Czy John Tortorella może sprawić, że Flyers zostanie zwycięzcą?

Czas pokaże.

Ale zagorzały i celny szef ławki stał się ostatnim, który spróbował tego w Filadelfii.

Po 44 dniach oficjalnych poszukiwań, w czwartek Flyers wyznaczyli Tortorellę na nowego głównego trenera. Obie strony ustnie zgodziły się na warunki, potwierdziło źródło.

Kevin Weekes z ESPN pierwszy poinformował o nowościach.

Kandydatem okazał się m.in. Barry Trotz. Ulotki może nie był w naprawdę korzystnej sytuacji, by go wylądować.

Długość poszukiwań Flyerów była w jaskrawym kontraście z procesem zatrudniania Alaina Vigneaulta w kwietniu 2019 r. Dopiero dziewięć dni po zakończeniu sezonu 2018-19 dyrektor generalny Chuck Fletcher mianował Vigneaulta swoim pierwszym trenerem.

Obiecujący początek ery Vigneaulta szybko i nagle skończył się fiaskiem. Vineault był zwolniony w grudniu ubiegłego roku. Tymczasowy główny trener Mike Yeo powiedział, że: nie będzie brany pod uwagę do pracy po sezonie Flyers 25-46-11, jednym z najgorszych w historii zespołu.

A oto Flyers, zwracając się do Tortorelli, wymagającego, pełnego rodowodów głównego trenera.

W swoim 20-letnim doświadczeniu jako główny trener NHL, Tortorella zdobył pierścień Pucharu Stanleya i dwa wyróżnienia Jack Adams Award (trener roku). Zdobył Puchar w 2004 roku z Lightningiem, odniósł trzy sezony ze 100 lub więcej punktami i posiada 12 miejsc do play-off i 10 zwycięstw w seriach.

Ostatni raz trenował Blue Jackets w latach 2020-21, a w tym sezonie wykonał w studio kolorowy komentarz dla ESPN.

Członkowie organizacji Flyers dobrze znają jego osiągnięcia. Znokautował Flyers w finale Konferencji Wschodniej w drodze do Pucharu 2004 z Tampa Bay. Trenował także Rangersów przez część sześciu sezonów. Po jednym sezonie z Canucks i roku przed meczem, Tortorella przejął kontrolę nad Blue Jackets w pierwszym miesiącu sezonu 2015-16.

Znakami towarowymi zespołów trenowanych przez Tortorellę są odpowiedzialność i dyscyplina. Grają we właściwy sposób i zapobiegają bramkom.

Cam Atkinson, który szybko stał się szanowanym członkiem grupy liderów Flyers, grał dla Tortorelli podczas całej kadencji trenera w Columbus. Niebieskie kurtki pozwoliły NHL na 11 najmniej goli na mecz z wynikiem 2,75 w części sześciu sezonów pod rządami Tortorelli i w tym okresie strzeliły z rzutów karnych w pierwszej dziesiątce (81,2%).

Przed przybyciem Tortorelli, Columbus opuścił play-offy przez 12 z 14 sezonów od momentu powstania franczyzy w 2000 roku. Z Tortorellą, Blue Jackets mieli serię czterech kolejnych występów poza sezonem. Jego drużyna Columbus 2018-19 nadal jest ostatnią drużyną, która pokonała dwukrotnego obrońcę tytułu Lightninga w serii play-off. Niebieskie kurtki zaszokowały Tampa Bay w pierwszej rundzie.

„Ćwiczysz swoją grę. Zwłaszcza, gdy zostałem zawodowcem, nauczyłem się tego od Johna Tortorelli” – powiedział Atkinson na konferencji prasowej pod koniec sezonu pod koniec kwietnia. „Był świetny pod tym względem.

