptowaluty na rynku nadal spadają, możesz się zastanawiać, jak niski jest bitcoin i eter może iść i czy warto kupić dip. Chociaż nie można powiedzieć z całą pewnością, wielu ekspertów od kryptowalut ma wyczucie, gdzie bitcoin i ethereum mogą się odbić na podstawie wykresów technicznych i danych historycznych. Oto jak niskie ceny bitcoinów i ethereum mogą spaść w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, według tych trzech ekspertów:

Kiana Danial

Kiana Danial

Punkt widzenia: Przedsiębiorca i autor „Kryptowalut dla opornych”

Rzut dolny: Bitcoin może spaść nawet do 11 000 $

Czemu: Rynek kryptowalut znajduje się w środku niedźwiedziego cyklu nastrojów, ponieważ inwestorzy w dużej mierze wycofują się z ryzykownych aktywów. Kilka czynników wpływa obecnie na negatywne nastroje na rynkach akcji i kryptowalut, w tym inflację, chwiejny rynek akcji, rosnące stopy procentowe i obawy o recesję. W rezultacie bitcoin spadł o prawie 70% z najwyższego w historii poziomu 68 000 USD, przekraczając kilka kluczowych poziomów technicznych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ceny kryptowalut mogą nadal spadać, jeśli chwiejne makrootoczenie nie poprawi się w najbliższym czasie.

Wendy O

Wendy O

Punkt widzenia: Ekspert ds. kryptowalut i pedagog

Rzut dolny: Ethereum może spaść do 750

Czemu: Cena Ethereum jest teraz prawie równa cenie na początku 2021 roku. Ogólnie rzecz biorąc, na rynkach bessy wartość ethereum i bitcoina może spaść nawet o 85%, mówi O. Ethereum osiągnął rekordowy poziom w listopadzie 2021 r. na poziomie około $ 4800 , więc 85% korekta doprowadziłaby do około 750 USD. Jednak nie będzie to prosty strzał. Według analizy technicznej O, istnieje kilka poziomów wsparcia na poziomie 1700 USD i 1885 USD, więc prawdopodobnie zobaczymy niestabilne odwrócenie w górę, zanim ethereum całkowicie osiągnie dno.

Kavita Gupta

Kavita Gupta

Punkt widzenia: Venture capitalist i założyciel Delta Blockchain Fund

Rzut dolny: Bitcoin może spaść do 14 000 $, a ethereum może spaść do 500 $

Czemu: Krypto zima nadeszła i raczej nie zobaczymy znaczącego wzrostu w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Obawy przed recesją skłaniają inwestorów do likwidacji ryzykownych aktywów, a upadek Luny i TerraUSD w zeszłym miesiącu oraz wstrzymanie wypłat przez pożyczkodawcę Celsiusa w tym tygodniu jeszcze bardziej podważyły ​​zaufanie do rynku. Jeśli wyprzedaż na szerszym rynku się pogłębi, Gupta spodziewa się, że w przestrzeni kryptowalut będzie więcej załamań. To z kolei może jeszcze bardziej podważyć zaufanie inwestorów do rynku kryptowalut, a ceny mogą spaść jeszcze niżej.

Awaria kryptowalut w tym tygodniu: czy powinieneś kupić dip?

Nigdy nie ma „idealnego” czasu na rozpoczęcie inwestowania, ponieważ nie da się ustalić czasu na rynku. Eksperci twierdzą jednak, że teraz może być dobry moment, aby wejść na rynek, gdy ceny są niskie – po tym, jak: ocenił Twoją tolerancję na ryzyko (krypto jest wysoce spekulacyjne) i obejmuje inne priorytety finansowe, takie jak oszczędzanie na wypadek sytuacji awaryjnej oraz inwestowanie w bardziej tradycyjnym fundusz emerytalny. Potencjalni inwestorzy, którzy chcą kupić w tym tygodniu dołek, powinni zrozumieć, że wahania kursu są równorzędne i być przygotowanym na tego rodzaju zmienność w przyszłości.

Nawet jeśli inwestujesz teraz, przy stosunkowo niskich cenach, przygotuj się na ich jeszcze większy spadek. Dlatego ważne jest, aby wkładać tylko to, z czym czujesz się komfortowo, gdy tracisz. Eksperci generalnie polecają przeznaczając mniej niż 5% swojego portfela do inwestycji kryptograficznych.

Jeśli planujesz kup sos, możesz się zastanawiać, w które kryptowaluty zainwestować. Chociaż potencjalny wzrost ethereum i bitcoina jest wysoce spekulacyjny, nadal należą do najlepszych kryptowalut, w które możesz teraz zainwestować, według Wynik Inwestycji NextAdvisor i ekspertów, z którymi rozmawialiśmy przez ostatni rok. Bitcoin i ethereum to dwie największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej i wolumenu wymiany, co czyni je dobrymi opcjami, jeśli dopiero zaczynasz podróż inwestycyjna kryptowalut.

Bitcoin ma najwyższy wynik spośród wszystkich kryptowalut, tuż za nim jest ethereum. Oto, jak zmienia się nasz wynik dla 10 kryptowalut, które konsekwentnie znajdują się w czołówce pod względem kapitalizacji rynkowej, z wyłączeniem stablecoinów, w celach informacyjnych:

MONETA NEXTADVISOR WYNIK INWESTYCYJNOŚCI
Bitcoin (BTC) 81/100
Ethereum (ETH) 69/100
Solana (SOL) 57/100
Cardano (ADA) 55/100
Polkadot (DOT) 54/100
Lawina (AVAX) 53/100
TRON (TRX) 52/100
XRP (XRP) 51/100
Moneta Binance (BNB) 50/100
Moneta Doge (DOGE) 39/100
Zaktualizowano 16 czerwca 2022 r.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.