Draymond zielony, cztery-czas NBA mistrz, żołnierze złotego Stanu żywa legenda, analityk TNT, coraz popularniejszy podcaster i przyszły Hall of Famer, ostatni raz śmiali się z TD Garden. W tym samym budynku, w którym powitano go buczeniem i F-Yous, gdzie sześć dni wcześniej obserwował większą część czwartej kwarty z ławki, Green położył swoje odciski palców na całym meczu 6 – 12 punktów, 12 zbiórek, osiem asyst. , dwa bloki, dwie przechwyty, tylko jeden faul – i złoczyńca zwyciężył.

Green wziął na siebie winę, gdy nie trafił 10 z 12 swoich strzałów i Boston Celtics ukradł przewagę na własnym boisku w otwierającym finały. Wziął upał, kiedy sfaulował w trzecim meczu, a tłum „zaskoczył mnie”, jak to ujął. A kiedy Warriors musieli wygrać mecz na zakończenie meczu w nieprzyjaznym środowisku, aby zdobyć czwarte mistrzostwo w ciągu ośmiu lat, Green był niezbędny. Zalogował 42 minuty, najwięcej, jak zagrał w meczu bez dogrywki od 13 czerwca 2019 r., kiedy ostatni raz grali w meczu 6 w finałach.

„Jeśli znasz koszykówkę i oglądasz pierwszy mecz, nie miałem złego pierwszego meczu” – powiedział Green. „I miałem niesamowitą grę 2. A gra 3 była trochę jak, okropna, okropna. A gra 4 nie była moim najlepszym wysiłkiem, ale nie była całkowicie wyjątkowa. I gra 5, gra 5, byłem całkiem solidny. energia.

„Gra 6, dominowałem”.

Stephen Curry w końcu słusznie zdobył trofeum Finals MVP po zwycięstwie 103-90, ale czy spojrzałbyś na ten końcowy wynik? To, podobnie jak pozostałe zwycięstwa Golden State w tej serii, było ponure, zasługa obrony, która uplasowała się na drugim miejscu po Bostonie, odzwierciedlając Green bardziej niż ktokolwiek inny. Celtics zdobyli fatalne 96,8 punktów na 100 zagrań w grze 6, a według Cleaning The Glass tylko 81,8 na 100 w połowie boiska.

„Nasza obrona była spektakularna w tej serii, zwłaszcza w ostatnich trzech meczach” – powiedział trener Warriors Steve Kerr. „A Celtics mieli najlepszą obronę w lidze, ale byliśmy tuż za nimi. Myślę, że to, co sprawiło, że ta grupa jest naprawdę wyjątkowa, poza oczywistym ze Steph, to intensywność i wszechstronność defensywy. I do tego Draymond jest facetem, który wskaż, lider tego wszystkiego ”.

Po obu porażkach Golden State Green powiedział, że on i drużyna muszą grać z większą siłą i że Boston jest zbyt wygodny. Warriors walczyli z atakiem, który mógł osiągnąć ogromne rozmiary, ale mógł się załamać, gdy był naciskany i popychany. Walczyli przeciwko obronie połowy kortu Celtics, ale wiedzieli, że ucztują z okazji do przejścia, jeśli uda im się je stworzyć. W klinczu Boston odwrócił piłkę 22 razy, z czego 13 to przechwyty. I bez względu na to, czy Celtics odkaszlili, czy nie spudłowali, Green był zwykle facetem, który pchał piłkę po korcie, depcząc im po piętach.

Green był także jednym z wielu facetów rozbijających deski. Na początku drugiej kwarty zagrał Jayson Tatum z drogi i uderzył piłkę bezpośrednio do Jordania Poole za 3. Mniej więcej minutę później dogonił kolejną pudło i natychmiast znalazł Poole na kolejną. Warriors odrobili w czwartek 40,7 procent swoich pudeł i zdobyli 21 punktów drugiej szansy.

„On jest naszym przywódcą i potrzebujemy go, by był na krawędzi”, wielki człowiek Golden State Kevon Looney powiedział. „On i Steph mają naprawdę różne style przywództwa i równoważą się nawzajem. Kiedy masz Draymonda, który stawia swoje ciało na szali, może być złoczyńcą, cokolwiek od niego potrzebujesz. zrób to dla zespołu. Nie możemy mu wystarczająco docenić tego, co dla nas robi ”.

Looney powiedział, że Warriors „rodzaj gry z taką samą energią, jaką wnosi w defensywie”, dodając, że „zawsze mówimy o Stephenie w ataku i porównujemy Draymonda w defensywie w ten sam sposób”. Innymi słowy, oczekujesz, że nada ton defensywie, powie wszystkim, gdzie ma być i wykona takie zagrania:

Niekoniecznie jednak oczekujesz od niego, że wykona męt przy pierwszym ofensywnym posiadaniu Golden State lub wykona dwa rzuty rożne 3, z których jeden tuż przed ławką Bostonu, lub wykona długą 2 nadstawkę. Robert Williams III jak Celtics robią bieg:

„Zawsze mówi:„ Jestem w 90 procentach w sprzęgle ”- powiedział Looney. „Zawsze mówimy, że kiedy jest blisko, on będzie w akcji i sprawi, że coś się wydarzy. Kiedy masz kogoś, na kim możesz polegać i na którym możesz liczyć, daje to każdemu wzrost pewności siebie”.

„Jest zuchwały i taki, jaki jest, ale kiedy go potrzebujesz, pojawia się” Andre Iguodala powiedział.

Green powiedział, że wiedział, że nie do końca stworzył świetną, kompletną grę w tej serii. Dla niego chodziło o utrzymanie kursu.

„Powiedziałem:„ Czy jest lepszy czas niż zebranie tego dzisiaj wieczorem ”- powiedział Green. “Nie sądzę, żebym słyszała ‘P-ty, Draymond” przez całą noc. Nie mogli. Więc wiesz, łatwo jest skandować „P-ty”, gdy ktoś ma złą grę, ale czy nie możesz tego zrobić, gdy ma świetną grę? Niewiele o tym dziś słyszałem. Może byłem po prostu tak zamknięty. ”

W czwartek odbyła się kolejna pieśń „F — Ty, Draymond”. Tym razem to wypowiadali to majaczeni koledzy z drużyny Greena, w przesiąkniętej szampanem szatni, z zasłużonymi uśmiechami na twarzach.

Sprzęt do mistrzostw NBA Warriors jest już dostępny

Golden State Warriors zdobyli swój czwarty tytuł NBA w ciągu ostatnich ośmiu sezonów. Teraz możesz świętować dzięki mistrzowskim czapkom, koszulom, bluzom z kapturem i nie tylko. Zobacz całą kolekcję tutaj.

Możemy otrzymać prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków.