Brytyjczycy drastycznie nie doceniają kaloryczności ich ulubionych posiłków, błędnie myśląc, że ryba z frytkami ma zaledwie jedną trzecią rzeczywistej ilości.

Opublikowane dzisiaj dane z ankiety twierdzą, że przeciętny człowiek uważa, że ​​duża część ulubionego posiłku narodu zawiera 388 kalorii – tyle samo, co trzy paczki solonych chipsów Walkers.

Ale w rzeczywistości prawdziwa liczba jest bliższa 1000. Byłaby jeszcze wyższa, gdyby dodać dodatki takie jak ketchup, sos pieczeniowy i sos curry.

Ankieta przeprowadzona wśród 1500 dorosłych osób wykazała również, jak Brytyjczycy błędnie oceniają, jak kiepska jest dla nich czekolada, pizza, a nawet wino.

Pomimo tego, że zawiera około 236 kalorii, dorośli uważają, że standardowy baton mlecznej czekolady ma tylko 187.

Tymczasem przeciętny Brytyjczyk szacuje, że zjedzenie kawałka głębokiej pizzy pepperoni oznacza, że ​​zużyje 210 kalorii. Każda sztuka zawiera około 505.

A duży kieliszek wina ma 184 – mimo że dorośli uważają, że zawiera tylko 115, podczas gdy kufel piwa zawiera 194, w porównaniu do szacunkowych 146.

Eksperci stwierdzili, że liczby mogą wyjaśnić, dlaczego Wielka Brytania stoi w obliczu epidemii otyłości, ponieważ „w ofercie jest tak wiele kalorycznych produktów spożywczych, a bardzo niewiele osób faktycznie wie, ile zawiera kalorii”.

Opublikowane dzisiaj dane z ankiety twierdzą, że przeciętny człowiek uważa, że ​​duża część ulubionego posiłku narodu zawiera 388 kalorii – tyle samo, co trzy paczki gotowych solonych chipsów Walkers.  Ale w rzeczywistości prawdziwa liczba jest bliższa 1000.  Byłaby jeszcze wyższa, gdyby dodać dodatki takie jak ketchup, sos pieczeniowy i sos curry.  Ankieta przeprowadzona wśród 1500 dorosłych osób wykazała również, jak Brytyjczycy błędnie oceniają, jak kiepska jest dla nich czekolada, pizza, a nawet wino

Opublikowane dzisiaj dane z ankiety twierdzą, że przeciętny człowiek uważa, że ​​duża część ulubionego posiłku narodu zawiera 388 kalorii – tyle samo, co trzy paczki solonych chipsów Walkers. Ale w rzeczywistości prawdziwa liczba jest bliższa 1000. Byłaby jeszcze wyższa, gdyby dodać dodatki takie jak ketchup, sos pieczeniowy i sos curry. Sondaż, 1500 dorosłych, ujawnił również, jak Brytyjczycy źle oceniają, jak kiepska jest czekolada, pizza, a nawet wino dla ich talii

Opublikowane dzisiaj dane z ankiety twierdzą, że przeciętny człowiek uważa, że ​​duża część ulubionego posiłku narodu zawiera 388 kalorii – tyle samo, co trzy paczki solonych chipsów Walkers.  Ale w rzeczywistości prawdziwa liczba jest bliższa 1000.  Byłaby jeszcze wyższa, gdyby dodać dodatki takie jak ketchup, sos pieczeniowy i sos curry

Opublikowane dzisiaj dane z ankiety twierdzą, że przeciętny człowiek uważa, że ​​duża część ulubionego posiłku narodu zawiera 388 kalorii – tyle samo, co trzy paczki gotowych solonych chipsów Walkers. Ale w rzeczywistości prawdziwa liczba jest bliższa 1000. Byłaby jeszcze wyższa, gdyby dodać takie dodatki jak ketchup, sos pieczeniowy i sos curry

Ankieta przeprowadzona wśród 1500 dorosłych osób wykazała również, jak Brytyjczycy błędnie oceniają, jak kiepska jest dla nich czekolada, pizza, a nawet wino.  Pomimo tego, że zawiera około 236 kalorii, dorośli uważają, że standardowy baton mlecznej czekolady ma tylko 187

Tymczasem przeciętny Brytyjczyk szacuje, że zjedzenie kawałka głębokiej pizzy pepperoni oznacza, że ​​zużyje 210 kalorii.  Każdy kawałek zawiera około 505

Ankieta przeprowadzona wśród 1500 dorosłych osób wykazała również, jak Brytyjczycy błędnie oceniają, jak kiepska jest dla nich czekolada, pizza, a nawet wino. Pomimo tego, że zawiera około 236 kalorii, dorośli uważają, że standardowy baton mlecznej czekolady ma tylko 187. Tymczasem przeciętny Brytyjczyk szacuje, że zjedzenie kawałka głębokiej pizzy pepperoni oznacza, że ​​zużyje 210 kalorii. Każdy kawałek zawiera około 505

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ ZRÓWNOWAŻONA DIETA?

