Obraz artykułu zatytułowanego Facebook zapomina o każdej lekcji, której nauczyliśmy się próbując naśladować TikTok

Zdjęcie: Wachiwit (Shutterstock)

Dla Facebooka i jego macierzystej firmy Meta „duma” i „zazdrość” to nie tyle grzechy śmiertelne, ile modus operandi. Obsesja firmy dotycząca bycia na szczycie drabiny mediów społecznościowych może również propagować bardziej szkodliwe dla użytkowników treści.

The Verge wydało szczegółowy raport Środa, która dowodzi, że Facebook jest na dobrej drodze, by stać się bardziej podobnym do TikTok, którego właścicielem jest chińska firma ByteDance. Zgodnie z notatką, która wyciekła do The Verge, która znajduje się w ich artykule, nowy „Silnik Discovery” Facebooka będzie algorytmicznie udostępniał użytkownikom znacznie więcej treści spoza obserwowanych kont i stron.

Jest to trudna droga do odwrócenia się od prób platformy skupienia się na treściach udostępnianych przez znajomych i rodzinę. W swojej notatce Facebook powiedział, że oblicze mediów społecznościowych się zmienia, że ​​potrzebują silników, które „pomogą ludziom znaleźć i cieszyć się interesującymi treściami, niezależnie od tego, czy zostały one wyprodukowane przez kogoś, z kim ma kontakt, czy nie”. Dokument firmy stwierdza, że ​​chcą się skupić na „łączeniu ludzi”, a nowa funkcja pomoże ludziom łączyć się za pośrednictwem wspólnych zainteresowań lub tożsamości.

Główna aplikacja zostanie zgłoszony włączać Historie oraz Kołowrotki u góry strony, pokazując wyselekcjonowane treści pod spodem. Grupy zostaną przemianowane na „Społeczności”, a strona będzie bardziej skupiać się na krótkich materiałach wideo odtwarzanych na wirusowy format, który zachęca młodszych użytkowników do korzystania z platformy.

Te proponowane zmiany nie tylko całkowicie wymyślą platformę na nowo ”s systemy kanałów, które zostały początkowo zmienione w 2018 r., oznacza to również, że Messenger ponownie zintegruje się z Facebookiem i pojawi się w prawej górnej części aplikacji. Ma to na celu podkreślenie „udostępniania opartego na wiadomościach” treści pojawiających się w nowym kanale. Obie aplikacje zostały pierwotnie rozdzielone w 2014 roku, aby: przyspieszyć wysyłanie wiadomościjak później założyciel Mark Zuckerberg przejęte w tym samym roku.

Dużą częścią tego posunięcia są Reels, które zostały już zintegrowane na należących do Meta platformach Facebook i Instagram, aby wprowadzić więcej krótkich-formuj wideo do kanałów ludzi. Platforma została rzucanie pieniędzmi w twórców treści mają nadzieję oderwać ludzi od ich kanałów TikTok, ale przy obecnym formacie Facebooka firma zdaje sobie sprawę, że nigdy nie może być tak wciągający jako głównego konkurenta społecznego. W FAQ notatki jeden z ich poprzednich priorytetów „zmniejszanie negatywnych doświadczeń” został zastąpiony takimi rzeczami, jak „spraw, aby rolki były skuteczne”.

Facebook miał trudności z poruszaniem się po swoich algorytmach

Więc co to ponowne wymyślenie oznacza dla algorytmu Facebooka? Zuckerberg ogłoszone zmiany w 2018 roku chciał, aby platforma wróciła do przyjaciół i członków rodziny dzielących się niezręcznymi zdjęciami z wakacji, ale wydaje się, że w dużej mierze się to nie udało.

Rzadko zdarza się, aby osoby na szczycie łańcucha pokarmowego Facebooka rozmawiały z prasą, ale Tom Alison, szef Facebooka, powiedział T.on Krawędź, że te próby zaokrąglania surowych części Facebooka zostały przyćmione przez Historie jako główne sposoby, w jakie jednostki wchodziły w jakąkolwiek pozytywną interakcję.

