BROOKLIN, Msza św. – LIV Golf ma już jeden turniej.

US Open zostanie rozegrany w tym tygodniu po raz 122 w swojej historii.

A czwartkowa runda otwarcia w The Country Club nie może nadejść wystarczająco szybko dla tych, którzy mają dość rozmowy o saudyjskiej trasie golfowej prowadzonej przez Grega Normana i desperacko chcą skupić się na trzecich głównych mistrzostwach w tym roku.

Jeśli chodzi o Normana, dyrektora generalnego LIV Golf, miał już za sobą cholerny tydzień, a jego trasa nawet nie gra.

Ponieważ rozmowy między graczami i mediami nadal są zdominowane przez LIV Golf, miałem taką wizualizację Normana jako „postaci filmowej Austina Powersa” Dr. Zła, „siedząc w domu, kręcąc się na obrotowym krześle i ciesząc się całą uwagą.

„To gówniana sytuacja”, powiedział dwukrotny mistrz US Open Brooks Koepka podczas umiarkowanie kontrowersyjne spotkanie we wtorek z dziennikarzami, których obwiniał za stworzenie całej rozmowy LIV. „Myślę, że to trochę do bani. … Ty [reporters] wszyscy rzucają tę czarną chmurę na US Open. Im więcej nóg mu dasz, tym więcej o tym mówisz.”

Wśród graczy narysowano linie na piaskownicach, fairwayach i greenach. Jesteś albo z PGA Tour, albo z LIV. Nie ma pomiędzy.

Golf
Brooks Koepka
USA DZIŚ Sport

Rory McIlroy, który w niedzielę wygrał Canadian Open, był nosicielem flagi PGA Tour, odkąd trasa prowadzona przez Normanów zaczęła przyciągać uwagę.

„Umieszczanie swojego nazwiska na trofeach, na których widnieją legendy… to coś, czego nie można kupić za pieniądze” – powiedział we wtorek McIlroy. „W zeszłym tygodniu w Kanadzie… LIV nigdy tego nie będzie. Ostatni tydzień coś znaczył. Co oni tam robili [in London] nic nie znaczyło.”

McIlroy był szczególnie podekscytowany swoją wygraną w Kanadzie, ponieważ był to 21. etap jego kariery, co daje mu o jeden więcej niż Normana – fakt, który dał jasno do zrozumienia w swoich wywiadach po rundzie.

„Trochę małostkową, jak sądzę, w pewnym sensie, ale tak” – powiedział we wtorek McIlroy. “Zrobił [knowing he could overtake Norman] pomóż mi wygrać lub pomóż mi utrzymać wyższy poziom intensywności? Prawdopodobnie. ”

Uczciwość może być najlepszą cnotą McIlroya poza jego nieziemską umiejętnością prowadzenia piłki golfowej.

McIlroy powiedział, że rozumie, dlaczego wielu graczy uciekło, aby zagrać w wydarzeniach LIV.

„Ponieważ wielu z tych facetów jest po czterdziestce, u Phila [Mickelson] sprawa, wczesne lata 50-te” – powiedział McIlroy. “Myślę [if you asked] wszyscy w tym pokoju… powiedzieliby ci sami, że ich najlepsze dni mają już za sobą. Dlatego nie rozumiem facetów, którzy są w podobnym wieku do mnie, ponieważ chciałbym wierzyć, że moje najlepsze dni jeszcze przede mną i myślę, że ich też. Więc wydaje się, że idziesz na łatwiznę [for the guaranteed millions]”

Jon Rahm, broniący tytułu mistrza US Open, ma podobne zdanie co McIlroy.

Golf
Rory McIlroy
Obrazy Getty

„Tak, pieniądze są świetne, ale kiedy Kelley [his wife] i zacząłem o tym mówić, zastanawialiśmy się: „Czy zmieni się nasz styl życia, jeśli dostanę 400 milionów dolarów?”. ” powiedział Rahm. „Nie, to się ani trochę nie zmieni. Prawdę mówiąc, mógłbym teraz przejść na emeryturę z tym, co zrobiłem i żyć bardzo szczęśliwym życiem i nie grać ponownie w golfa.

„Zawsze interesowałem się historią i dziedzictwem, a teraz PGA Tour to ma. To znaczy, kiedy wygrywasz Memorial Championship. To ma znaczenie, kiedy wygrywasz zawody Arnolda Palmera w Bay Hill. To ma sens, kiedy wygrywasz LA, Torrey, niektóre z historycznych miejsc. To dla mnie bardzo ważne. Moje serce jest z PGA Tour.”

Rahm, który przyjaźni się z wieloma graczami, którzy uciekli, powiedział, że „ocenianie kogokolwiek, kto wykonał skok, nie jest moją sprawą ani moją postacią”.

Golf
Dustin Johnson
AP

„Dla wielu osób… te następne trzy, cztery lata są warte w zasadzie ich planu emerytalnego [with what LIV is] dając im, ” powiedział Rahm. „To bardzo miła rekompensata, aby przejść na emeryturę i odpłynąć w stronę zachodu słońca. Jeśli tego chcesz, to w porządku.”

Na razie jednak gracze tacy jak Rahm, McIlroy i Koepka chcą skupić się na US Open, a nie na LIV Golfie.

„Staram się skupić na US Open, stary”, powiedział Koepka, którego brat Chase, marginesowy gracz PGA Tour, dołączył do LIV. „Jestem zmęczony rozmowami. Jestem zmęczony tym wszystkim. Jesteśmy tutaj, aby zagrać, a ty mówisz o wydarzeniu, które miało miejsce w zeszłym tygodniu. Nie możesz prowadzić samochodu patrząc w lusterko wsteczne, prawda?

Nie, ale wydaje się, że LIV Golf, z jego bezdenną dziurą z setkami milionów, wkrótce zniknie, więc przyzwyczaj się do tematu. Rahm już się przygotowuje.

“Myślę że [LIV] wydarzenia są rozłożone na tyle, że kiedy nadejdzie następny, będziemy znowu mieć tę samą rozmowę, prawda?” zapytał Rahm.

Prawidłowy.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.