Ta historia jest częścią WWDC 2022pełna relacja CNET z dorocznej konferencji deweloperów Apple i o niej.

Co się dzieje

Zarówno iOS 16, jak i Android 13 są wyposażone w nowe funkcje, które mają na celu zastąpienie Twojego fizycznego portfela i usprawnienie połączeń dzięki inteligentnym gadżetom domowym i podłączonym interfejsom samochodowym.

Dlaczego jest to ważne

Aktualizacje podkreślają wspólną wizję Apple i Google, aby nasze telefony stały się bardziej niezbędne w codziennym życiu.

Twój smartfon wkrótce stanie się jeszcze bardziej związany z niecyfrowymi aspektami Twojego życia. To jeden z głównych dań na wynos iOS 16 oraz Androida 13, nowe aktualizacje oprogramowania mobilnego, które pojawią się jeszcze w tym roku od Apple i Google. Obaj giganci technologiczni chcą zmienić Twój telefon w cyfrowy portfel do przechowywania Twojego dokumentu tożsamości i innych niezbędnych dokumentów, dzięki czemu Twój telefon będzie bliżej Twojej tożsamości niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy nadal ulepszają również sposób, w jaki telefony komunikują się z samochodami, inteligentnymi gadżetami domowymi i innymi urządzeniami codziennego użytku.

Obie iOS 16 oraz Androida 13 są wypełnione poprawkami i nowymi funkcjami, z których niektóre są ważniejsze niż cyfrowe portfele i szybsze połączenia (np. Narzędzie sprawdzania bezpieczeństwa firmy Apple za ochronę ofiar przemocy domowej i nowe aktualizacje prywatności Google). Jednak nakładanie się tych dwóch systemów operacyjnych podkreśla zmieniającą się rolę telefonu w naszym życiu. Na podstawie najnowszych ogłoszeń Apple i Google, co się dzieje na około Twój telefon będzie tak samo ważny jak to, co się dzieje na Twój telefon.

Im ściślej nasze telefony są przywiązane do codziennych potrzeb, takich jak portfele, karty kredytowe, samochody i sprzęt AGD, tym trudniej będzie się od nich oddalić (lub przełączyć się między iPhonem a Androidem). Koncepcja nie jest nowa; branża od lat zmierza w tym kierunku. Ale zmiany w iOS 16 i Android 13 wprowadzają ważne udoskonalenia w podejściach Apple i Google, które prawdopodobnie przyspieszą takie wysiłki.

Czytaj więcej: Aktualizacje blokady ekranu w iOS 16 sprawiają, że iPhone bardziej przypomina smartwatch

Wymiana fizycznego portfela

zrzut ekranu z prezentacji Google I/O maj 2022

Google dodaje cyfrowe prawa jazdy do Portfela Google.

Google; zrzut ekranu autorstwa CNET

Portfel cyfrowy był dużym naciskiem zarówno podczas ogłoszenia Apple iOS 16, jak i podglądu Androida 13 firmy Google. Najbardziej znaczące zmiana w Apple Pay to nowa opcja o nazwie Apple zapłać później, który dzieli koszt zakupu na cztery równe raty w ciągu sześciu tygodni. W systemie iOS 16 karty identyfikacyjne przechowywane w Apple Wallet mogą być również używane do weryfikacji Twojego wieku w aplikacjach. Dodatek pojawia się po tym, jak Apple po raz pierwszy dodał obsługę identyfikatorów cyfrowych w zeszłym roku.

Tymczasem Google szczegółowo przedstawił gruntowną modernizację, aby: jego aplikacja Portfel podczas konferencji I / O w zeszłym miesiącu, która zbliża go do Apple. Nowy Portfel Google będzie przechowywać dokumenty osobiste, takie jak karty płatnicze i tranzytowe, rejestry szczepień, karty pokładowe i legitymacje studenckie, podobnie jak Apple Wallet. Google współpracuje również z agencjami rządowymi w zakresie obsługi identyfikatorów cyfrowych.

Łącznie aktualizacje Apple i Google stanowią kolejny krok w kierunku ich wspólnego celu, jakim jest uczynienie fizycznych portfeli przestarzałymi – zmiana, która nieuchronnie sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zależni od urządzeń mobilnych.

Google powtórzyło tę ambicję tuż przed szczegółowym opisem nowych aktualizacji na Google I/O w maju.

„W dzisiejszych czasach są tylko dwie rzeczy, bez których nie wychodzę z domu: telefon i portfel” – powiedział na scenie Sameer Samat, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Google Play i Android. „Więc pytanie brzmi, czy mój telefon może zastąpić portfel?”

Corey Fugman, starszy dyrektor Apple ds. Portfela i Apple Pay, wygłosił podobne uwagi podczas poniedziałkowego przemówienia na WWDC.

„Dzięki Apple Wallet ciężko pracujemy nad naszym celem zastąpienia Twojego fizycznego portfela” – powiedział.

Ludzie już przyjęli pomysł zastąpienia fizycznych kart kredytowych aplikacjami płatniczymi opartymi na smartfonach. Oczekuje się, że do 2025 r. korzystanie z systemów płatności mobilnych w sklepach, takich jak Apple Pay, przekroczy 50% wszystkich użytkowników smartfonów w USA, zgodnie z raportem z 2021 r. eMarketer. Nowa opcja Apple Pay Later i ponowne skupienie się Google na własnym portfelu mobilnym mogą sprawić, że pomysł pozostawienia fizycznego portfela w domu będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Czytaj więcej: Co WatchOS 9 może ujawnić o następnym zegarku Apple Watch?

