Para znanych twarzy w Lochy i smoki społeczność streamingowa spotyka się z szeregiem oskarżeń związanych z traktowaniem współpracowników w różnych projektach. W ciągu ostatnich kilku dni kilkunastu różnych byłych współpracowników wypowiedziało się przeciwko Satine Phoenix i Jamison Stone, parze często widzianych influencerów, którzy pojawiali się na wielu Lochy i smoki strumieniowe programy i pracowałem z takimi jak Czarodzieje Wybrzeża, Origins Game Fair oraz Geek & Sundry. Oskarżenia te malują wzór złego traktowania, zastraszania i gaslightingu, a także groźby wpisania na czarną listę i manipulacji.

Phoenix był jednym z pierwszych znanych streamerów internetowych, który pojawił się w fazie wzrostu Lochy i smoki scena pod koniec 2010 roku. Jej program Syreny Królestwa pojawił się na Lochy i smoki oficjalnym kanałem streamingowym, a Phoenix pracował w Wizards of the Coast jako Community Manager dla Lochy i smoki przez co najmniej rok. Phoenix współpracował z wieloma popularnymi nazwiskami w Lochy i smoki społeczności, w tym Matt Mercer i Luke Gygax, syn Lochy i smoki współzałożyciel Gary Gygax.

W ostatnich latach Phoenix często pojawiał się z Jamisonem Stonem, autorem publikacji. Para często występuje razem na konwentach, pokazach i podpisach, w tym sponsorowanie, w ramach którego para podróżuje do sklepów GameStop, aby zagrać Lochy i smoki z klientami. Phoenix i Stone zorganizowali kampanię crowdfundingową dla Syreny: Bitwa Bardów, jeszcze do opublikowania Lochy i smoki przygodówka / instrukcja wydana przez Apotheosis Studios, założoną przez firmę Stone. Phoenix pojawia się na okładce książki, a para dodała miniatury przedstawiające ich podobizny jako dodatki. Kickstarter dla syren zebrał ponad 300 000 $. Osobny Kickstarter dla Czerwona Opera: Ostatnie Dni Czarnoksiężnika zebrał ponad 160 000 $ na Kickstarterze. Podczas gdy obie książki były nagłówkiem dzięki zaangażowaniu Phoenix i Stone, Apotheosis Studios sprowadziło zespoły freelancerów, którzy przyczynili się do powstania książki. Phoenix i Stone mieli również publiczną ceremonię ślubną na GaryCon na początku tego roku, z udziałem streamerów, takich jak Jason C. Miller, Becca Scott i Amy Vorphal. Stone i Phoenix zostali również ogłoszeni głównymi gośćmi specjalnymi na Origins Game Fair, ważnym pokazie gier planszowych organizowanym przez Game Manufacturers of America.

W zeszłym tygodniu zarówno Stone, jak i Phoenix zostali oskarżeni o złe traktowanie pracowników, współpracowników i freelancerów, często grożąc zrujnowaniem ich kariery zawodowej. Pierwsze oskarżenie wysunął Chad Rowe, tatuażysta, który współpracował z Post Malone i współpracował ze Stonem przy tatuażu w 2020 roku. Rowe udostępnił zrzuty ekranu z dialogu, jaki prowadził z Stonem i Phoenix na temat umowy dotyczącej wykorzystania grafiki. Stone krytykuje Rowe’a na udostępnionych zrzutach ekranu, w pewnym momencie żądając, aby Rowe wysłał mu pisemny list z przeprosinami za ich interakcje.

Niedługo potem kilku dodatkowych współpracowników ujawniło swoje własne interakcje ze Stonem i Phoenix podczas pracy nad Syreny. Oprócz podobnych oskarżeń o znęcanie się i złe traktowanie, kilku współpracowników zauważyło również, że Stone umieścił ich na publicznej „czarnej liście” po tym, jak poinstruowano ich, aby wysyłali faktury za pracę wykonaną nad książką. Współpracownicy twierdzą, że ostatecznie otrzymali wynagrodzenie, ale tylko na podstawie liczby słów „po edycji”, co nie jest standardem branżowym. Relację Jessiki Marcrum, znanej projektantki blatów, można zobaczyć poniżej:

Elisa Teague, długoletnia projektantka stołów, która uczestniczyła w publicznej ceremonii ślubnej Phoenix i Stone na GaryCon, również wskazała, że ​​nie otrzymała zapłaty za pracę nad Syreny.

Inni współpracownicy zgłosili się, wspominając podobne traktowanie na Czerwona Opera. Pat Edwards, jeden z liderów pisania tego projektu, opisał swoje doświadczenia poniżej, zauważając, że zespół DiAmorte został w zasadzie wypchnięty z projektu, gdy Stone przejmował coraz większą kontrolę, a udział Edwardsa i wynagrodzenie zawieszone za kwestionowanie decyzji Stone’a.

