AppleInsider jest wspierany przez swoich odbiorców i może zarabiać prowizję jako partner Amazon i partner stowarzyszony za kwalifikujące się zakupy. Te partnerstwa afiliacyjne nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne.

Aplikacja Kontakty Apple nie brzmi jak najważniejsza część iOSale za kulisami zasila ogromną ilość tego, co czyni iPhone’y użytecznymi.

To prawda, że ​​dosłownie nie potrzebujesz aplikacji Kontakty firmy Apple. Nie dlatego, że istnieją alternatywy innych firm jak Cardhopa nawet nie dlatego, że – ze względów historycznych – aplikacja Telefon powiela swoje funkcje.

Możesz usunąć aplikację Kontakty, a jeśli zrobisz to teraz – a także możesz usunąć aplikację Telefon – nadal będziesz mieć wszystkie swoje stare kontakty. Będą autouzupełniane, gdy poszedłeś do kogoś wysłać wiadomość.

Aplikacja Kontakty jest tak schowana, że ​​prawdopodobnie masz wiele adresów e-mail znajomych i współpracowników, których w niej nie zapisałeś. Apple Mail zachowuje adresy poprzedni odbiorcy i te autouzupełniania, tak jakby były w aplikacji Kontakty.

Powinieneś dodać je do Kontaktów, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak z Pocztą lub coś pójdzie nie tak po przejściu do nowego Prochowiecmożesz je stracić.

Jest więc wyraźny powód, aby dodać je do Kontaktów, ale jest też wiele innych powodów, dla których warto poświęcić czas na prawidłowe korzystanie z Kontaktów.

Należy pamiętać, że aplikacja Kontakty firmy Apple jest tylko edytorem, jest to sposób tworzenia, edytowania lub usuwania tych informacji. Powód, dla którego istnieją alternatywy jak Zajęte kontaktyjest to, że nie oferuje wielu funkcji do edycji.

Jednak niezależnie od tego, czy używasz BusyContacts, Cardhop, czy własnej aplikacji Kontakty firmy Apple, naprawdę pracujesz z tą samą bazą danych. Podobnie jak w przypadku kalendarzy, możesz znaleźć wiele różnych aplikacji, które mogą Ci odpowiadać lepiej niż Apple, ale każda z nich korzysta z tej samej bazy danych kalendarzy.

Tylko Kontakty są tak osadzone w sercu iOS, że obsługują dziesiątki najlepszych funkcji Apple w całym systemie operacyjnym.

Kontakty wyglądają na proste, ale każda sekcja daje dziesiątki opcji do pracy

Nie ma znaczenia, że ​​nigdy nie planujesz kupić im ciasta, jeśli umieścisz dla nich czyjeś urodziny na swojej karcie Kontakty, ma to zalety.

Oczywiste jest to, że na początek ich urodziny pojawią się w Twoim kalendarzu.

Uważaj jednak na to. Kontakty pozwolą Ci dodać tylko dzień i miesiąc ich urodzin i to powinno wystarczyć, ale to nie do końca.

Chodzi o to, by wiedzieć, kiedy powiedzieć wszystkiego najlepszego, ale w pewnym momencie będą to bardzo ważne urodziny. Czasami nie wiesz już więcej, ale obecnie aplikacja Kontakty Apple wymaga roku, więc może wstawiasz dzisiejszy rok lub rok, w którym się poznałeś.

Były czasy i były aplikacje, w których nie trzeba było wkładać żadnego roku.

I bez względu na to, co skłania do pominięcia, lub w jakim roku się wymyślisz, możesz zostać powiadomiony o „drugich urodzinach” swojej teściowej.

To mało prawdopodobne, ale jeśli w rzeczywistości są to tak ważne urodziny, że powinieneś tam być – i kupić prezent – ​​to najlepiej zadzwoń do niej. I mieć kwiaty lub zdjęcia.

W iOS, iPadOSoraz System operacyjny Mac, jeśli wpisałeś czyjeś urodziny w aplikacji Kontakty, będą one widoczne na wszystkich Twoich urządzeniach. I pojawi się w każdym miejscu, w którym można się znaleźć.

Takich jak zdjęcia. Przejdź do aplikacji Zdjęcia na iPhonie i dotknij Dla Was przycisk.

Twój iPhone automatycznie wybrał serię Wspomnienia albumy. I tak, używa do tego Kontaktów.

Nie do końca. Może być tyle albumów opartych na odwiedzonych miejscach, ile jest w wieku osób.

Ale te z wiekiem pojawiają się w odpowiedniej porze roku.

Zawołaj jej imię

Nawet jeśli nie znasz wielu urodzin, czerpiesz korzyści ze zwykłych, regularnych informacji, które umieszczasz w Kontaktach. Trzeba go włożyć i na bieżąco aktualizować, ale najdrobniejsze szczegóły pomagają.

