Obraz artykułu zatytułowanego Dlaczego powinieneś zmienić swój numer telefonu

Zdjęcie: ronstik (Shutterstock)

Kiedy ostatni raz otrzymałeś nowy numer telefonu? Szanse są duże, że kręcisz się tym samym, które przypisano Ci, kiedy kupowałeś swoje pierwsze urządzenie, kiedykolwiek to było, i przez lata przenosiłeś je z jednego telefonu na drugi. W dzisiejszych czasach przewoźnicy z przyjemnością pozwalają Ci zachować swój numer, jeśli chcesz, nawet jeśli rejestrujesz się w nowym planie, co ułatwia życie z tymi samymi cyframi przez dziesięciolecia.

Ale między nieustannymi połączeniami i SMS-ami ze spamem, a ogólnymi obawami o prywatność, istnieje potrzeba zmiany numeru telefonu teraz, nawet jeśli wydaje się, że spowodowałoby to więcej chaosu niż pożytku.

Połączenia i SMS-y ze spamem wysadzają Twój telefon

Stereotyp sugeruje, że telefon jest martwy, ale wciąż jest bardzo przydatny. Oczywiście, dzwoniący, którzy wykonują tutaj ciężkie prace, są niestety spamerami. Widzisz to cały czas: Twój iPhone lub Android może dosłownie powiedzieć Ci, że połączenie przychodzące jest zagrożeniem spamem, lub numer jest zbliżony do Twojego, lub pochodzi z przypadkowego miejsca, z którego nie dzwoniłby nikt, kto faktycznie chce z Tobą rozmawiać. .

I nie tylko połączenia spamowe są w dzisiejszych czasach uciążliwe; to również wiadomości spamowe. Otrzymałem droga zbyt wiele wiadomości spamerskich niemal codziennie, wysyłanych zarówno z numerów telefonów, jak i adresów e-mail, a także od długich ofert dotyczących gwarancji samochodowych, przez próby phishingu, po pliki PDF. nigdy otwarty. Nawet z możliwość zgłaszania spamu do swojego operatorawalka z nimi to syzyfowe zadanie.

Spamerzy mogą ukraść Twój numer telefonu

Istnieje wiele sposobów, w jakie spamerzy i źli aktorzy mogą uzyskać Twój numer telefonu. Często wraz z większą ilością Twoich danych osobowych jest po prostu sprzedawany przez firmy i organizacje, którym Twoim zdaniem możesz zaufać. A może spamerzy odebrali je z usługi sprawdzania przeszłości (więcej Twoich danych osobowych jest dostępnych w Internecie, niż myślisz). Innym razem informacje te są publikowane z powodu wycieku danych. Bez względu na to, w jaki sposób otrzymali Twój numer, jest on tam, a im dłużej go masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajduje się w wielu zacienionych miejscach i na wielu listach masowego spamu.

Co jest dobre w uzyskaniu nowego numeru? To czysta karta. To prawda, że ​​spamerzy w końcu Cię znajdą. Ale zajmie to trochę czasu — i są sposoby, aby było bezpieczniej (więcej na ten temat poniżej).

Zmiana numeru telefonu jest łatwiejsza i tańsza niż myślisz

Zmiana numeru brzmi jak kłopot, ponieważ będziesz musiał poradzić sobie zarówno z operatorem, jak i zaktualizować obszerną listę kontaktów o nowe informacje. Ale, jak się okazuje, możesz zmienić swój numer w ciągu kilku minut, online, za niewielkie lub żadne koszty.

Verizon oferuje tę usługę swoim klientom darmo za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej My Verizon (przejście przez obsługę klienta kosztuje 15 USD). AT&T umożliwi Ci również bezpłatną zmianę numeru, pod warunkiem, że aktywowałeś go mniej niż 30 dni temu; jeśli masz numer dłuższy niż ten, będziesz musiał zapłacić 36 USD, aby się przełączyć. AT&T pozwoli Ci nawet dostosować nowy numer. Możesz wybrać swój prefiks telefonu (trzy środkowe cyfry), a następnie wybrać spośród dostępnych numerów linii. Oczywiście nie możesz wybrać numeru, który jest już zajęty, ale może to być dobry sposób na zabezpieczenie numeru, który rezonuje z tobą.

