Inwestorzy instytucjonalni przenieśli swoje zakłady z wiodących kryptowalut, w tym Bitcoin ($ BTC) i Ethereum ($ ETH) do trzech głównych altcoinów: Cardano’s $ ADA, Solana ($ SOL) i $ XRP pośród szerszego rynku kryptowalut.

Jako całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spada poniżej 1 biliona dolarów po raz pierwszy od początku 2021 r. przepływy funduszu aktywów cyfrowych CoinShares raport pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni w dużej mierze odeszli od przestrzeni kryptowalut, jednocześnie zwiększając swoje zakłady na trzy wspomniane wyżej altcoiny.

Według raportu przepływy produktów inwestycyjnych w aktywa cyfrowe „pozostają niestabilne w oczekiwaniu na jastrzębią politykę monetarną”, a stałe dzienne wypływy doprowadziły do ​​tygodniowych wypływów w wysokości 102 mln USD, przy czym produkty inwestycyjne BTC odnotowały w zeszłym tygodniu 57 mln USD wypływów.

Raport zauważa, że ​​to, co popchnęło BTC w „kryptozimę”, można „w zasadzie wytłumaczyć jako bezpośredni wynik coraz bardziej jastrzębiej retoryki amerykańskiej Rezerwy Federalnej”. Większość odpływów, jak wynika z raportu CoinShares, miała miejsce w obu Amerykach i wyniosła 98 milionów dolarów. W Europie odpływy wyniosły 2 miliony dolarów.

Pomimo tych odpływów, produkty skracające flagową kryptowalutę Bitcoin również odnotowały wypływy w wysokości 200 000 USD, co pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni prawdopodobnie wycofują się z rynku kryptowalut zamiast obstawiać go. Łączne zarządzane aktywa dla krótkich produktów BTC pozostają na poziomie około 55 milionów dolarów, w porównaniu do 27 miliardów dolarów w przypadku długich produktów BTC.

Ethereum również odnotowało wypływy w wysokości 41 milionów dolarów, co daje łączne wypływy od początku roku do 387 milionów dolarów. Natomiast jej konkurent, ADA, odnotował wpływy w wysokości 200 000 USD, podobnie jak natywny token XRP Ledger, XRP.

Solana najwyraźniej prowadził w zeszłym tygodniu rynek zakładów instytucjonalnych, widząc wpływy w wysokości 400 000 USD, które sprowadziły jego roczne przepływy do 108 mln USD, znacznie powyżej 9,4 mln USD w Cardano i 6 mln USD w XRP.
Jak donosi CryptoGlobe, ADA przewyższa Ethereum w ciągu ostatnich kilku tygodni i jest już o ponad 88% w stosunku do niego po ostatnim dołku. Wydajność Cardano jest znacząca, ponieważ rywalizuje z Ethereum jako sieć blockchain, która obsługuje inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (dApps). ponad 5 milionów rodzimych aktywów zostało wybitych na szczycie łańcucha bloków Cardano, podwajając liczbę z końca ubiegłego roku. Ponad 1000 projektów powstaje na szczycie sieci,

Warto zauważyć, że cena Cardano rośnie przed hard forkiem Vasil, który według założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona, jest oczekuje się, że przyniesie „ogromną poprawę wydajności”. Społeczność kryptograficzna niedawno przewidziała, że ​​cena rodzimego Cardano Token $ADA przekroczy znak 1 $ do końca czerwca, po wykonaniu widelca.

Twardy widelec Vasil to główne ulepszenie, które będzie obejmować cztery propozycje ulepszeń Cardano (CIP).

Hard fork już widział, jak ADA przewyższa wiele innych kryptowalut, nawet w obliczu szerszego kryzysu na rynku kryptowalut, pogłębionego przez upadek ekosystemu Terra. Ten występ widział ADA stała się szóstym co do wielkości kryptoaktywem pod względem kapitalizacji rynkowej w tym tygodniu, przewyższając XRP.

Tymczasem Solana w tym roku osiągnęła znacznie gorsze wyniki niż w przypadku wielu przestojów. Sam XRP został wstrzymany lub pozew sądowy amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple.

Panel ekspertów z branży kryptowalut przewidział, że cena XRP do końca roku osiągnie 2,55 USDi widzi, że do końca 2025 r. wzrośnie do 3,61 USD, a do końca 2030 r. 4,98 USD.

Prognozy panelu opierają się na pozytywnym wyniku Ripple w sprawie przeciwko SEC. Jeśli Ripple przegra, panel zauważy, że wartość XRP spadnie do 0,68 USD.

Kredyt obrazu

Polecany obraz przez Unsplash

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.