SAN FRANCISCO – Przynajmniej raz w ciągu każdego Wojownicy gra domowa, wewnętrzny maestro DJ D-Sharp odtwarza charakterystyczny hymn legendarnego rapera z Bay Area Too $horta „Blow the Whistle”. Oczekiwanie narasta, gdy zbliża się pierwszy refren, aż w końcu słyszysz 18 000 osób radośnie krzyczących zgodnie z pięcioliterową odpowiedzią NSFW dla pana. Znane pytanie $horta: „Jakie jest moje ulubione słowo?” Wskazówka: rymuje się z „bogatym”, tylko jeśli jest wymawiane „riiiiiiiaaaaach”.

Jednak Golden State Warriors i ich sztab szkoleniowy prawdopodobnie muszą powstrzymać się od wykrzykiwania własnego pięcioliterowego słowa, które stało się wszechobecne w poszukiwaniu czwartego NBA tytuł w ośmiu sezonach: Moc.

Od początku finałów NBA Warriors uczestniczyli w 10 sesjach poświęconych dostępności mediów. Podczas tych 10 sesji zawodnicy Warriors i główny trener Steve Kerr wypowiadali słowo „siła” tak często, że stało się to banałem – dokładnie 47 razy. Tak, liczyłem.

“Graj z tą samą siłą.” „Siła, z którą musieliśmy się bawić”. „Nasz poziom siły”. Do tej pory powstrzymywali się od jakichkolwiek nawiązań do Gwiezdnych Wojen z tatusiowymi żartami – ale w tej serii są jeszcze co najmniej dwie gry, więc nie liczcie tego. Podczas gdy Draymond zielony używał tego terminu częściej niż jakikolwiek inny Wojownik w finałach, Kerr ciągle identyfikuje poziom siły jako kluczowy czynnik, czasami ten kluczowy czynnik, w tym, czy jego drużyna wygrywa, czy przegrywa.

„Myślę, że cały nacisk musi być skupiony na naszej energii i naszej sile”, powiedział Kerr o kluczowym meczu 5 poniedziałku przeciwko Boston Celtics w San Francisco. “To jest oczywiste [in Game 4] o ile bardziej byliśmy czujni, o ile więcej siły bawiliśmy się.”

Idea „siły” stała się czymś w rodzaju mantry Golden State. Używali go na długo przed rozpoczęciem tej serii i będą go używać jeszcze długo. Ale co to właściwie znaczy?

Jak na to, co wydaje się być tak ważnym terminem w szatni Warriors, definicja jest dość niejasna. Merriam-Webster ma sześć oddzielnych definicji dla formy rzeczownikowej, z których większość ma swoje własne hasła podrzędne – od „siła moralna lub umysłowa” do „przemocy, przymusu lub przymusu”. Kiedy więc Wojownicy wciąż i od nowa używają tego słowa, można zadać sobie pytanie, dlaczego to robią i co dokładnie przez to rozumieją.

Gwardia Złotego Państwa i podstawa dynastii Clay Thompsonzapytany, skąd wie, kiedy gra z odpowiednią siłą, starał się wymyślić jasne wyjaśnienie.

“Skąd wiesz?” – powiedział Thompson, wpatrując się w sufit pokoju przesłuchań Billa Kinga w Chase Center w niedzielę. „Cóż, trudno to wiedzieć, dopóki nie obejrzysz filmu później, ale dobrym wskaźnikiem, gdy jesteś tam, jest po prostu nie pozwalanie im na robienie lay-upów lub łatwe, szeroko otwarte spojrzenia na początku. zwykle oznacza, że ​​jesteśmy zamknięci.”

To wydają się być definicje wyników, a nie procesu. Wiedzą, że grają z użyciem siły, ponieważ przeciwna drużyna nie zdobywa bramek, ale jak w ogóle przywołać tę siłę?

Kolega Splash Brat Stephen Curry być może podsumował to najlepiej podczas jednej z jego odpowiedzi w niedzielę: „Wysiłek, intensywność i fizyczność”. Ta kombinacja wydaje się doskonale opisywać, co Warriors rozumieją przez „siłę”, i zgadza się z testem wzroku, gdy Golden State jest u szczytu – tak jak zespół Warriors, który widzieliśmy dla dużej części zwycięstw w grach 2 i 4.

Kerr powiedział, że istnieją znaki ostrzegawcze, kiedy jego drużyna gra z wysiłkiem, intensywnością i fizycznością niezbędną do rywalizacji na wystarczająco wysokim poziomie, aby pokonać Celtics.