Twój telefon, wszędzie

Eksplorator wyszukiwarki Google

Nowe wizualne narzędzie wyszukiwania Google wyświetla szczegółowe informacje o produktach na ruchliwej półce sklepowej.

Zrzut ekranu autorstwa Stephena Shanklanda / CNET

Wymiana portfela to tylko jeden ze sposobów, w jaki Apple i Google mają nadzieję, że nasze telefony będą bardziej przydatne w trybie offline w codziennym życiu. Obie firmy wprowadziły również narzędzia do smartfonów oparte na kamerze, które mogą ułatwić nawigację w rzeczywistych punktach zainteresowania. Innym ważnym tematem jest zwiększona łączność między urządzeniami mobilnymi a sprzętem AGD, samochodami i głośnikami.

Zarówno Apple, jak i Google wierzą, że aparat będzie nadal odgrywał dużą rolę w interakcji z otaczającym nas światem. W systemie iOS 16 będziesz mógł tłumaczyć tekst na różne języki za pomocą nowej opcji aparatu w aplikacji Tłumacz firmy Apple. Podczas jego Prezentacja przewodnia WWDC, firma pokazała, jak można to wykorzystać do przetłumaczenia całego menu restauracji na inny język. Będziesz także mógł śledzić lot lub przeliczać walutę, po prostu dotykając tekstu na zdjęciu.

Google pokazał ambitne rozszerzenie aplikacji Lens nazywany „eksploratorem scen” w Google I/O, który zasadniczo wykorzystuje swoją zdolność wyszukiwania do rzeczywistego świata. Machałbyś aparatem telefonu przez półkę z produktami, a informacje i oceny były nakładane na ekran, aby pomóc Ci znaleźć właściwy wybór. Szef wyszukiwarki Google, Prabhakar Raghavan, podał jako przykład możliwość znalezienia przekąsek bez orzechów lub bezzapachowego balsamu w fizycznym sklepie detalicznym.

Wykonanie może być inne, ale koncepcja jest podobna. Jesteśmy już przyzwyczajeni do zamawiania jedzenia, taksówek i artykułów gospodarstwa domowego za naciśnięciem przycisku w naszych telefonach. Teraz Apple i Google chcą, aby nasze telefony były kluczowym elementem realizacji tych zadań również w świecie rzeczywistym, a aparat będzie tego główną częścią.

Google i Apple również dopracowały swoje wizje, aby przekształcić nasz telefon w centrum połączeń dla innych urządzeń wokół nas. Google wyjaśnił, jak Androida 13 sprawi, że Twój telefon będzie lepiej łączył się z innymi urządzeniami dzięki obsłudze szybkiego parowania, automatycznego przełączania dźwięku między urządzeniami i łatwiejszej synchronizacji wiadomości między telefonem a komputerem. Ujawniło się również nowy interfejs podzielonego ekranu dla Androida Auto to powinno ułatwić wielozadaniowość, gdy jesteś w drodze.

Czytaj więcej: Nowy Apple Watch SE brzmi bardziej ekscytująco niż seria 8. Oto dlaczego

apple-carplay-wwdc-2022-preview-screenshot-0010x30m31s666.png

Nowy interfejs CarPlay firmy Apple inspirowany systemem iOS.

Jabłko

Firma Apple uprościła proces zarządzania urządzeniami HomeKit dzięki przeprojektowanej aplikacji domowej na iPhone’a. Ale być może największym obszarem, w którym Apple planuje poszerzyć zasięg iPhone’a, jest samochód. Firma dokuczała modernizacja oprogramowania CarPlay który wygląda jak cały system operacyjny dla samochodów, wraz z ikonami aplikacji, widżetami i innymi elementami interfejsu użytkownika, które przypominają iPhone’a i Zegarek Apple.

Inteligentny dom i podłączony samochód nie są nowymi pomysłami. Od lat są one integralną częścią strategii Apple i Google. Jednak systemy iOS 16 i Android 13 wyjaśniają, w jaki sposób wizje Apple i Google dotyczące tych urządzeń powinny się komunikować i współdziałać.

Ponieważ smartfon staje się łączem do wszystkiego, od karty kredytowej po termostat i samochód, Apple i Google sprawiają, że jego estetyka jest bardziej osobista. Gdy jesienią tego roku pojawi się iOS 16, Twój iPhone dostanie zupełnie nowy ekran blokady z obsługą widżetów Apple Watch i nowych efektów fotograficznych dla obrazów tła. Google rozszerza swój Material You o gotowe zestawy kolorów, które można zastosować w całym systemie operacyjnym.

iOS 16 i Android 13 to znacznie więcej niż nowa funkcjonalność portfela, narzędzia aparatu do skanowania obiektów w świecie rzeczywistym i ulepszona łączność. Te aktualizacje nie tylko sygnalizują, jak ważny staje się telefon zarówno w naszym życiu online, jak i offline, ale także wskazują, dokąd zmierza branża.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.