Twój chłopak był w LA przez Letni Festiwal Geoffa 2022 i miałam okazję usiąść z Martwa przestrzeń współtwórca Glen Schofield, który jest teraz dyrektorem Striking Distance Studios i ich nadchodzącego festiwalu horrorów science-fiction Protokół z Kallisto. Dotknęliśmy „ścieżek beta” gry, systemu gore, ulepszeń i baterii. Dużo gadało się o bateriach. Zapomniałem jednak zapytać, czy są AA, czy AAA.

Widzieliśmy pierwszy protokół The Callisto odrobina rozgrywki tamtego dnia, który wyglądał całkiem na Dead Space-y, prawda? Twardy chłopak, strzelanie w kończyny potwora, ciemne tunele wypełnione potworami, które traktują twoje gałki oczne jako przysmak. Cała martwa przestrzeń – przestrzeń, ale martwa. Prawdopodobnie nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę przeszłość Glena Schofielda, ale szybko oddziela te dwie rzeczy – choć przyznaje, że tak, jeśli jesteś fanem Dead Space, prawdopodobnie spodoba ci się The Callisto Protocol.

„Po prostu myślę o nich jako o dwóch różnych projektach. I po prostu chcę opowiedzieć inną historię: różne postacie, inna historia, inna droga opowiadania historii, różne mechanizmy. Wiesz, tu i tam są pewne podobieństwa, nic na to nie poradzę, to przestrzeń i horror. Tak więc jest kilka, ale myślę, że jeśli podoba Ci się Dead Space, to powinno ci się spodobać ”.

Nie zapominajmy też o ruchach Schofielda po Dead Space. Współzałożyciel Sledgehammer Games, jednego z trzech zespołów, które współtworzą linię produkcyjną Call Of Duty. To FPS-y skupiające się na wielkich stałych fragmentach i eksplozjach, a nie horrorach. Kiedy pytam, co skłoniło go do powrotu do horroru, jasne jest, że tęsknił za gatunkiem.

„Wiesz, zawsze to kochałem. Zawsze kochałem science fiction. A potem pojawił się też horror. I wiesz, kocham filmy takie jak Obcy, Rzecz i Pandorum. A potem Horyzont i Obcy kontra Predator. Nie ma ich wielu, ale podobały mi się wszystkie, prawda? No i oczywiście Prometeusz. Po prostu zawładnęli moją wyobraźnią w pewien sposób, pomyślałem: „Boję się w kosmosie. Podoba mi się to. „Schofield pracował nad nazistowskimi zombie do Call Of Duty: II wojny światowej z 2017 roku i znów poczuł, jak to drapie. „Wiedziałem, że to będzie moja ostatnia gra Call Of Duty. Więc po prostu wrócę do tego, co naprawdę kocham”.

„W więzieniu jest więcej, niż na pierwszy rzut oka… znajdziesz tam wiele historii”.

Jakoś więc, czy mamy zombie COD, którym możemy podziękować za Callisto Protocol? Tak trochę. Ale sądząc po fragmencie rozgrywki, który widzieliśmy, te konkretne kosmiczne zombie – lub biofagi, jak są właściwie znane – wyglądają bardziej śmiercionośnie niż horda chaotyczna COD. Masywni chłopcy wpadają przez kraty, a inni szaleją, jeśli się zbliżą. W rozszerzonym zwiastunie znajduje się duże ramię, które chwyta cię za gardło. Kiedy pytam, czy możemy spodziewać się czegoś innego niż biofaga przypominającego zombie, Schofield milczy, ale mówi, że „widzieliśmy głównie pierwszą „rundę” w grze” i że „stają się coraz gorsi”.

Wydłużony zwiastun pokazuje również rodzaj działa grawitacyjnego, którego gracz używa do trzymania, a następnie rzucania wroga w ścianę, która według Schofielda nazywa się Grip. „Po prostu nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co z nim zrobią gracze”, mówi. „Masz rzeczy na całym świecie, których możesz użyć; mamy kolce na ścianach, mamy niebezpieczne rzeczy wszędzie. -ta rzecz, którą mamy. Ale też sandbox-y jest po prostu jak, czy decyduję się użyć mojej walki wręcz? Czy decyduję się użyć uchwytu? Czy decyduję się strzelać?

