Mavericks podjęli decyzję o wieczornym szkicu w 2022 r. – ponad tydzień przed wydarzeniem 23 czerwca.

Dallas zamieni swój wybór z pierwszej rundy (nr 26 w klasyfikacji generalnej) i zarezerwuje Bobana Marjanovica, Treya Burke’a, Sterlinga Browna i Marquese Chrissa do Houston Rockets dla centrum Christiana Wooda, źródło potwierdziło The Dallas Morning News w środę wieczorem.

Umowa spełnia jeden z głównych celów Mavericks na ten sezon poza sezonem – ulepszyć produkcję i głębokość na boisku – i odciąża wygasający kontrakt z kilkoma rzadko używanymi graczami.

Dallas i Houston nie mogą oficjalnie zakończyć transakcji aż do wieczoru draftu, ponieważ Mavericks są winni New York Knicks w 2023 roku chroniony typ w pierwszej dziesiątce, a NBA zabrania drużynom handlu pierwszymi rundami w kolejnych latach.

Ale fani nie czekali na pochwałę dyrektor generalny Nico Harrison i ruch Mavericków.

26-letni Wood rozpoczął 67 z 68 meczów dla Rockets w zeszłym sezonie i zdobył średnio 17,9 punktów, 10,1 zbiórki i jeden blok na mecz, strzelając 50% z boiska i 39% z trzech.

Ten wielki człowiek o wadze 6-10 funtów (214 funtów) ma zarobić 14,3 miliona dolarów w sezonie 2022-23 – ostatnim roku trzyletniego kontraktu na 41 milionów dolarów, który podpisał przed sezonem 2020-21.

Następnie, poprzedni reżim Mavericks był zainteresowany pozyskaniem gracza, którego talent nie zawsze przekładał się na konsekwencję podczas gry dla pięciu drużyn – Filadelfii, Charlotte, Milwaukee, Nowego Orleanu i Detroit – w jego pierwszych czterech latach NBA.

Ale w dwóch ostatnich meczach z Houston Wood zdobywał średnio 19,1 punktu i 9,9 zbiórki na mecz, jednocześnie poprawiając swój procent strzelania za 3 punkty do najwyższego w karierze poziomu 39% w latach 2021-22 w najlepszym w karierze sezonie 68 meczów.

To jest rodzaj produkcji, o jakiej marzyli Mavericks podczas biegu na finał Konferencji Zachodniej.

Startujący tandem Luka Doncic i Jalen Brunson oraz skrzydłowi 3 i D Dorian Finney-Smith i Reggie Bullock przeszli oczekiwania podczas pierwszego, wielorundowego występu franczyzy w fazie play-off od mistrzostw 2011, ale zabrakło wkładu ze środka.

Dwight Powell pozostawał starterem przez cały sezon – i zagrał we wszystkich 100 meczach Mavericks w trakcie sezonu.

Jednak jego czas gry znacznie się skrócił w pojedynkach z Phoenix Suns i Golden State Warriors, gdy Mavericks zwrócili się w stronę składów z małą piłką i szukali większej ilości rzutów za 3 punkty.

To sprawiło, że trener Jason Kidd poprowadził mocnego napastnika Maxiego Klebera na środku – kiedy nie miał kłopotów – lub stał się bardzo mały z Finney-Smithem jako piątką.

Harrison i Kidd wskazali również na zmagania zespołu z odbiciami jako powody, dla których Dallas przegrał finał konferencji w pięciu meczach.

„Jeśli spojrzysz wstecz na serię, przegraliśmy kilka gier na planszach” – powiedział Harrison w wywiadzie końcowym 27 maja. „To ważne. Musimy znaleźć kogoś, kto pomoże nam w zbiórkach, będzie obrońcą obręczy. Myślę, że na pewno musimy to rozgryźć.

Drewno natychmiast pojawia się jako potencjalny starter – z niewielkimi zakłóceniami w rotacji.

Marjanovic (3,5 mln USD), Burke (3,3 mln USD), Brown (3 mln USD) i Chriss (2,2 mln USD) wchodzą w ostatni rok swoich transakcji. Zaliczyli czterech najmniej używanych graczy Mavericks w postsezonie. Żaden nie zalogował więcej niż 3,8 minuty na mecz – i często pod koniec meczu.

W połączeniu z nr 26 kontraktów dla debiutantów w ogólnej skali (przewidywany na około 1,9 miliona dolarów w latach 2022-23), matematyka kontraktu odpowiada pensji Wooda, a Mavericks ufortyfikowali swoją największą dziurę przed sezonem poza sezonem w lidze.

W: Wood, które będzie kwalifikować się do czteroletniego przedłużenia o 77 milionów dolarów sześć miesięcy po zakończeniu transakcji, według ESPN.

Out: wygasające aktywa do odbudowywanej serii, która i tak chce dać swoim młodym perspektywom więcej czasu na grę.

Jedyny problem?

Marjanovic i Doncic zawiązali szczególnie bliską przyjaźń podczas trzech nakładających się sezonów w Dallas.

Połączyły ich bałkańskie korzenie, język serbski i głupkowate osobowości.

Czy supergwiazda franczyzy nie będzie zdenerwowana, widząc, jak jego dobry kumpel odchodzi?

Harrison dał jasno do zrozumienia, że ​​będzie konsultuj się i aktualizuj Doncic na temat wszystkich ruchów w składzie.

„Będziemy mieć milion rzeczy na tablicy i będziemy przerzucać pomysły tam iz powrotem” – powiedział Harrison podczas wywiadu końcowego. „Patrzysz na Lukę, chociaż jest świetny, ma inny punkt widzenia niż ja bym, a może [assistant general manager Michael Finley] by, a może nawet JKidd by to zrobił, więc chcemy to przyjąć.

„A wtedy możemy mieć inny punkt widzenia niż on i chcemy, żeby to również zrozumiał. Myślę, że to droga dwukierunkowa. Myślę, że jesteś szalony, próbując zbudować skład i nie uwzględniać swojego najlepszego gracza. To nie ma sensu ”.

Z wyjątkiem kolejnej wymiany, Dallas nie doda gracza przez draft drugi rok z rzędu, ponieważ Harrison and Co. sprzedał swój drugi rounder 2022 do Waszyngtonu w umowie Kristaps Porzingis-Spencer Dinwiddie-Davis Bertans w lutym ubiegłego roku.

Ale Mavericks nie wytrzymają w wolnej agencji.

Harrison podkreślił ponowne podpisanie kontraktu Brunsona – Mavericks’ samotny wolny agent w 15-osobowym składzie poza sezonem – jako numer zespołu 1 priorytet.

Będą również mieli wyjątek w wysokości 10,9 miliona dolarów (który wygaśnie 29 czerwca z zeszłorocznej umowy Josha Richardsona) i dostępny wyjątek średniego poziomu dla podatników luksusowych.

Rzeczywiście, luksus, ponieważ pojawienie się Wooda sprawi, że ich największa pozycja przestanie być potrzebna.

Świergot: @Caliecaplan

Znajdź więcej relacji Mavericks z The Dallas Morning News tutaj.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.