Myślę, że wchodząc w przyszły rok, musimy po prostu znaleźć sposób, aby mieć więcej wytrwałości, trochę więcej dżemu i więcej „F you” w naszej grze, po obu stronach krążka. ich fałda. Myślę, że byliśmy w tym roku dość miękkim zespołem moim zdaniem. ”

Tortorella, która za tydzień obchodzi swoje 64. urodziny, może być skromna, ale często zabawna. Niektórzy mogą twierdzić, że nie ma byków – styl coachingu ma krótki okres przydatności do spożycia. To, jak jego polaryzująca osobowość łączy się z fanami Flyerów, również będzie czymś do obejrzenia.

Chociaż jego życiorys jest głęboki, Tortorella nie odnosi tak wielu sukcesów w playoffach, jak niektórzy inni uznani trenerzy w lidze. Ma 56-64 lata życia w postsezonie i miał sześć odpadnięć w pierwszej rundzie.

Pochodzący z Bostonu mieszkaniec Filadelfii staje przed nie lada wyzwaniem. Łącznie z Yeo i innym byłym tymczasowym trenerem Scottem Gordonem, Tortorella będzie piątym głosem Flyers w ciągu pięciu lat.

Status pracy asystentów trenerów Johna Torchettiego (gra o władzę), Darryla Williamsa (zabójstwo z kary) i Kim Dillabaugh (bramki) nie jest jeszcze znany, ale bardzo prawdopodobne, że jest w niebezpieczeństwie. Torchetti wszedł na pokład w styczniu wiedząc, że to tymczasowa okazja. Williams był wynajem Vigneault w ostatnim sezonie poza sezonem. Dillabaugh jest trenerem bramkarzy klubu od 2015-16 i ma dobre relacje z Carterem Hartem.

Tortorella przejmuje stery klubu, który po raz pierwszy od 1992-93 i 1993-94 opuścił play-offy w kolejnych latach. Flyers przeszli 50-69-19 w ciągu ostatnich dwóch sezonów, oddając 3,56 gola na mecz, remisując najgorzej w lidze.

Problemy Flyers nie sprowadzają się wyłącznie do coachingu. Pewnie, kontuzje odegrały znaczący czynnik w katastrofalnym okresie 2021-22ale klub ma też niedobór talentów i po tym wchodzi w fazę przejściową wieloletni kapitan handlowy Claude Giroux w marcu zeszłego roku. Jeszcze raz, Fletcher ma przed sobą ogromny sezon poza sezonem, zwłaszcza jeśli Flyers chcą szybko się rozwijać. Zatrudnienie nowego głównego trenera było poważną decyzją, ale to, jak Fletcher agresywnie przerabia ten sezon poza sezonem, będzie większe.

Przed opuszczeniem sezonu w kolejnych latach, Flyers odrodziły się w latach 2019-20. W pierwszym pełnym roku prowadzenia klubu przez Fletchera i Vigneault, Flyers wygrali swoją pierwszą serię play-off od 2012 roku i odnieśli jedno zwycięstwo przed Finałem Konferencji Wschodniej.

Kiedy Fletcher zwolnił Vigneaulta w tym sezonie, trzykrotnie zauważył, jak Flyersi zgubili drogę. Ponownie wspomniał o procesie podczas konferencji prasowej na zakończenie sezonu.

Wracasz do pierwszego sezonu 19-20, graliśmy naprawdę dobrze, graliśmy we właściwy sposób. Przed przerwą byliśmy jedną z najlepszych drużyn w lidze, mieliśmy krążek, proces był dobry, wyniki były dobre, klikaliśmy „Fletcher powiedział 3 maja”. Najwyraźniej przez ostatnie dwa sezony, z różnych powodów, po prostu nie byliśmy w stanie wrócić do tego poziomu. Z pewnością to jest nasz cel.

„Wracam do procesu i mam nadzieję, że dzięki coachingowi i spojrzeniu na kilka różnych sposobów, możemy spróbować mieć krążek trochę częściej i nie spędzać tak dużo czasu w strefie D, dzięki czemu gra będzie trochę łatwiejsza ”.

John Tortorella, zejdź na dół.

Subskrybuj i oceń Flyers Talk

Podcasty Apple | Spotify | Zszywacz | Sztuka19 | Youtube


Al Morganti: John Tortorella wniesie „odpowiedzialność” do Flyers

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.