Spartanin trzyma karabin snajperski w Halo Infinite podczas oglądania emblematu czerwca.

Zrzut ekranu: 343 Branże / Kotaku

Zeszłej nocy programista 343 Industries wprowadził opcję kosmetyczną o tematyce z dnia 1 czerwca dla Aureola nieskończona, jego strzelanka dla wielu graczy. Przez chwilę powiązana paleta kolorów o tematyce panafrykańskiej nosiła tytuł „Bonobo”. A bonobodla tych, którzy nie wiedzą, jest zagrożonym gatunkiem małp człekokształtnych.

Nie muszę ci mówić, jakie to odrażające.

Aureola nieskończona, który jest oparty na modelu free-to-play, ma swój cotygodniowy „reset” — kiedy do gry trafia mnóstwo nowych kosmetyków i trybów, które mają na celu utrzymanie świeżości grindowania — w każdy wtorek o 14:00 czasu wschodniego. W tym tygodniu 343 Industries dodało darmową, ale ograniczoną czasowo tabliczkę z nazwiskiem upamiętniającą dzień 13 czerwca, święto federalne oznaczające koniec niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

O 16:45 czasu wschodniego Aureola twórca treści Sean W opublikował film na YouTube wyjaśnienie sytuacji. Tak, sama tabliczka znamionowa nosi nazwę „czerwiec”. Ale opcja koloru, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem podmenu, była początkowo wymieniona jako „Bonobo”. Do 17:10 czasu wschodniego, Sean W zanotowane na Twitter, że został naprawiony — prawdopodobnie najszybsza poprawka, jaką kiedykolwiek wdrożono Aureola nieskończonaburzliwa historia— A teraz nazywa się „Wolność”. Mimo to, absolutnie zadziwia umysł, jak to się stało w pierwszej kolejności.

Jeśli znasz rozwój Aureola nieskończona i chciałbym porozmawiać, moja skrzynka odbiorcza jest zawsze otwarta. Możesz się ze mną skontaktować pod adresem anotis@kotaku.com.

Na Twitterze, Aureola starszy menedżer społeczności John Junyszek powiedział, że paleta została „niewłaściwie nazwana” i przypisany błąd do „wewnętrznego zestawu narzędzi”, ale nie określił żadnych dalszych szczegółów. The Aureola twórca treści Mint Blitz dalej wskazany że wcześniej program w narzędziach programistycznych Bungie Aureola gry nosi nazwę „Bonobo”. (Po tym, jak 343 Industries przejęło zarządzanie Aureola franczyza dziesięcioletni, oryginalny programista Bungie przekazał klucze do wielu narzędzi programistycznych.)

Osoba zaznajomiona z rozwojem Aureolakto rozmawiał z Kotaku pod warunkiem zachowania anonimowości, potwierdził, że Bonobo jest rzeczywiście programem do edycji zasobów w 343. Chociaż był powszechnie używany podczas opracowywania Halo 5studio odeszło od jego używania podczas opracowywania Aureola nieskończona. Ale istnieje. Jest popularny wśród pracowników. I byłoby powszechnie znane wielu pracownikom studia.

Właśnie to jest tak zadziwiające, jak to się stało.

Spartanin trzyma karabin snajperski w Halo Infinite, stojąc przed "Wolność" opcja palety kolorów.

Paleta kolorów na tabliczce znamionowej, pierwotnie zatytułowana „Bonobo”, nosi teraz nazwę „Wolność”.
Zrzut ekranu: 343 Branże / Kotaku

Nie jest jasne, czy nazwa programu Bonobo zostanie automatycznie wciągnięta w pole tekstowe dla nazwy palety kolorów. Możliwe, że ktoś z personelu wystukał nazwę programu jako tekst zastępczy, a normalne procesy w studio dotyczące kontroli jakości tego nie wychwyciły. (Jerry Hook, wieloletni szef projektu w 343, opuścił studio w zeszłym miesiącu. Wiele źródeł znanych z Nieskończonyrozwój firmy, z których wszyscy poprosili o anonimowość, powiedział Kotaku że Hook kieruje systemem kosmetycznym gry.) Microsoft, Kotaku mówi się, że przeprowadza wiele kontroli jakości, zanim cokolwiek trafi do publicznego stanowiska.

Od siedmiu miesięcy Aureola nieskończona co tydzień wprowadza mnóstwo opcji kosmetycznych, w tym nie brakuje opcji kolorystycznych. Tak się składa, że ​​po raz pierwszy zdarzyła się ta konkretna wpadka – co, daj spokój. Daj spokój. Na tabliczce znamionowej dotyczące czerwca? Naprawdę ??? Tak więc w najlepszym razie jest to żenujące pomieszanie, a kontrole jakości w studiu nie wykryły tego przed uruchomieniem aktualizacji. W najgorszym przypadku ktoś lub wiele osób złamało rasistowski dowcip gdzieś w procesie tworzenia, a kontrole jakości studia nie wychwyciły go przed opublikowaniem aktualizacji. Tak czy inaczej, to instytucjonalna porażka.

Kierownictwo studia w 343 wydaje się przyznać, jak brzydko to wygląda. Aureola nieskończona szef kreatywny Joe Staten przeprosił na Twitterze, pismo, „Nasz błąd dzisiaj był niewybaczalny i wstydzę się, że pozwoliliśmy na to.” I szef studia Bonnie Ross napisał„W imieniu 343 przepraszam za uczynienie ze słynnej chwili bolesnej chwili”.

Ale główne Aureola kanały, które mają znacznie szerszy zasięg niż kanały poszczególnych pracowników, muszą jeszcze wydać oficjalne oświadczenie lub wyjaśnienie, z wyjątkiem retweetu przeprosin Rossa. Kiedy sięgnęli po komentarz, przedstawiciele 343 Industries nie mieli nic do dodania.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.