Teraz to żołnierze złotego Stanu gwiazda Stephen Curry wygrał jego czwarte mistrzostwo i po raz pierwszy zdobył trofeum Bill Russell NBA Finals MVP Trophy, jak wysoko wspiął się w rankingach wszechczasów obrońców punktowych NBA?

The długo oczekiwany MVP finałów nagroda wypełniła jedyną lukę pozostałą w CV Curry’ego. Wygrał już parę najlepszych MVP sezonu regularnego, pojawił się w ośmiu drużynach All-NBA (cztery z nich to kibice w pierwszej drużynie) i na początku tego sezonu został wszechczasowym liderem NBA z trzema punktami.

Kiedy wszech czasów ESPN NBArank umieścił Curry czwarty wśród rozgrywających w 2016 rokuw środku sezonu zdobył jednogłośnie MVP za pomoc Warriors w wygraniu rekordowych 73 meczów, jego pozycja przed Isiah Thomasem była kontrowersyjna.

Biorąc pod uwagę wszystko, co Curry osiągnął od tego czasu, już tak nie jest. Kiedy ostatnio znalazła się na liście 76 najlepszych graczy NBA w historii ligiCurry zajął trzecie miejsce wśród rozgrywających, za Magic Johnsonem i Oscarem Robertsonem.

Z innym tytułem w książkach, nadszedł czas, aby powrócić do miejsca, w którym Curry zajmuje cały czas na swojej pozycji.


Ranking Curry’ego, dodany przez mistrzostwa

W połączeniu z tymi rankingami 2016 zaprezentowałem moje mistrzostwa dodały metrykęktórego używa Akcje wygranych Basketball-Reference.com – szacowane wstecz na początku historii NBA – i głosowania nagród, aby dowiedzieć się, ile mistrzostw gracz mógłby dodać do przeciętnej drużyny w ciągu swojej kariery, z uwzględnieniem jakości ligowej.

Ponieważ patrzymy na wyniki gracza, a nie konkretnie na wyniki zespołu, zdobycie kolejnego tytułu nie wpływa na wynik Curry’ego. W obliczeniach nie uwzględniono również finałowego MVP.

Mimo to, zdobyte w tym roku mistrzostwa Curry’ego .18 sprowadzają go do 1,85 w karierze, co jest dobre na 17. miejscu w historii. To jest miejsce, w którym Curry zakończył nasze ostatnie rankingi (16.), choć z pewnością awansowałby po tym postsezonowym biegu.

Jeśli to wydaje się zbyt niskie, pamiętaj, że Curry wciąż dodaje do swojej księgi. Prawdopodobnie w przyszłym sezonie przeskoczy Dirka Nowitzkiego (1,9) i ma duże szanse, aby wspiąć się do pierwszej dziesiątki, zanim skończy.

Już teraz Curry plasuje się w pierwszej piętnastce w mistrzostwach dodanych w play-offach i na podstawie głosowania na nagrody. W sezonie zasadniczym ocenia go gorzej, po części dlatego, że po prostu nie zagrał tylu minut w porównaniu do najlepszych wszech czasów. Spośród 16 graczy, którzy wyprzedzili Curry’ego, 14 grało co najmniej 34 500 minut w sezonie zasadniczym (wliczając Juliusz Ervingkariera ABA). Curry jest na poziomie 28 361 i wciąż rośnie.


Wyraźna pierwsza trójka w PG

Wyborcy i mistrzostwa są zgodni co do trzech najlepszych rozgrywających wszechczasów, z których wszystkich można rozpoznać tylko pod jednym nazwiskiem: Magic, Oscar i Steph.

Odkładanie na bok osłony combo Jerry West, żaden inny rozgrywający nie osiągnął takiego poziomu, jak ci trzej MVP. Wszyscy oni utrzymali swój sukces w postsezonie niejako inni rozgrywający, którzy zdobyli MVP (James HardenSteve Nash i Russell Westbrook) nie można dopasować.

W pewnym momencie zwolennicy Thomasa, Johna Stocktona lub Chris Paul może wytoczyć sprawę przeciwko Curry’emu na podstawie długowieczności. Zostało to podważone przez Curry’ego, który nadal grał na wysokim poziomie do połowy lat 30. Podczas gdy Paul i Stockton wciąż wyprzedzają go z 11 kiwnięciami głową w All-NBA, Curry ma teraz więcej niż Thomas (pięć) i dorównał Thomasowi, który wygrał finały MVP w 1990 roku.


