Kluczowe dania na wynos

  • Elon Musk odbył dziś spotkanie z pracownikami Twittera, aby omówić plany dotyczące sieci społecznościowej po jego przejęciu.
  • W szczególności omówił plany dotyczące dodania płatności kryptograficznych i plany wyeliminowania oszustw kryptograficznych.
  • Wykup nie został sfinalizowany, ale Twitter dostarcza Muskowi dane, które pomogą w realizacji transakcji.

Udostępnij ten artykuł

Elon Musk trzymał pierwsze pełne spotkanie z pracownikami Twittera w czwartek. Tam omówił swoje plany dotyczące kryptowaluty i inne zmiany po planowanym przejęciu sieci społecznościowej.

Musk może dodać płatności kryptograficzne

Podczas spotkania Musk potwierdził, że płatności kryptowalutami to jedna z funkcji, którą można dodać do Twittera.

Musk powiedział, że „sensowne byłoby zintegrowanie płatności z Twitterem, aby łatwo było przesyłać pieniądze tam i z powrotem” i że takie plany mogą obejmować „walutę i kryptowalutę”.

Chociaż dodano Twittera Napiwki Bitcoin pod rządami byłego dyrektora generalnego Jacka Dorseya w 2021 r. wizja Muska wydaje się być bardziej wszechstronna. Musk powiedział, że „zmaksymalizuje użyteczność usługi”, czyniąc „Twittera tak atrakcyjnym, że nie można bez niego żyć”. Nazwał płatności jednym z trzech kluczowych obszarów obok wiadomości i rozrywki.

Musk zauważył również, że „pieniądze są w tym momencie zasadniczo cyfrowe i były od jakiegoś czasu” i dokonał porównań z PayPalem.

Wcześniej Musk sugerował płatności kryptowalutami na Twitterze, ale nie opisał dokładnego planu. Jego najwcześniejsze wypowiedzi po prostu przeczytaj: „Może nawet opcja płatności w Doge[coin]?

Musk planuje również wyeliminować oszustwa

Poza płatnościami kryptowalutowymi Musk zauważył również, że ma na celu wyeliminowanie oszustw kryptowalutowych w sieci społecznościowej.

“Tam [are] sporo oszustw kryptograficznych na Twitterze ”- powiedział Musk. „Polepszyło się, ale wciąż jest tego sporo”.

Musk następnie rozwinął plany, które zostały opisane wcześniej. Jego celem jest udostępnienie algorytmów antybotowych Twittera do publicznego wglądu. Ponadto planuje dodać opcjonalną płatną usługę, z której osoby fizyczne mogą korzystać w celu udowodnienia swojej autentyczności.

Wysoki status Muska sprawił, że stał się częstym celem oszustów na Twitterze. Oprócz tego, że jego wizerunek był wykorzystywany w regularnych próbach phishingu, Musk był również jednym z głośnych kont na Twitterze, które zostały włamane na masową skalę oszustwo związane z kryptowalutami w 2020 roku.

W wyniku tego ataku skradziono zaledwie 118 000 USD, ale zaatakowano ponad 130 kont — co miało poważne konsekwencje dla integralności Twittera.

Wsparcie Changpeng Zhao Express

Changpeng Zhao, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptograficznej Binance, również potwierdził poparcie dla przejęcia Muska na Twitterze.

Dzisiaj przedstawił aktualizację tych planów w wywiadzie dla Bloomberg. Tam Zhao powiedział, że jego firma podąża za przykładem Muska w posuwaniu się naprzód z ofertą. – Jeśli Elon dotrzyma umowy, którą zobowiązaliśmy się… jeśli tego nie zrobi, odejdziemy.

Dodał, że jeśli wykupienie Muska na Twitterze się nie powiedzie, Binance będzie „trochę [disappointed]”. Doszedł do wniosku: „Mamy nadzieję, że będziemy mogli jakoś przyczynić się do Twittera”.

W maju było zgłoszono, że Binance planowało przekazać Muskowi 500 milionów dolarów na wsparcie wykupu na Twitterze.

Stan umowy jest nadal niepewny

Pomimo tego, że Musk i Twitter kilkakrotnie potwierdzali wykup, transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

Wykup został przerwany w maju, kiedy Musk wymagane dane w celu ustalenia, na ile aktywność na Twitterze jest legalna. Zasugerował wówczas, że zobowiąże się do zawarcia umowy tylko wtedy, gdy mniej niż 5% kont Twittera okaże się fałszywych.

Na 8 czerwca The Washington Post poinformował, że Twitter spełni żądania Muska i dostarczy mu „węża strażackiego” danych. Sugeruje to, że umowa wkrótce posunie się naprzód.

Nie jest jasne, czy pojawią się dalsze przeszkody w transakcji. Wartość sprzedaży ma wynieść 44 miliardy dolarów.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem BTC, ETH i innych kryptowalut.

Udostępnij ten artykuł

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.