Tarcza T-Mobile przed oszustwami pozwala zmienić numer raz w roku za darmo, z opłatą 15 USD za zmianę pomiędzy nimi. Sprint umożliwia również zmianę za darmoale nie pozwala wybrać numeru, a szkoda.

Zmiana numeru nie jest dużym problemem społecznym, jak się wydaje

Nie ma omijania udręki aktualizowania znajomych i rodziny o nowe cyfry. Dopóki ktoś nie wymyśli sposobu, aby to zrobić masowo, będziesz dostawać wiele tekstów „nowych, którzy znikają”. Ale może to nie być tak dużo pracy, jak myślisz. W końcu czy ty? naprawdę potrzebujesz zaktualizować każdy z Twoich kontaktów? W moim cyfrowym rolodeksie jest mnóstwo liczb, których nie używam. Gdybym zmienił numer, na pewno nie kontaktowałbym się z wieloma z tych przestarzałych kontaktów.

Obecnie istnieje również o wiele więcej sposobów komunikowania się niż przez numer telefonu. Podczas gdy bezpośrednie połączenie telefoniczne na Twój stary numer spowoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie, wiadomości od znajomych i rodziny mogą nadal być przesyłane. Na przykład na iPhonie prawdopodobnie można się z tobą skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail Apple ID, która obsługuje również iMessage i FaceTime. Jeśli ktoś wyśle ​​Ci wiadomość lub zadzwoni do Ciebie, domyślnie powinny to być te konta, co da Ci możliwość zaktualizowania tych kontaktów o Twój numer.

Ponadto cały czas rozmawiamy na czacie w aplikacjach innych firm. Twoi znajomi z Messengera nawet nie będą wiedzieć, że zmieniłeś swój numer. WhatsApp jest jest powiązany z Twoim numerem telefonu, ale musisz zaktualizować swój numer za pomocą aplikacji, aby z niego korzystać, a Twoi znajomi z WhatsApp nadal będą mogli się z Tobą skontaktować, gdy to zrobisz.

Jak chronić swój nowy numer przed spamerami

Teraz, gdy dotarłeś daleko, postaraj się powstrzymać spamerów przed uzyskaniem Twojego nowego numeru, aby nie musieć robić tego wszystkiego ponownie. Jednym z najlepszych sposobów, aby uniemożliwić złym aktorom dostęp do Twojego numeru, jest jego nieujawnianie w ogóle. Jak? Daj im alternatywę.

Wprowadź Google Voice: dzięki tej usłudze Google poda Ci dodatkowy numer telefonu powiązany z Twoimi podstawowymi cyframi. Ten numer może wysyłać i odbierać połączenia i SMS-y, tak jak Twój zwykły numer, jednocześnie chroniąc Twój numer podstawowy. Załóż konto, które wymaga numeru telefonu? Głos Google. Wysyłanie CV do nieznajomych w poszukiwaniu pracy? Głos Google. Za każdym razem, gdy udostępniasz swój numer osobom, których nie znasz, lub szczególnie z aplikacjami, witrynami internetowymi i tym podobnymi, używaj numeru Google Voice i nie pozwól, aby Twój iPhone lub Android nie dzwonił.

Oczywiście ta metoda nie jest niezawodna: jest całkowicie możliwe, że Twój nowy numer będzie dostępny dla jednej z tych firm sprawdzających. Kiedy tak się dzieje, płatne usługi jak Usuń mnie może pomóc w usunięciu danych osobowych z tych ohydnych witryn i organizacji. Ale należy zachować swój numer jako prywatny dla wszystkich oprócz najbardziej zaufanych kontaktów bardzo spamerów i phisherów.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.