Cokolwiek wybierzesz, prawdopodobnie będzie bałagan. Wątróbki uderzają o ściany. Głowy pękają jak melony. W prawdziwym życiu będę krzyczeć na widok wycinka papieru, ale w takiej grze wszyscy jestem za satysfakcjonującym kryzysem i na pewno widzieliśmy to również w zwiastunie. Schofield mówi, że włożyli w to dużo pracy. Mam na myśli, że mają cały zespół poświęcona temu.


Jason używa uchwytu, aby utrzymać wroga w powietrzu w Protokole Callisto.

„Och, tak, tak, mamy coś o nazwie The Gore System, który zabrał kilka lat tylko inżynierów, rendererów, zapalniczek i artystów”, mówi. „Możesz rozerwać wrogów na tak wiele różnych sposobów. To nie tylko ręce i nogi odpadają. To połowa głowy, część głowy. Tak, to trochę szalone. Zwariowaliśmy”.

Istnieje „kilka ścieżek beta” lub opcjonalnych tras (chociaż Schofield nie może wiele ujawnić, mówi mi, że „więzienie jest tylko jego częścią” i „w więzieniu jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka… ty”. Znajdę tam dużo historii. “), ale to “wrogowie” powinni inspirować kreatywność. Kiedy opierasz się plecami o ścianę i masz cztery łamiące głowy pełzające w twoją stronę, zachęcamy cię do użycia uchwytu i otoczenia do mulczowania wrogów. Jest to szczególnie ważne, gdy amunicja jest cennym zasobem, gdzie znalezienie 20 rund może wydawać się „trafiłeś w dziesiątkę, ale… prawdopodobnie nie”.

I to nie tylko amunicja, o którą musisz się martwić, to także twoja latarka. Baterie są porozrzucane po całym obiekcie i od Ciebie zależy, czy doładujesz latarkę, aby nie rozerwać Cię na strzępy wrogów, którzy absolutnie wykorzystają ciemność. Wygląda na to, że mają kluczowe znaczenie dla przetrwania, więc tym bardziej zaskakujące jest to, że są tylko najnowszym dodatkiem, zrodzonym z udostępnienia graczowi narzędzia do lepszej nawigacji w różnych systemach oświetleniowych w grze. „Jest ciemno, migają światła, a ty masz różne wzorce oświetlenia. A latarka pomaga. A potem myślimy:„ Wiesz co? Dajmy mu baterię ”- wyjaśnia Schofield. „Myślę więc, że to jedna z tych małych rzeczy, które naprawdę sprawią, że gra będzie jeszcze bardziej nieprzyjemna. Ponieważ po prostu ostatnio to zrobiliśmy, a teraz dopiero zaczynamy testować”.

Jeśli chodzi o inne przedmioty kolekcjonerskie Callisto, jest ich wiele w ofercie. „Istnieje system walutowy. Jest system kolekcjonowania. Są rzeczy do zebrania dla wyniku”. A to może przyczynić się do wzmocnienia twojej broni, jak mówi Schofield, że zrobili “bardzo – dla trzeciej osoby” [game] – bardzo skomplikowany system ulepszania broni „i że „dodasz do nich różne rzeczy”. To może być kontrowersyjne, ale uwielbiam drzewko umiejętności, więc jest to mile widziane rozwinięcie. Pytam Schofielda, czy może rozwinąć ulepszenia system, na który odpowiada: „Nic więcej niż tylko – mamy drzewka umiejętności”.

Tak więc, chociaż wciąż jest wiele rzeczy, które są trzymane w tajemnicy, jestem bardzo podekscytowany, że zobaczę więcej Protokołu z Callisto i mam nadzieję, że zdobędę go w grudniu. Nie jestem do końca przekonany, że tak naprawdę różni się od Dead Space, ale z pewnością wydaje się, że ma odpowiednie priorytety. Więzienie wydaje się być postacią samą w sobie, z zagrożeniami dla środowiska i tajemnicami. Wrogowie są nie tylko przestraszeni, ale także stanowią źródło inspiracji dla ciebie, twojego uchwytu i wielu ulepszeń, którymi będziesz się posługiwać. Moje główne wynos? Nie zabraknie baterii.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.