Duże i małe firmy technologiczne, które rozwinęły się podczas pandemii, teraz wycofują się, wycofują oferty pracy i zwalniają pracowników, gdy gospodarka Stanów Zjednoczonych zwalnia.

Kryzys dotyka wiele firm. Firma kryptowalutowa BlockFi, która w 2021 r. wzrosła prawie sześciokrotnie, w poniedziałek ogłoszony zwalniało około 250 osób. Firma OneTrust zajmująca się prywatnością i marketingiem odpuściła w zeszłym tygodniu 950 pracownikówStitch Fix cut 330 i firma ID.me zajmująca się weryfikacją tożsamości odrzucono 130. Firma transportowa Bird obcięła podobną liczbę, podczas gdy PolicyGenius podał różowy zsuwa się do 170. A to tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Te firmy cierpią w tej chwili”, powiedział reporter technologii CBS News, Dan Patterson. Powiedział, że po zatrudnieniu personelu podczas pandemii wielu graczy technologicznych konsoliduje się, rozważając rynek pracy.

Do tej pory w tym roku firmy technologiczne zwolniły łącznie 20 000 pracowników, według Zwolnienia.fyi, który śledzi zwolnienia w branży. O wiele więcej jest nagle odwrócenie planów rekrutacyjnychw szczególności wcześniej szybko rozwijające się firmy kryptowalutowe.

„Wiele z tych firm nie tylko przestało zatrudniać, ale także wycofało oferty pracy” – zauważył Patterson.

Coinbase na początku tego miesiąca szarpnął oferty pracy od około 300 przychodzących pracowników, według sprawozdawczości z Wicektóry opisuje jednego bezrobotnego pracownika technicznego, który traci „zmieniającą życie” ofertę pracy o wartości 300 000 dolarów.


Pracownicy technologiczni borykają się z brakiem stabilności pracy, gdy akcje walczą

03:05

Wraz ze spadkiem wartości bitcoina, ethereum i innych popularnych walut, startupy w ryzykownej przestrzeni kryptowalut są na czele zwolnień. Ale spowolnienie technologiczne jest szerokie – złożony indeks Nasdaq stracił 30% swojej wartości od stycznia, co jest największym spadkiem indeksu giełdowego spółek technologicznych od 2007 roku, kiedy spadł o 48%.

Ma to wpływ nawet na uznanych krzepkich przedstawicieli branży technologicznej. Meta a Twitter spowolnił lub wstrzymał plany rekrutacyjne, podczas gdy Netflix, Peloton i Robinhood zwalniają pracowników.

„Wiele startupów technologicznych, które odnotowały ogromny wzrost w 2020 roku, szczególnie w sektorach nieruchomości, finansów i dostaw, zaczyna dostrzegać spowolnienie użytkowników” – powiedział Andrew Challenger, starszy wiceprezes firmy zajmującej się outplacementem Challenger, Gray & Christmas, oświadczenie. Obawy o rosnące stopy procentowe i inflację skłaniają wielu z nich do „cięcia kosztów i wspierania kapitału”, powiedział.

Zwolnienia w firmie technologicznej”eksplodował„W zeszłym miesiącu, według Challengera. W maju ogłoszenia o zwolnieniu miejsc pracy w branży technologicznej były dziesięciokrotnie wyższe niż w pierwszych czterech miesiącach roku, jak obliczyła firma.

Firmy technologiczne są często postrzegane jako „przewodnik” dla całej gospodarki. Inwestorzy w technologie potrzebują stosunkowo wysokiej tolerancji na ryzyko, ponieważ takie startupy mogą zająć dużo czasu, aby osiągnąć zysk. Kiedy gospodarka się rozwija, inwestorzy ci często są skłonni zrezygnować z rentowności na rzecz wzrostu, ale rachunek zmienia się, gdy pożyczki stają się droższe – na przykład, gdy rosną stopy procentowe – lub gdy gospodarka wygląda mniej różowo.


MoneyWatch: Akcje amerykańskie spadają wraz z rosnącymi obawami o inflację

07:06

Najnowsza porażka technologiczna dokonuje porównań z bańką internetową z końca lat 90., w której Nasdaq stracił dwie trzecie swojej wartości między listopadem 1999 r. a majem 2002 r. Scott Miners, dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim Partners, przewiduje, że technologia indeks może spaść nawet o 75% przez kilka lat. Legendarny inwestor wartościowy Jeremy Grantham powiedział, że szeroki indeks S&P 500 może spaść o 40%.

„Wiele firm prawdopodobnie zniknie” – powiedział prezes Credit Suisse, Axel Lehmann powiedział na imprezie CNBC w zeszłym miesiącu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.