Oto największa lekcja, jaką wyniosłem z ponad dziesięciu lat w branży fitness: Zdrowe życie nie wymaga sześciominutowej mili, sześciopaku abs lub sałatki z superfood do każdego posiłku. Im bardziej skomplikowane i trudniejsze robimy „zdrowie”, tym trudniejsze staje się bądź zdrów. Dlatego odrzucam wszystkie zbędne rzeczy poniżej, abyś mógł skupić się na najlepszych nawykach zdrowych ludzi. Dodaj te profesjonalne wskazówki do swojej codziennej rutyny, a będziesz na dobrej drodze do życie zdrowego trybu życia.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kluczowych nawykach zdrowych ludzi, a następnie sprawdź 6 najlepszych ćwiczeń na silne i stonowane ramiona w 2022 roku, mówi trener.

kobieta tańczy domowy trening, aby spalić kalorie bez ćwiczeń
Shutterstock

Mimo że ćwiczenie jest cenne, zajmuje najwyżej kilka godzin tygodniowo. A co z resztą twojego czasu? To, jak spędzasz te inne godziny, nadal może mieć wpływ na twoje zdrowie. Należy pamiętać, że osoby prowadzące siedzący tryb życia są zagrożone wiele poważnych problemów zdrowotnych.

Poruszaj się i ruszaj często! Jest świetny dla twojego ciała, talii, a nawet twoje zdrowie psychiczne. Rób przerwy na rozciąganie się i spacer. Skorzystaj ze schodów zamiast windy. Taniec. Pamiętaj: życie toczy się poza siłownią.

Związane z: Trening nr 1 w celu odwrócenia procesu starzenia się po 40 roku życia, mówi trener

gotowana ryba
Shutterstock

Niezależnie od tego, czy jest to dieta śródziemnomorska, paleo czy bezglutenowa, wszystkie one mają jedną ważną zasadę: jedz różnorodne prawdziwy żywność. Z jednej strony chude mięso, ryby, warzywa, zboża i owoce, które nie pochodzą z pudełka lub mogą być naładowane witaminami, składnikami odżywczymi, błonnikiem i nie tylko, aby wspierać Twoje zdrowie. Z drugiej strony dieta pełna przetworzonych niezdrowych produktów może prowadzić do większego ryzyka cukrzyca i choroby serca.

Zawsze jedz prawdziwe jedzenie do większości posiłków. Pomoże Ci to wyglądać i czuć się lepiej.

kobieta medytująca na plaży, nawyki zdrowych ludzi
Shutterstock

Poziomy stresu rosną na całym świecie. Zbyt duży stres jest związany z różnorodne problemy zdrowotne od nadciśnienia i chorób serca po depresję, a nawet problemy skórne, takie jak trądzik.

Znajdź kilka minut każdego dnia na relaks, odpoczynek i naładowanie. Spróbuj praktyki uważności, która może: zmniejszyć niepokój i niższe ciśnienie krwi. Szczęśliwi ludzie są zdrowszymi ludźmi. Pozytywne nastawienie może nawet obniżyć ryzyko choroby wieńcowej, cukrzycy, zawału serca, udaru mózgu i infekcji.

Związane z: Ponad 60 lat? Wyglądaj o 10 lat młodziej dzięki temu mini treningowi, mówi trener

trzymając butelkę wody wielokrotnego użytku
Shutterstock

Ciało ludzkie składa się z około 60% wody. Dlatego właściwe nawodnienie jest tak ważne dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale nawet najmniejszy poziom odwodnienia może wpłynąć na twój nastrój, energię i zdrowie.

Pij dużo wody i unikaj zbyt wielu słodkich napojów. Chociaż zalecana ilość wody zależy od poziomu aktywności, płci, klimatu itp., prostą zasadą jest picie wystarczającej ilości wody, aby mocz był jasny zółty.

szczęśliwy człowiek śpi w swoim czystym domu
Shutterstock

Spać ma kluczowe znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. To wtedy, gdy regenerują się Twoje mięśnie, regenerują się Twoje komórki, regeneruje się Twoje ciało i wiele więcej. Jednak według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) około jeden na trzech dorosłych Amerykanów nie śpisz wystarczająco dużo, co może zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów takich jak choroby serca, otyłość i udar mózgu.

Dostać siedem do dziewięciu godzin dobrego snu każdej nocy. Ćwicz dobrą higienę snu i unikaj jasnej elektroniki przed snem lub zbyt dużej ilości kofeiny pod koniec dnia.

Anthony J. Yeung

Anthony J. Yeung, CSCS, jest ekspertem od fitnessu, który pojawia się w Esquire, GQ i Men’s Health oraz założycielem GroomBuilder, miejsca dla mężczyzn, którzy chcą zmienić swoje ciało na wesele. Dołącz do bezpłatnego 5-dniowego kursu, aby spalić tłuszcz i zbudować mięśnie na wielki dzień! Czytaj więcej

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.