– Jednym z nich jest boks. Nacisk piłki w defensywie. Rotacje – powiedział Kerr w niedzielę. „Możesz po prostu powiedzieć, czy jesteś o krok za wcześnie czy o krok za późno? Myślę, że to wspólny temat podczas play-offów i każdego pojedynku”.

Gdybyś mógł zdefiniować „siłę” za pomocą jednego klipu wideo, może to być pierwsze posiadanie drugiej gry finałów. Boston oszołomił Golden State atakiem w czwartej kwarcie w pierwszym meczu, który obejmował 40 punktów w rzutach za 3 punkty 9 na 12, a Warriors wiedzieli, że muszą wyjść silni. Używając nacisku piłki, o którym wspomniał Kerr, Green dał Al Horford absolutnie żadnej przestrzeni powietrznej, gdy próbował rozpocząć akcję zza 3-punktowego łuku, a następnie Green wykorzystał swoją długość, siłę i wyczucie czasu, aby związać go do rzutu sędziowskiego, ku uciesze tłumu i ławki.

Oczywiście Warriors z łatwością wygrali grę, a nawet serię.

Po chwiejnym początku meczu 4 Golden State wyglądało, jakby zaczynało się rozgryźć w połowie pierwszej kwarty. Ten klip jest doskonałą ilustracją wszystkich aspektów, o których Kerr wspomniał podczas definiowania „siły”. Oto kilka rzeczy, które dzieją się na tym jednym posiadaniu:

  • Naciski Thompsona Marcus Smart na polu obrony, wytrącając Celtics z rytmu, aby rozpocząć posiadanie piłki.
  • Po tym, jak Smart upada i odzyskuje piłkę, Looney szybko wraca do Horford, aby wyeliminować potencjalną trójkę.
  • Curry body up Derrick Białyzmuszając go do obrócenia się w środek.
  • Andrzeja Wigginsa obraca się, aby pomóc Białemu.
  • Otto Porter Jr.. szybko się obraca, aby zakwestionować Grant WilliamsaPróba za 3 punkty w rogu.
  • Gdy strzał wznosi się, Looney rzuca szybkie spojrzenie na Horforda, aby upewnić się, że nie rozbije ofensywnego szkła.
  • Curry i Looney skaczą po piłkę, próbując zakończyć posiadanie piłką dobitą.

Kiedy Thompson mówi, że łatwiej jest zidentyfikować „siłę” oglądając film następnego dnia, prawdopodobnie o tym mówi. Warriors byli w tej grze fizyczni, zdyscyplinowani i energiczni – dokładnie tam, gdzie powinni być. Nie zawsze prowadzi to do zatrzymania się w defensywie, ale w trakcie gry prawdopodobnie będziesz częściej wychodził na szczyt.

Dotyczy to również przestępstwa. W niedzielę Curry wspomniał o potrzebie, by on i Green byli „o wiele bardziej zorganizowani w zakresie naszych rozstawów i naszej siły w pick-and-rollach”. Z pewnością jest więcej niuansów w tym, co ma na myśli, ale jeśli chodzi o aspekt fizyczny, nie musisz szukać dalej niż ten wirusowy klip z Gry 2, w którym Green wyświetla trzy Celtics w tej samej grze, aby uwolnić Curry’ego na 3 punkty wyglądać.

Jeśli to nie jest siła, nie jestem pewien, co to jest.

Dziwne jest to, że seria rozgrywana między dwoma najlepszymi drużynami w lidze złożonej z najlepszych koszykarzy świata sprowadzałaby się raczej do wysiłku, intensywności i fizyczności niż do czystego talentu, ale często tak jest. Warriors byli agresorami w dwóch meczach, a Celtics w dwóch pozostałych, więc nie jest niespodzianką, że mamy remisową serię.

Jeśli chodzi o wszystkie X i O, rotacje i intrygi, które pojawią się w poniedziałkowym meczu 5, zwycięzcą będzie prawdopodobnie drużyna, która wykorzysta przewagę, jeśli chodzi o ulubione słowo Golden State.

„Wspomniałem o oglądaniu serii Miami / Boston. To było prawie jak automatyczne, niezależnie od tego, która drużyna przegrała, wróciła i uderzyła drugą drużynę w usta w następnym meczu, i to się powtarzało” – powiedział Kerr w niedzielę. „Po prostu myślę, że szczególnie w fazie play-off zespoły są tak wyrównane, a mecze są fizyczne i intensywne. Nawet najmniejsza przewaga pod względem tej siły i energii robi dużą różnicę”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.