„Wiele rzeczy, do których zmierzamy z Facebookiem, ma na celu dostarczenie Ci najlepszych treści, które naprawdę zaspokoją Twoje zainteresowania, ale dzięki temu bardzo łatwo jest się nimi dzielić, dyskutować i łączyć się z innymi osobami w Twojej sieci. Alison powiedziała The Verge.

To nie tak, że pasza miała pozytywny wpływ. Wyciekły Dokumenty na Facebooku wykazali już, w jaki sposób systemy firmy „porządkowały” treści w aktualnościach użytkowników, aby zmaksymalizować ilość czasu spędzanego na platformie, bez względu na obawy pracowników, że szkodzi to relacjom lub pomaga rozpowszechniać dezinformację. Firma przestała polecać grupy polityczne użytkownikom w oparciu o preferencje, a Alison powiedziała, że ​​jej intencją jest zapewnienie „czystszego i łatwiejszego w użyciu doświadczenia”.

Jednak ponowne skupienie się Facebooka na algorytmach opartych na sztucznej inteligencji dla kanałów użytkowników wydaje się krokiem wstecz, gdy jego główna inspiracja ma już problem z filtrowaniem szkodliwych treści. Podobno moderatorzy TikTok przeszedłem przez piekło Próbować zamknij obrzydliwe, brutalne treści. Chociaż aplikacja nie jest sam w rozpowszechnianiu fałszów, jego algorytm i strona „Dla Ciebie” niezawodnie wyświetlają się dezinformacja dzięki skupieniu się na pokazywaniu użytkownikowi ‘zawartość na podstawie preferencji.

Facebook musi pozostać aktualny

Facebook coraz częściej atakuje TikTok, gdy platforma zyskuje na znaczeniu. TikTok osiągnął przychody z reklam przejść przez dach stając się jednym z najpopularniejsze platformy na świecie. Firma zaszła tak daleko, że rzekomo zatrudnić firma konsultingowa powiązana z GOP, aby oczerniać swojego konkurenta za pomocą negatywnych artykułów i publikacji.

Skrócony format wideo okazał się skuteczny, przynajmniej według liczby użytkowników. Google zapowiedziana w środę że YouTube Shorts, które miały naśladować szybki TikTokstyl ognia, wzrosła z 1 miliarda użytkowników miesięcznie do ponad 1,5 miliarda w ciągu kilku miesięcy, pokonując TikTok 1 miliard pokazany we wrześniu ubiegłego roku. To nie tak, że Meta w najbliższym czasie zabraknie pieniędzy, ale brak wzrostu w ostatnim kwartale tylko zaostrzył sytuację firmy trzeba zrobić coś innego.

A w międzyczasie, Facebook boi się swoich perspektyw na przyszłość, jeśli będzie nadal tak jak do tej pory. Podobnie jak wiele firm technologicznych, Facebook nie miał dobrego startu rok, ale po raz pierwszy w swojej historii firma stracił około miliona użytkowników. Meta próbuje sfinansować swój projekty metaverseale obecny kryzys sprawił, że inwestorzy byli obojętni na wprowadzenie.

Wiadomości statyczne są już dostępne, a krótkie filmy są widoczne. Niedawny raport powiedział, że Facebook jest rozważa rozwiązanie swoich umów z największymi serwisami informacyjnymi, aby zarabiać więcej na filmach w stylu TikTok.

W wyścigu o wykorzystanie każdej minuty czasu użytkowników każda platforma społecznościowa chce być wszystkim dla wszystkich. TikTok chce być bardziej jak Twitch. Spotify chce być bardziej jak TikTok. Instagram chce podkreślić powieść, Praca w YouTube zawartość. I tak dalej, aż wielki homunkulus technologii jest zbyt rozdęty, by ktokolwiek mógł go użyć.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.