Większość ludzi zgadza się, że dobra higiena jest ważna, ale „czystość” może oznaczać różne rzeczy dla różnych osób.

Kobieta niedawno podzieliła internet po tym, jak przyznała, że ​​tylko brała prysznic raz w tygodniupodczas gdy para celebrytów zeszłego lata, Ashton Kutcher i Mila Kunis, spowodowali a furora po podzieleniu się swoimi kontrowersyjnymi nawykami kąpielowymi.

Mumsnet jest podzielone co do tego, czy prośba mężczyzny, aby jego dziewczyna brał prysznic przed snem, jest „kontrolująca”.

Na forum Mumsnet „Talk” użytkownik SilentG1 powiedział, że jej chłopak nazwał ją „obrzydliwą” po dniu spędzonym w mieście i poprosił o prysznic lub spanie w pokoju gościnnym.

Napisała: „Spędziliśmy dzień na mieście i weszliśmy około 22.

„Zatrzymałem się u niego, a kiedy wróciliśmy do domu, powiedział mi, że nie mogę spać w jego łóżku, chyba że wezmę prysznic i umyję włosy, ponieważ miał czystą pościel i byliśmy w metrze / transporcie publicznym itp.

“[He said] to było obrzydliwe chodzić spać bez mycia się po całym dniu spędzonym w mieście ”.

Jednak SilentG1 wyjaśniła, że ​​ma bardzo długie włosy, które wysychają bardzo długo, że już raz tego dnia układała fryzurę.

Kontynuowała: „Umyłam i ułożyłam włosy tego ranka zaledwie 12 godzin wcześniej! Mam długie włosy do cycków, które wysychają i układają się przez lata, a kiedy to zrobię, zwykle nie mam kłopotów z ich myciem jeszcze raz na kilka dni!”

Jednak jej chłopak nie pozwolił jej spać z nim w łóżku, prosząc ją, aby spała w pokoju gościnnym.

Zakończyła swój post: „Ostatecznie pozwolił mi zostać w swoim łóżku tak długo, jak brałem prysznic, nawet jeśli włosy nie były myte.

2018 nauka pokazały, że większość ludzi uważa, że ​​zła higiena jest dla nich ogromnym problemem. Siedemdziesiąt jeden procent ankietowanych uczestników stwierdziło, że słaba czystość osobista może złamać umowę, nawet bardziej niż niedopasowane popędy seksualne, różne poglądy religijne czy niska inteligencja.

Według eksperci, nie ma „twardych i szybkich zasad” określających, jak często należy się kąpać. Czynniki takie jak pogoda, poziom aktywności, rodzaj skóry i ilość potu mają wpływ na to, kiedy nadejdzie pora kąpieli.

Zbyt częste mycie jest szkodliwe dla skóry, ponieważ usuwa naturalne olejki i wpływa na naturalne bakterie powierzchniowe, które wspierają układ odpornościowy, powodując wysuszenie i pogorszenie jakości skóry. Z drugiej strony, niewystarczające mycie może prowadzić do gromadzenia się brudu, potu i martwych komórek skóry, wywołując wypryski i pogarszając istniejące wcześniej stany skóry.

Inni użytkownicy Mumsnet byli podzieleni na temat tego, czy zachowanie mężczyzny było rozsądne, a post otrzymał ponad 300 komentarzy.

Niektórzy mogli zobaczyć punkt widzenia mężczyzny, z Porcupineintherough komentującym: „Jego łóżko, jego zasady”.

„Kontrolowanie, ale także rozumiem jego punkt widzenia”, powiedział SleepingStandingUp.

RomeoMcFlourish napisał: „Właściwie się z nim zgadzam i nigdy nie szedłbym spać po korzystaniu z transportu publicznego / w ruchliwych miejscach publicznych bez uprzedniego umycia się. Te miejsca są brudne”.

Inni uważali, że chłopak autora przesadzał, a niektórzy użytkownicy sugerowali, że może mieć problemy z czystością lub lękiem.

WhatNowwwww powiedział: „To dość dziwne OP! Albo ma jakiś lęk o zdrowie, albo jest kontrolującym dupkiem, powiedziałbym”.

Mushroo zgodził się, pisząc: „Dziwne i kontrolujące. Prysznic prawie rozsądny, ale też nie myłbym włosów na polecenie!”

Podczas gdy Topsey123 skomentował: „Prawdopodobnie poszedłbym do domu”.

Internet podzielony na prośbę o prysznic chłopaka
Zdjęcie stockowe przedstawiające kobiece stopy pod prysznicem. Niektórzy użytkownicy Mumsnetu powiedzieli, że prośba mężczyzny była zrozumiała, podczas gdy inni sugerowali, że może cierpieć na problemy zdrowotne.
elenacastaldi77 / iStock / Getty Images Plus

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.