NOWY JORK – Teraz toJakub deGromorazMax Scherzerobaj wrócili do Queens, nie powinno minąć dużo czasu, zanim brakujące asy Mets powrócą na kopiec.

Scherzer, który rehabilituje napięty lewy skośny mięsień, ma w najbliższych dniach zorganizować symulowany mecz na Citi Field. To powinien być jego ostatni test przed rozpoczęciem tego, co, jak ma nadzieję, będzie jednym początkiem odwyku z niższej ligi (ale może skończyć się dwoma lub trzema). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Scherzer może wrócić pod koniec czerwca, trafiając na pierwszy koniec swojego początkowego harmonogramu od sześciu do ośmiu tygodni.

W międzyczasie deGrom zakończył swoją czwartą sesję bullpen we wtorek z myślą o rzuceniu bullpenem „w górę iw dół” w piątek, który ma symulować przerwy między inningami. Stamtąd deGrom przejdzie do treningu mrugnięcia na żywo, a ostatecznie do własnego przydziału odwykowego do ligi niższej; Pobyt deGroma w Minor League powinien trwać dłużej niż Scherzera, który wycofuje się z reakcji na stres w prawej łopatce, ale pozostaje na dobrej drodze do powrotu na początku do połowy lipca.

„Wszystko jest dobrze” – powiedział deGrom. “Mam nadzieję, że nie za długo.”

W ten sposób można sobie wyobrazić, że Mets mogą odzyskać swoich dwóch najlepszych miotaczy przed przerwą All-Star, zwiększając rotację, która zajmuje 24. miejsce w Majors z 5,26 ERA, odkąd Scherzer dołączył do deGrom na liście kontuzjowanych w połowie maja. Nie. 3 starter Chris Bassitt również zmagał się bez deGroma i Scherzera, zmuszając Mets do polegania głównie na Carlosie Carrasco i Taijuanie Walkerze w inningsach. Kiedy Scherzer i deGrom powrócą, prawdopodobnie wypchnie to Davida Petersona i prawdopodobnie Tylora Megilla z rotacji, chociaż często nieprzewidziane okoliczności zmieniają równanie.

W przypadku Scherzera oś czasu zawsze była przejrzysta. Po poczuciu „uczucia” w lewym skosie podczas meczu 18 maja przeciwko Cardinals, Scherzer przeszedł rezonans magnetyczny, który ujawnił napięcie, i otrzymał zastrzyk osocza bogatopłytkowego w brzuch. W tamtym czasie urzędnicy Mets oszacowali okres rekonwalescencji wynoszący od sześciu do ośmiu tygodni, do którego Scherzer nie przestaje walczyć. Poza pies ugryzł w rzucającą się rękę co nie wpłynęło na jego oś czasu, Scherzer nie doświadczył żadnych nieoczekiwanych komplikacji dzięki celowemu programowi rehabilitacji.

„Możesz czuć się dobrze, wyjść na zewnątrz i nie odczuwać żadnych objawów, a w tym momencie możesz przesadzić, przeciążyć mięśnie, a potem możesz mieć porażkę” – powiedział Scherzer, który oszacował, że ostatnie 10 procent jego powrotu do zdrowia proces jest najtrudniejszy. „Bardzo łatwo widzę, jak możesz mieć niepowodzenie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której myślę, jest to, że nie chcę mieć żadnych komplikacji ”.

Postęp deGroma został owiany nieco bardziej tajemniczą, obejmującą wiele rezonansów magnetycznych i tomografii komputerowej oraz wolniejszy postęp po kontuzji stresowej. Ale deGrom od tygodni czuje się silny i jest gotowy do dalszego rozwoju, z myślą o dołączeniu do Scherzer w lipcu. W zeszłym miesiącu deGrom przeniósł swój odwyk z Florydy do Nowego Jorku; Scherzer dołączył do niego w Citi Field w tym tygodniu.

Pomiędzy nimi deGrom i Scherzer posiadają pięć nagród Cy Young i zaliczają się do najbardziej utytułowanych miotaczy tego pokolenia. Łącznie zarobili w tym sezonie 77,8 miliona dolarów – więcej niż całe płace kilku zespołów – i ponad ćwierć miliarda dolarów w trakcie trwania ich kontraktów.

Jako dwaj miotacze o podobnym rodowodzie, chętnie powracają w tej samej rotacji.

„Muszę po prostu zrobić ze mną”, powiedział Scherzer. „Dopinguję [deGrom] najlepiej jak potrafi, ale on może jechać tylko tak szybko, jak może, a ja mogę jechać tylko tak szybko, jak mogę. Będę rzucał, kiedy będę mógł ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.