Steph kontra Starcie Oscara

Najlepszym porównaniem wielkości Curry’ego na rozgrywającym jest teraz Robertson, który zdobył jednego MVP (w latach 1963-64), ale prawie dorównuje Curry pod względem udziałów w MVP dzięki dziewięciu finiszom w pierwszej piątce, w porównaniu do zaledwie trzech dla Curry’ego.

Biorąc pod uwagę całą uwagę, jaką Curry nigdy nie wygrał w finałach MVP, zabawnie jest zauważyć, że Robertson był jednym z zaledwie dwóch graczy, którzy go wyprzedzili w naszym rankingu 76 najlepszych bez tego zaszczytu. (Drugi, imiennik Russell, z pewnością miałby wielu MVP w finałach, gdyby nagrodę przyznano przed 1969, jego ostatnim z 11 mistrzostw z Celtics.)

MVP w finałach był mniej centralnym punktem dla Robertsona, ponieważ jego Cincinnati Royals nigdy nie zdobyły tytułu w swojej sile, kiedy często nie radziły sobie z celtycką dynastią Russella. Zanim Robertson zdobył mistrzostwo w 1971 roku z Milwaukee Bucksbył wyraźną drugą opcją, aby zagrać Kareem Abdul-Jabbarktóry został wybrany MVP finałów.

Mistrzostwa dodały ciekawe remisy między Currym a Robertsonem. Oscar ma dużą przewagę w mistrzostwach sezonu regularnego, dodaną dzięki swojej długiej karierze (43 886 minut Robertsona zajmuje 22. miejsce w historii), podczas gdy Curry dominuje w play-offach dzięki występowi w serii długich play-offów Golden State.

Suma dla dwóch graczy jest prawie identyczna, a Curry (1,85) wyprzedził Robertsona (1,82) po tym sezonie. Chociaż Robertson zajął dziewiąte miejsce w naszym rankingu 76 – o dwa miejsca wyżej niż w 2016 roku, być może dzięki ponownemu zwróceniu uwagi na jego potrójną średnią, gdy Westbrook dołączył do niego w tym dwuosobowym klubie – podejrzewam, że Curry skończy przed go następnym razem, gdy ponownie odwiedzimy głosowanie.


Czy Steph może złapać magię?

Kendrick Perkins z ESPN wywołał kontrowersje przez deklarowanie ostatniego miesiąca że Curry wygrywając finały MVP wyniesie go obok Johnsona jako największego rozgrywającego w historii NBA.

Dodając mistrzostwa, to za mało dyskusji. Pomimo tego, że został zmuszony do przejścia na emeryturę po sezonie w wieku 31 lat przez pozytywną diagnozę HIV, powracający tylko na krótko na 32 mecze w latach 1995-96, Johnson wciąż ma ogromną przewagę nad Currym. Mistrzostwa 2,43 Johnsona dodały ósme miejsce przez cały czas.

Możliwe, że Curry złapie Johnsona, ale niekoniecznie. Curry potrzebowałby kolejnych czterech sezonów, takich jak jego 2021-22, aby zlikwidować lukę, co oznaczałoby grę na poziomie mistrzowskim i All-NBA do wieku 38 lat. kontynuuj dodawanie wartości na niższym poziomie, grając w wieku 40 lat.

Poza zdrowiem, suma ewentualnych mistrzostw Curry’ego będzie zależeć w dużej mierze od tego, jak długo będzie chciał kontynuować grę, biorąc pod uwagę, że jego strzelanie prawdopodobnie zachowa wartość, nawet gdy jego sprawność fizyczna się zmniejszy.

Mimo to Johnson jest jedynym obrońcą, którego Curry może nie być w stanie złapać pod względem wartości szczytowej. Johnson zdobył trzy tytuły MVP i tyle samo tytułów MVP w Finale w ramach pięciu rund mistrzowskich Lakersów w latach 80-tych. Ten sukces i być może premia za lata, w których Johnson nie był w stanie grać, dały No. 4 miejsce wśród 76 najlepszych. To prawdopodobnie więcej niż kiedykolwiek dostanie Curry.

Z drugiej strony Curry ma zwyczaj udowadniać nam, że się mylimy – tym razem prowadząc Warriors do kolejnego tytułu po dwóch latach w loterii.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.