Posiłki powinny być oparte na ziemniakach, chlebie, ryżu, makaronie lub innych węglowodanach skrobiowych, najlepiej pełnoziarnistych, zgodnie z NHS

Posiłki powinny być oparte na ziemniakach, chlebie, ryżu, makaronie lub innych węglowodanach skrobiowych, najlepiej pełnoziarnistych, zgodnie z NHS

• Codziennie jedz co najmniej 5 porcji różnych owoców i warzyw. Liczą się wszystkie świeże, mrożone, suszone i konserwowane owoce i warzywa

• Potrawy bazowe na ziemniakach, chlebie, ryżu, makaronie lub innych węglowodanach skrobiowych, najlepiej pełnoziarniste

• 30 gramów błonnika dziennie: to to samo, co jedzenie wszystkich następujących rzeczy: 5 porcji owoców i warzyw, 2 pełnoziarniste herbatniki zbożowe, 2 grube kromki pełnoziarnistego chleba i duży pieczony ziemniak ze skórką

• Miej nabiał lub zamienniki nabiału (takie jak napoje sojowe), wybierając opcje o niższej zawartości tłuszczu i cukru

• Jedz trochę fasoli, roślin strączkowych, ryb, jajek, mięsa i innych białek (w tym 2 porcje ryb tygodniowo, z których jedna powinna być tłusta)

• Wybieraj nienasycone oleje i pasty do smarowania i spożywaj je w niewielkich ilościach

• Pij 6-8 filiżanek / szklanek wody dziennie

• Dorośli powinni spożywać mniej niż 6 g soli i 20 g tłuszczów nasyconych dla kobiet lub 30 g dla mężczyzn dziennie

Źródło: Przewodnik NHS Eatwell

Dane zebrane przez aplikację MyFitnessPal do liczenia kalorii pokazują, że Brytyjczycy nie doceniają ilości kalorii zawartych w jedzeniu o jedną trzecią w porównaniu do średniej rzeczywistej liczby kalorii w żywności w ich bazie danych.

W przypadku opcji na lunch Brytyjczycy oszacowali, że ich ziemniaki w mundurkach z fasolą mają tylko 274 kalorie, podczas gdy w rzeczywistości mają 433.

A ci, którzy uważają, że wybierają zdrową opcję z kupioną w sklepie sałatką Cezar, mogą być zszokowani, gdy odkryją, że ma ona 508 kalorii, w porównaniu do 298 respondentów, którzy wierzyli, że zawiera.

Kanapka z majonezem z krewetkami i plasterek sera cheddar mają około 100 kalorii więcej niż oczekiwali Brytyjczycy.

Brytyjczycy również nie mieli problemów z odgadywaniem kalorii w ulubionych potrawach wśród osób dbających o zdrowie.

Uważali, że awokado zawiera 149 kalorii – mniej niż połowę rzeczywistej liczby 322 – a dwie łyżki masła orzechowego dodają 107 kalorii do ich dziennej sumy, w porównaniu z rzeczywistą liczbą 188.

Respondenci uważali, że w przypadku przekąsek 100 g słodkiego popcornu miałoby tylko 289 kalorii. W rzeczywistości zawiera 417.

Ale Brytyjczycy byli nieco bliżej, kiedy odgadli, że chipsy z soli i octu mają 100 kalorii, ponieważ średnia paczka zawiera 138.

Osoby biorące udział w ankiecie nie oszacowały kalorii w opcjach obiadowych o jedną czwartą, szacując, że mikstura z kurczaka tikka masala w restauracji przyniesie im 820 kalorii zamiast 1067.

Myśleli, że cheeseburger będzie miał 265 kalorii, gdy zawiera 364.

A czekoladowe ciastko zawiera prawie 600 kalorii (ponad jedną czwartą zalecanego przez kobiety dziennego spożycia wynoszącego 2000) – a jednak przeciętny Brytyjczyk uważa, że ​​ma tylko 441 kalorii.

Wielka Brytania jest jednym z najgrubszych krajów w Europie, w którym 63 procent dorosłych ma nadwagę. Wskaźniki otyłości gwałtownie rosną również u dzieci.

Ekspert ds. żywienia Amanda Hamilton, była prezenterka telewizyjna BBC, powiedziała: „Te statystyki mogą nieco pomóc nam zrozumieć, dlaczego w Wielkiej Brytanii jesteśmy tak skłonni do otyłości.

„W ofercie jest tak wiele kalorycznych produktów spożywczych i bardzo niewiele osób wie, ile zawiera kalorii. Niestety, wiele z tych mylących kalorie produktów spożywczych ma również niską zawartość składników odżywczych, więc jest to podwójne wampy”.

Profesor Gunter Kuhnle, ekspert w dziedzinie żywienia i nauk o żywności na Uniwersytecie w Reading, powiedział MailOnline, że nie jest zaskoczony wynikami ankiety.

Powiedział: „Oszacowanie zawartości kalorii w żywności jest niezwykle trudne, zwłaszcza gdy niektóre „kalorie” nie są oczywiste (takie jak tłuszcz w rybach z frytkami).

„Nie jestem pewien, czy rzeczywiście jest to wytłumaczenie wzrostu otyłości – trudność w oszacowaniu spożycia nie uległa zmianie.

„Żywność wybrana w ankiecie to prawdopodobnie także żywność, w której bardzo łatwo jest nie docenić zawartości kalorii.

„Ludzie, którzy są na diecie (lub oczywiście ci, którzy mają zaburzenia odżywiania i koncentrują się na kaloriach) prawdopodobnie dokonaliby znacznie lepszych szacunków, ponieważ byliby bardziej świadomi zawartości kalorii, ale nie sądzę, aby można było to ekstrapolować w żadnej droga. ‘

Pomimo tego, że Brytyjczycy są daleko w szacowaniu kalorii, prawie jedna trzecia (32 procent) nadal próbuje codziennie liczyć kalorie – ale siedmiu na dziesięciu oszacuje, zamiast sprawdzać etykiety menu.

Ponad jedna piąta ankietowanych (22 procent) całkowicie traci, jeśli chodzi o utratę wagi.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.