Nigdy nie wiem, na czym stoję w całej kulturze ringu. Mistrzostw nie wygrywa jeden gracz. Są to całkowite zwycięstwa organizacyjne i mogą być wysoce przypadkowe. To mówi, Stephen Curry wygrywając swoją czwartą NBA mistrzostwo, wiążąc go z takimi jak James Lebron i Shaquille O’Neal, w czwartkowy wieczór wydaje się bardzo ważny.

Czwórka Curry’ego to o jeden więcej niż Larry Bird i Dwyane Wade, a jedna nieśmiała Kobe Bryant, Magic Johnson i Tim Duncan. Zostaw wszystkie swoje “potrzebował” Kevin Durant“narracje w śmietniku, do którego należą. Przede wszystkim Curry zdobył tytuł przed Durantem, a teraz wygrał jeden po nim. Poza tym LeBron potrzebował Wade’a i Chris Bosh, Shaq potrzebował Kobe i Wade, Magic potrzebował Kareema. Tak to działa, zwłaszcza z głębią talentu, który istnieje we współczesnej NBA. Nikt nie robi tego sam.

To powiedziawszy, Curry zawsze był tego okiem Wojownicy burza, która przeszła przez NBA w ciągu ostatnich ośmiu lat. Jest to facet, którego obrona najbardziej się boi i odpowiednio się strzeże. To facet, który trzyma wszystkich razem w szatni, bezinteresowna gwiazda, która gra bez piłki i robi miejsce, by inni mogli zabłysnąć. Słyszysz, jak Steve Kerr mówi o Currym jako krótszej wersji Tima Duncana i ma rację. Rzadka supergwiazda mieszanka pokory i wręcz aroganckiej wiary we własne umiejętności, która, jak Steve Kerr powiedział Scottowi Van Peltowi po wygranej, „sprawia, że ​​wszyscy w szatni chcą o niego walczyć”.

„Bez niego nic z tego się nie dzieje” — powiedział Kerr. „I to niczego nie odbiera Joe i Peterowi, ponieważ są niesamowitymi właścicielami. Zbudowali niesamowitą organizację. Bob Myers, cholerny GM. Nasi gracze. Mieliśmy tak wielu wspaniałych graczy. Ale Steph jest ostatecznie powodem, dla którego ten bieg się wydarzył. Podobnie jak Timmy [Duncan] w San Antonio. Cieszę się za wszystkich, ale jestem zachwycony za Steph. Dla mnie jest to jego ukoronowanie niesamowitą karierą.”

Zgadzam się z Kerrem. W tym tytule jest coś innego, bardziej ostatecznego. Ta drużyna Warriors nie była super. Clay Thompson zasługuje na wielką miłość za sposób, w jaki wrócił w tym sezonie i przyczynił się do tego, że jest to jego czwarty tytuł, ale nie jest graczem, którego wszyscy pamiętają przed kontuzjami. ani Draymond zielonyktóry w połowie tej serii zaczynał wyglądać na prawdziwą szkodę. Andrzeja Wigginsa był zdecydowanie drugim najlepszym graczem Golden State.

Jak powiedział Kerr, chwała dla Myersa za pociągnięcie wszystkich właściwych sznurków składu i za to, że nie pociągnął za kilka innych, które wielu ludzi uważało, że powinien był pociągnąć. Podziękowania dla długiej listy graczy, którzy podnieśli swoje role. Ale to był tytuł Curry’ego, prosty i prosty. Zdobywa swojego pierwszego MVP w finale, zdobywając średnio 31,2 punktu, sześć zbiórek, pięć asyst i dwie przechwyty w strzelaniu 48-42, przeciwko jednej z najlepszych obrony, jakie widzieliśmy od dłuższego czasu, być może kiedykolwiek, ale oczywiście, gdy zapytamy o to ten indywidualny zaszczyt, wcale nie był zainteresowany mówieniem o sobie.

– Zapomnij o tym pytaniu. Dlaczego zaczynasz od tego pytania? Curry odpowiedział, gdy zapytano go, jak to jest zdjąć małpę MVP finałów z jego pleców. „Mamy cztery mistrzostwa. Bóg jest wspaniały. Możliwość bycia na tej scenie i grania z niesamowitymi kolegami z drużyny przeciwko świetnemu Boston Celtics zespół, który dał nam wszystko, aby spróbować dotrzeć do mety.

„Ten na pewno uderza inaczej, po prostu wiedząc, co oznaczały ostatnie trzy lata, jak to było od kontuzji do zmiany gardy w składach, Wiggs przechodzący, nasi młodzi ludzie wierzący, że możemy do tego wrócić etap i wygraj, nawet jeśli nie miało to dla nikogo sensu, kiedy to mówiliśmy, wszystko to ma znaczenie.

„A teraz zdobyliśmy cztery mistrzostwa. Ja, Dray, Klay i Andre w końcu zdobyliśmy tego złego chłopca. Jest wyjątkowy. Jest wyjątkowy. rozpylenie szampana w szatni, wszyscy się liczyli w tym procesie. Więc jestem po prostu z każdego dumny.

rzeczywiście, Curry nigdy nie będzie śpiewał własnej pochwały. Po to są tu jego koledzy z drużyny. Andre Iguodala powiedział, że ten tytuł utwierdza Curry’ego jako najlepszego rozgrywającego w historii. Draymond nazwał Curry’ego „absolutnie niesamowitym”.