Jedno z najbardziej wstrząsających relacji pochodziło od Tristana Morrisa, który opowiedział o swoich doświadczeniach z Phoenix i Stone w PAX West po tym, jak jego pracodawca Okta zapłacił za parę, aby pojawiła się na pokazie i rozmawiała z firmami zajmującymi się grami na temat cyberbezpieczeństwa. Morris mówił o tym, jak para traktowała jego i współpracowniczkę Katie DeMatteis jako asystentów, mimo że zorganizowała im udział w PAX West i streamowała w ich imieniu.

Złóg ostatecznie wysłał publiczne przeprosiny do Rowe, tatuażysta, który jako pierwszy poruszył ten problem na Twitterze, i powiedział, że pracował nad zmianą swojego zachowania, za które obwinił „zespół złożonego stresu pourazowego” od czasu ich interakcji w 2020 roku. Jednak Jason Azevado, twórca streamingu kanał RealmSmith TV, zauważył, że jego zachowanie miało miejsce jeszcze w zeszłym miesiącu. Azevado napisał, że Stone i Phoenix werbalnie obrażali pracowników Satine’s Quest, tematyczny rejs zorganizowany przez duet. Azevado twierdził również, że Stone próbował wykorzystać sponsoring rejsu przez RealmSmith, aby obciążyć Norwegian Cruise Line dodatkowe 20 000 $, z czego tylko 5000 $ zostało przekazane RealmSmith.

W wyniku licznych oskarżeń i relacji Stone ogłosił, że na początku tego tygodnia ustąpił z Apotheosis Studios. Chociaż Stone został usunięty z listy gości Origins, Phoenix nadal pojawiał się na koncercie przez cały weekend. Następnie Origins Game Fair wysłało wiadomość e-mail z informacją, że „personel ocenił, że nie ma bezpośredniego ryzyka obrażeń fizycznych” i posunął się do przodu ze zmodyfikowanym harmonogramem pojawiania się Phoenix.

Podczas gdy Stone był przedmiotem wielu oskarżeń, Phoenix jest również wymieniany jako wykazujący to samo zachowanie. Ponadto pojawiają się inne konta dotyczące jej aktywnego umieszczania na czarnej liście co najmniej jednego profesjonalisty stołowego, który grał na Stream of Many Eyes, wydarzeniu na żywo / streamingu D&D, które odbyło się w 2018 roku. W poniższym wątku Liisa Lee twierdziła, że ​​Phoenix zastraszał ją w prowadzić do Strumienia Wielu Oczu, w tym przynajmniej jednego incydentu, który miał miejsce przed kamerą.

ComicBook.com dowiedział się również, że Phoenix jest pozwany przez swoją byłą współpracowniczkę Ruty Rutenberg. Rutenberg i Phoenix prowadzili sieć streamingową Maze Arcana, dopóki nie zgasło w 2018 roku. Według pozwu opublikowanego na stronie Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles, Rutenberg’s Routine Anomaly LLC oskarża Phoenix o sprzeniewierzenie 40 000 dolarów z pieniędzy Maze Arcana, zabranie pieniędzy i przeniesienie go na konta osobiste, jednocześnie pomagając w prowadzeniu kanału. Pieniądze te nigdy nie zostały zwrócone do Maze Arcana, co doprowadziło do procesu. Ten pozew jest nadal w toku, a Phoenix złożył pozew, zarzucając naruszenie umowy ustnej i naruszenie obowiązku powierniczego.

Wczoraj Phoenix odpowiedziała na oskarżenia, stwierdzając, że jest jej przykro z powodu „bycia przyczyną” bólu jej oskarżyciela i umożliwienia „okropnego zachowania” Stone’a.

Odkąd oskarżenia stały się publiczne, Level Up Dice oświadczył, że anuluje planowaną współpracę z Apotheosis Studios. D&D In a Castle, firma oferująca pakiety wakacyjne z grami D&D rozgrywanymi w europejskich zamkach, również usunęła Phoenix ze swojej strony internetowej i stwierdził, że nie będą współpracować, gdy Stone i Phoenix posuwają się do przodu. Jasper’s Game Day, organizacja charytatywna, która zbiera pieniądze poprzez streaming D&D, ogłosiła, że ​​Phoenix został usunięty z ich rady doradczej i że para nie zostanie zaproszona do udziału w przyszłych wydarzeniach Jasper’s Game Day. Dodatkowo, podcaster i osobowość TTRPG, Travis McElroy, stwierdził, że nie będą się z nimi spotykać w przyszłości.

Wizards of the Coast odmówił komentarza do tej historii. ComicBook.com również skontaktował się z Phoenix w celu skomentowania oskarżeń, ale nie otrzymał odpowiedzi od czasu prasy.

EDYCJA: Ten artykuł został zaktualizowany, aby wskazać, że Phoenix złożył pozew przeciwko Rutenbergowi.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.