Ostatnie dwa tygodnie nie mogły minąć dużo lepiej dla Jankesi. Mieli niesamowite występy zarówno na kopcu, jak i na płycie, przegrywając tylko raz na 12 meczów. Jednak podczas gdy grali w jednej drużynie, która zajęła pierwsze miejsce w Twins, rywalizacja poza tym nie była najtrudniejsza.

W nadchodzących tygodniach Yankees czeka ciężka konkurencja. Kolejne dwa tygodnie to trzy serie przeciwko drużynom ścigającym ich w AL East, Rays i Blue Jays, a także kolejna przeciwko liderowi AL West i staremu wrogowi Astros. Ten odcinek zaczął się dziś wieczorem i w większości poszło całkiem nieźle.

We wtorkowy wieczór odbył się na nim pitching Yankees, odcinając się od Rayów. Odbijając się po bardzo złym starcie przeciwko Bliźniakom, Gerrit Cole dał Yankeesowi sześć dobrych, bezbramkowych inningów, pozwalając na pięć trafień i spacer, jednocześnie trafiając siedem. Bullpen podążył za tym z trzema kolejnymi, co pozwoliło Yankees odnieść zwycięstwo 2:0 i rozpocząć serię z Tampa Bay.

Wszystkie ofensywy run-scoring w grze miały miejsce podczas jednej gry, a Yankees zdobyli kilka run-assisted runów w czwartym. Z jednym przegranym i Giancarlo Stantonem na pierwszym miejscu po spacerze, wydawało się, że Gleyber Torres miał zamiar wyjść z drugiej rundy, kiedy wpadł na prawe pole. Zamiast tego Manuel Margot upuścił piłkę latającą ledwo na uczciwym terytorium, pozwalając Torresowi dotrzeć, a Stantonowi zająć drugie miejsce. Byłoby to szczególnie duże, gdy Matt Carpenter uderzył w następnym na bat. Zamiast zakończenia zmiany, były tylko dwa outy z Isiah Kiner-Falefa, która doszła do stołu. Po upadku 0-2, a następnie faulowaniu kilku wyciągów, Kiner-Falefa rzucił singla na lewe pole.

Stanton strzelił gola, a rzut do domu Randy’ego Arozareny został wysłany pocztą lotniczą, dzięki czemu Torres mógł się też zjawić po sprytnym baserunningu.

Cole głównie krążył na początku, ale w szóstej partii stanął przed potencjalną sekwencją zmieniającą grę. Yandy Díaz rozpoczął grę od jednego singla. W następnym ataku Harold Ramirez uziemił jednego z powrotem do Cole’a, który próbował przejść na drugi, aby rozpocząć grę podwójną. Kombinacja rzutu Cole’a i Torresa wybijającego piłkę, kiedy prawdopodobnie nie była to jego gra, wydawała się wyciągać go z worka, dzięki czemu obaj biegacze byli bezpieczni. Yankees zrecenzowali i nieco kontrowersyjnie połączenie zostało obalone i Díaz został wezwany na siłę.

Pomimo nowego okresu życia, Yankees nie mogli do końca wykorzystać, a Margot i Ji-Man Choi postanowili załadować bazy. Jednak Cole następnie wywołał piłkę do ziemi, gdy bramkowe obróciło się o dwa, a rzut pokonał Arozarenę na pierwszym miejscu.

Dzień Cole’a miał się skończyć po szóstym, kiedy Wandy Peralta weszła na rozpoczęcie siódmego. Lewostronny dostał dwa outy (jeden na piękna sztuka IKF) po obu stronach Isaaca Paredesa, zanim menedżer Aaron Boone wrócił do bullpen, sprowadzając Michaela Kinga. Po zaliczeniu 3-1 i podaniu piłki, która przeniosła biegacza na pozycję punktowaną, King wykonał lot, aby zakończyć inning. Wrócił na ósmą i pracował wokół spaceru, aby rzucić kolejną rundę bez punktów.

Clay Holmes został wezwany w dziewiątym inningu i szybko zdobył dwa outy i liczy się 0-2 do trzeciego pałkarza. Po tym, jak Brett Phillips zdecydował się na utrzymanie Rays przy życiu, Francisco Mejía uderzył jeden w kierunku głębokiego lewego środka. Wymagało to niezłego złapania z biegu przez Aarona Judge’a, ale wyśledził to za trzecie wyjście, przypieczętowując zwycięstwo.

Pomijając może ofensywę kapitalizacji i zdobycie kilku kolejnych przejazdów, nie ma o wiele więcej, o co można prosić, aby rozpocząć ten trudny odcinek dla Yankees. Siedzą teraz 45-16, gdy jutro wieczorem ruszają na pojedynek miotaczy: Nestor Cortes vs. Shane McClanahan. Nastaw się na pierwsze boisko o 19:05 czasu wschodniego.

Tablica wyników

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.