W czwartek Curry zdobył 34 punkty, siedem asyst i siedem zbiórek, eliminując sześć trzypunktowych. To czyni go pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył co najmniej pięć rzutów za 3 w pięciu meczach jednej serii finałów. Jest także jednym z zaledwie pięciu graczy, którzy wygrali wiele tytułów MVP w sezonie regularnym, wiele tytułów strzelonych i finałów MVP, a także jest trzecim strażnikiem w historii, który zdobył średnio co najmniej 30 punktów w dwóch oddzielnych finałach. Kończy nam się miejsce na CV, które staje się dość trudne do powstrzymania się od wszelkich wspaniałych rozmów, które są warte swojej soli.

Ten ośmioletni bieg Curry jest obecnie na czymś, czego być może nigdy więcej nie zobaczysz w swoim życiu. LeBron potrzebował dziewięciu lat między swoim pierwszym a czwartym tytułem. Shaq potrzebował siedmiu. Jeśli Kevin Durant nie odejdzie w 2019 roku, jeśli Draymond Green nie zostanie zawieszony w 2016, Curry prawdopodobnie ma co najmniej pięć tytułów w ciągu tych ośmiu lat, a bardzo możliwe, że sześć, z rekordowym 73 zwycięstwami w sezonie. karta również.

Curry jest po prostu jednym z najpewniejszych zakładów na rywalizację o mistrzostwo, jakie kiedykolwiek istniały. To właśnie wyróżnia tych wielkich. Potrzebujesz świetnego zespołu, potrzebujesz kilku rzeczy, które potoczą się po Twojej myśli, żeby faktycznie wygrać całość. Ale to faceci, którzy rok po roku polują ze swoimi drużynami, są najlepsi. Daj Curry’emu przyzwoity skład, a zabierze cię daleko.

Chodzi o to, że jeszcze nie skończył. Oglądałeś te finały? Czy to wyglądało na faceta, który jest bliski znaczącego upadku? Przyznam, że nie raz pozwalałem sobie wierzyć, że był to początek końca świetności Curry’ego, gdy przedzierał się przez najgorszy sezon strzelecki w swojej karierze, ale był genialny w postsezonie. Wdrożenie przez Boston zasięgu wszystkich serii było niezłym impulsem, ale człowieku, czy wyglądał świetnie. Szybko. Silny. Pewny siebie. Ujęcia z gier wideo wróciły do ​​rutyny. Jego zaangażowanie w obronę, na ile pozwalają na to jego rozmiary i umiejętności, jest niczym innym jak inspiracją. Jego kondycjonowanie było cudem.

Curry ma 34 lata i trzeba się zastanowić, czy ma w sobie kolejne pięć lat w stylu LeBrona, podczas których wiek nie wydaje się mieć takiego wpływu, jak na większość. Dba o swoje ciało w taki sam sposób, jak LeBron, a jego strzelecka grawitacja będzie oddziaływać prawie nie do opisania, prawdopodobnie tak długo, jak będzie grał.

Daj Thompsonowi pełny, zdrowy sezon poza sezonem, aby na nowo odkryć spójną dwukierunkową formę, którą widzieliśmy tylko w odcinkach w tym sezonie. Dawać Jordania Poole kolejny rok i być może nie będziesz zbyt daleko od All-Star. Zielony pozostaje elitarnym obrońcą i nie będzie odpowiedzialnością ofensywną, którą był przez większą część tej serii, ponieważ niewiele drużyn będzie bronić Curry’ego tak, jak robili to Celtics; Powróci rozgrywanie Greena. Jonathan Kuminga oraz Mojżesz Moody nadchodzą. James Wiseman może też być. Wiggins utrwalił się w tym ekosystemie. Kevon Looney jest darem niebios. Gary Payton II jest na serio. Vegas ma już Warriors na liście faworytów mistrzostw w przyszłym sezonie.

Nie wykluczaj też, że Myers wykona dużą transakcję, aby uczynić ten zespół jeszcze lepszym. Jak dotąd opierał się pokusie, ale być może dzieje się tak tylko dlatego, że nie pojawiła się właściwa umowa. Myers wierzył, że tak długo, jak Warriors mają Curry’ego, mają wszystko, czego potrzeba, aby zdobyć kolejny tytuł bez narażania przyszłości, i miał rację. Ale te aktywa nadal istnieją, a Myers udowodnił, że wie, co z nimi zrobić, w taki czy inny sposób.

Ale to wszystko w dalszej części drogi. W tej chwili nadszedł czas, aby zastanowić się nie tylko nad jednym z największych i coraz bardziej utytułowanych koszykarzy, jakiego świat kiedykolwiek widział, ale także o jednym z najbardziej wyjątkowych. Są szanse, że nigdy nie zobaczysz kolejnego Steph Curry. Nie tak, jak on gra. Nie w taki sposób, w jaki prowadzi. Jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Dzieciak, którego w zasadzie nikt nie zwerbował, który został powołany do służby w zgniłej od dawna organizacji i prawie stracił karierę w kostkach bibułkowych, zanim jeszcze się naprawdę zaczął, wywrócił tę ligę do góry nogami w niecałą dekadę. Gdybym nie oglądał prawie każdej minuty na własne oczy, nadal trudno by mi było w to uwierzyć.

Sprzęt do mistrzostw NBA Warriors jest już dostępny

Golden State Warriors zdobyli swój czwarty tytuł NBA w ciągu ostatnich ośmiu sezonów. Teraz możesz świętować dzięki mistrzowskim czapkom, koszulom, bluzom z kapturem i nie tylko. Zobacz całą kolekcję tutaj.

Możemy otrzymać prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.