Na przykład, jeśli masz imię i numer telefonu komórkowego, możesz powiedzieć „Hej, Siri, zadzwoń do Susan Hare”. Siri zrobi to i nie będzie cię o nic pytać, ponieważ widzi z bazy danych kontaktów, że znasz tylko jedną osobę o tym imieniu.

I równie dobrze może zobaczyć, że masz tylko jeden numer telefonu. Więc po prostu wybiera ten numer.

Jest tu również dodatkowa inteligencja, która ma zastosowanie w przypadku jakichkolwiek niejasności. Jeśli znasz dwie osoby o imieniu Susan Hare i po prostu poprosisz Siri, aby do niej zadzwonił, może wiedzieć, że dzwonisz do niej dwa razy dziennie, a druga nie od szóstej klasy.

Możesz jednak zaoszczędzić Siri trochę kłopotów i zaoszczędzić trochę wysiłku, mówiąc „Hej, Siri, zadzwoń do mojej siostry”. Lub możesz, gdybyś poświęcił chwilę, aby określić „siostrę” na jej karcie Kontakty.

Kiedy w końcu też do Ciebie oddzwoni, możesz ustawić na swoim iPhonie inny dzwonek. Lub możesz, jeśli to skonfigurowałeś. Nigdy nie zgadniesz gdzie.

Funkcja Memories Zdjęcia jest obsługiwana przez wiele rzeczy, w tym Twój kalendarz i Twoją lokalizację, ale pobiera również szczegóły z Kontaktów

Funkcja Memories Zdjęcia jest zasilana przez wiele rzeczy, w tym Twój kalendarz i Twoją lokalizację, ale pobiera również szczegóły z Kontaktów

To nie jest najładniejsza aplikacja Apple i dobrze byłoby, gdybyś mógł po prostu kliknąć kartę Kontakty, aby nad nią pracować. Jak to jest, musisz znaleźć, do kogo chcesz dodać szczegóły, a następnie kliknąć Edytować.

Oznacza to co najmniej, że jest mało prawdopodobne, aby przez przypadek edytować wizytówkę.

Kiedy jednak edytujesz kogoś i podasz jego nazwisko, domyślnie otrzymasz osiem opcji. Obejmują dodawanie

  1. Numer komórki
  2. Domowy e-mail
  3. Dzwonek
  4. Dźwięk tekstowy
  5. Strona główna witryny
  6. Urodziny
  7. Drugi numer telefonu
  8. Media społecznościowe
  9. Adres domowy
  10. Notatka

Jeśli jest to firma, dla której wprowadzasz dane, możesz zaznaczyć pole, aby powiedzieć, że jest to firma. A jeśli jest to personel firmy, możesz obok nazwy firmy dodać nazwę firmy.

Możesz także wybrać dowolne dane kontaktowe do domu i zmienić je na służbowe.

Niektóre z tych szczegółów różnią się w zależności od tego, gdzie jesteś i jakiej lokalizacji dokonano. Użytkownicy z USA mają na przykład opcję kodu pocztowego, podczas gdy użytkownicy z Wielkiej Brytanii widzą zamiast tego „Kod pocztowy”.

Zagłębianie się w opcje

Z wyjątkiem pola Notatka, daty urodzin, dzwonka i tonu tekstu, każdy inny element zawiera opcje. Kliknij numer telefonu komórkowego, a otrzymasz 10 alternatyw, od komórki do faksu służbowego.

Dostajesz nawet Apple Watch jako opcję dla tych znajomych, którzy wolą, abyś dzwonił do nich pod osobnym numerem zegarka.

Dodatkowo jest jedenasty wybór, chwytliwy „Inny”. I dwunasty, „Niestandardowy”.

To typowe dla każdej sekcji. Ale jeśli poświęcisz czas na wypełnienie wszystkiego, co wiesz, informacje te zostaną Ci zwrócone, gdy będą najbardziej przydatne.

Zawsze możesz przejść do aplikacji Kontakty, aby sprawdzić szczegóły lub rozpocząć rozmowę telefoniczną. Ale możesz również zobaczyć ich imię na ekranie, jeśli na przykład do Ciebie zadzwonią.

Aplikacja Kontakty firmy Apple na początku wygląda na prostą, a potem może wyglądać trochę uciążliwie, gdy zobaczysz wszystko, co możesz w niej dodać i edytować. Ale jednocześnie jest jak ten dodatkowy mózg w Twoim iPhonie, który dostarcza Ci potrzebne informacje, kiedy tylko ich potrzebujesz.

Nadal muszą istnieć ludzie używający starych systemów kart Rolodex, ale prawdopodobnie nie mają jeszcze Maca.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.