LOS ANGELES (KABC) – Jeśli hrabstwo Los Angeles miałoby osiągnąć kategorię „wysokiej” aktywności wirusów CDC pod koniec tego miesiąca, wkrótce potem zostaną uruchomione nakazy masek wewnętrznych dla tego regionu.

Niektórzy ludzie nie czekają na założenie masek.

Okręg szkolny Hacienda La Puente Unified School District ogłosił, że wymaga maskowania w pomieszczeniach do 5 lipca.

Ponieważ w hrabstwie nadal rośnie liczba zakażeń COVID-19, a liczba hospitalizacji wzrasta w ciągu ostatnich kilku tygodni, urzędnicy hrabstwa wezwali mieszkańców i firmy we wtorek do noszenia masek, zanim staną się obowiązkowe – co może nastąpić do końca miesiąca.

„To może nie być pandemia, która się kończy”, powiedziała nadzorca hrabstwa Sheila Kuehl. „Może po prostu nadal się zmieniać i zmieniać, a my będziemy z tym żyć w taki czy inny sposób, głównie poprzez szczepienia i prawdopodobnie maskowanie. Ale myślę, że ludzie naprawdę chcą myśleć, że to wszystko się skończyło, a to nie pomaga liczbom”.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego Hrabstwa Barbara Ferrer powiedziała, że ​​jeśli liczba hospitalizacji z powodu COVID będzie rosła w tempie, w jakim ma to miejsce przez ostatnie dwa tygodnie, hrabstwo przejdzie do kategorii „wysokiej” aktywności wirusów w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom pod koniec czerwca . Ferrer powiedział, że jeśli hrabstwo pozostanie w kategorii „wysokiej” przez dwa tygodnie z rzędu, ponownie narzuci uniwersalny mandat noszenia masek w pomieszczeniach.

Powiedziała jednak, że nie ma powodu, dla którego ludzie mieliby czekać z ponownym noszeniem masek.

„Chcę zachęcić wszystkich do używania masek teraz” – powiedział Ferrer. “…Nie musimy czekać, aż sprawy się pogorszą.”

Po nieznacznym spadku w poprzednich tygodniach, średnia siedmiodniowa nowych zakażeń COVID w hrabstwie LA wynosi nieco ponad 4800 przypadków

Najnowsze dane ujawniają prawie 580 osób zakażonych COVID w szpitalach hrabstwa LA. To wzrost o 124% od zeszłego miesiąca. Dobrą wiadomością jest to, że średnio pacjenci szpitali wracają do zdrowia mniej więcej o połowę krócej.

„Obecnie średnia długość pobytu dla osób, które mają pozytywną diagnozę COVID, wynosi od trzech do czterech dni. O wiele, znacznie krócej” – powiedział Ferrer.

Ale coraz więcej ludzi choruje. Wizyty na izbie przyjęć z powodu COVID wzrosły o sześć procent w całym hrabstwie i chociaż region doświadcza gorącej letniej pogody, Ferrer donosi o czymś bardzo niezwykłym.

„Naprawdę nigdy nie mieliśmy żadnej grypy w czerwcu. W czerwcu tego roku mieliśmy więcej grypy niż przez cały czas pandemii” – powiedziała.

Mimo że sezon jest późny, przychodnie zdrowia publicznego nadal oferują szczepionkę przeciw grypie.

Najnowsze modelowanie pokazuje, że hrabstwo LA może wejść na najwyższy poziom CDC w zakresie troski społeczności o COVID do końca tego miesiąca. Ale urzędnicy mają nadzieję, że sprawy się uspokoją. Jednak wzrost liczby bardziej zakaźnych podwariantów omikronowych utrudnia wywołanie.

„Powodem, dla którego nikt nie chce zbyt mocno opierać się na prognozach, jest to, że obserwujemy wzrost BA.4 i BA.5. Bardziej zaraźliwe może prowadzić do większego rozprzestrzeniania się, jeśli zacznie przejmować”, powiedział Ferrer nadzorcom okręgowym.

Na froncie szczepionek komisja FDA jednogłośnie głosowała za dopuszczeniem szczepionki Moderna dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

Obecnie dostępna jest tylko szczepionka firmy Pfizer dla dzieci powyżej 5 roku życia. Szczepionka Moderny, która przez wiele miesięcy była zablokowana w procesie regulacyjnym, dałaby rodzicom inny wybór.

Nie jest jasne, czy dodanie pediatrycznej wersji Moderny zachęci więcej rodziców do zaszczepienia swoich dzieci.

Ponad 25 milionów kwalifikujących się dzieci w wieku od 5 do 17 lat jest nadal nieszczepionych, a tylko około 44% jest w pełni zaszczepionych.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.