Blue Jays leworęczny Hyun Jin Ryu przejdzie operację łokcia, poinformował dyrektor generalny Ross Atkins dziennikarzom (w tym Scott Mitchell z TSN Sports). Nie wiadomo jeszcze, czy Ryu będzie wymagał pełnej operacji rekonstrukcyjnej Tommy’ego Johna, czy też częściowej naprawy – często zdarza się, że zakres uszkodzenia więzadła jest niejasny, dopóki chirurg nie rozpocznie zabiegu – ale przegapi resztę W obu przypadkach sezon 2022.

Były All-Star był na liście kontuzjowanych przez ostatnie dwa tygodnie po zdiagnozowaniu nadwyrężenia przedramienia i zapalenia łokcia. To był jego drugi pobyt na ramieniu w tym sezonie, ponieważ opuścił kilka tygodni między kwietniem a majem z powodu zapalenia przedramienia. Ten pobyt potrwa niestety znacznie dłużej niż pierwszy, ponieważ tym razem Ryu nie będzie w stanie uniknąć trafienia pod nóż.

Ryu zajmował się w przeszłości niektórymi problemami z ramionami, opuszczając większość sezonów 2015-16, gdy był członkiem Dodgers. W maju 2015 przeszedł operację naprawy obrąbka stawowego w ramieniu, a ta kontuzja kosztowała go cały sezon. W następnym roku walczył z zapaleniem ścięgna łokcia, co spowodowało tylko jeden start MLB, zanim został zamknięty. Ryu powrócił na boisko w 25 meczach w 2017 roku i chociaż od tego czasu miał za sobą kilka przejazdów w IL, do niedawna w większości unikał problemów z ramionami.

Po kampanii w 2019 r., w której Ryu rzucił 182 2/3 rund z 2,32 punktami ERA, Jays podpisali z nim czteroletnią umowę z wolnym agentem o wartości 80 milionów dolarów. Ryu był genialny podczas pierwszego sezonu tego kontraktu, wykonując wszystkie 12 tur podczas skróconej kampanii i publikując 2,69 ERA. Jego wyniki cofnęły się w zeszłym roku o zauważalny krok, ponieważ udało mu się osiągnąć wynik 4,37 na 169 klatek. Ryu pozostał zdrowy poza drobnym problemem z szyją we wrześniu, ale wyglądał bardziej na część rzucającego ciosy w rundach niż na osobę będącą na szczycie rotacji.

35-latek wydawał się nigdy nie czuć się komfortowo w tym sezonie, być może w wyniku jego walk z dyskomfortem przedramienia. Przepracował 27 rund, rzucając się do 5,67 ERA z osobistym niskim 14,2% współczynnikiem przekreśleń. Ryu zanotował również najgorszy wynik w swojej karierze (7,6%), a kontuzja UCL skróci jego sezon już po sześciu startach.

Dokładny harmonogram jego powrotu do zdrowia nie będzie znany, dopóki nie zostanie podbity przez nóż, ale możliwe, że rzucił już swój ostatni rzut w mundurze Toronto. Południowokoreański hurler jest ze względu na saldo jego pensji w wysokości 20 milionów dolarów w tym sezonie i kontrakt na 20 milionów dolarów w przyszłym roku, ostatni sezon jego umowy. Jeśli miałby przejść pełną operację rekonstrukcyjną, możliwe, że przegapi całą kampanię 2023 roku.

W najbliższym czasie Blue Jays, które wygrywają teraz, będą musiały posunąć się do przodu z alternatywnymi rotacjami. To wciąż grupa jakościowa, z podpisem poza sezonem Kevin Gausman i gwiazda drugiego roku Alek Manoah zamieszczanie doskonałych liczb. José Berrios ma problemy, ale nie grozi mu utrata miejsca w rotacji, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia, podczas gdy Toronto podpisało enigmatyczny Yusei Kikuchi do trzyletniego kontraktu na zimę. Swingman Ross rozrostek wszedł na ostatnie miejsce i dobrze spisał się przez siedem startów, chociaż wypadł z trudnego odcinka w sezonie 2020-21.

Atkins przyznał, że kontuzja Ryu zwiększa prawdopodobieństwo, że tego lata wzmocnią grupę poprzez handel (poprzez Shi Davidi z Sportsnet). Nic dziwnego, że nie podniósł ręki, by zapytać, czy będą szukać stabilnego typu back-end, czy też nadać priorytet ramieniu o większym wpływie, takim jak Oakland. Frankie Montas lub Cincinnati Luis Castillo. Toronto powinno mieć elastyczność w zakresie płac i pilność, aby przynajmniej sprawdzić szeroki zakres możliwości. Jays wchodzą do gry we wtorek z najlepszym miejscem w American League Wild Card, ale osiem meczów za Yankees w AL East.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.