Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Po ponad dwóch latach życia w pandemii wiele osób zna obawy i strach, które mogą wywołać ból gardła, pociąganie nosem lub zmęczenie: Czy mam covid-19? Ta myśl często skłania do pośpiechu, aby złapać najbliższy zestaw do testów na koronawirusa lub znaleźć miejsce testowe. Ale czasami, gdy wynik testu jest negatywny, wynik może mieć pozornie cudowny efekt.

„Dziś rano czułem się zmęczony, może bolało mnie gardło, czy to był ślad bólu głowy?” tweetował Zastępca starszej pisarki personelu Shayla Love, która zauważyła, że ​​jej chłopak ostatnio uzyskał pozytywny wynik testu. “Zrobiłem test, był negatywny, od razu poczułem się w 100% dobrze.”

„To zabawne, jak zaczynasz czuć się lepiej, gdy wynik testu na nosicielstwo jest negatywny” — inna osoba tweetował.

Dla niektórych ekspertów to doświadczenie odzwierciedla związek między ciałem a umysłem. „Nauczyliśmy się, że czynniki społeczne, emocjonalne i behawioralne wpływają na zdrowie” – powiedział Kaz Nelson, profesor nadzwyczajny psychiatrii i nauk behawioralnych na University of Minnesota Medical School. „Nie należy lekceważyć tego połączenia między umysłem a ciałem. Jest prawdziwy i jest bardzo potężny ”.

Ale zanim zbadamy związek umysł-ciało w odniesieniu do testów na koronawirusa, Nelson i inni eksperci chcą, abyśmy podkreślili, że metody testowania nie są w 100% niezawodne i że szeroko stosowane w domu szybkie testy antygenowe, w szczególności, może dawać fałszywe negatywy które prowadzą ludzi do błędnego przekonania, że ​​są zaraźliwe.

Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że objawy krukowate, czy to z ostrych infekcji, czy z „długiej nosicielki”, nie są „wyobrażonymi objawami, które możemy sobie po prostu wyobrazić” – powiedział Nelson. „Istnieje prawdziwy problem zdrowotny, realna konsekwencja dla układu neurologicznego i innych układów narządów ciała”.

Kluczowym pytaniem, powiedziała, jest: „Jak rozumiemy to potężne połączenie umysł-ciało” w kontekście wszystkich innych źródeł informacji, jakie posiadamy?

Aby bezpiecznie się zebrać, polegali na szybkich testach koronawirusa. Niektórzy żałują, że tego nie zrobili.

Aby mieć „dopracowane zrozumienie” różnych sposobów, w jakie ludzie mogą reagować na testy i inne realia życia z COVID-19, ważne jest, aby uznać wpływ, jaki pandemia wywarła na nasze życie, Lekeisha Sumnerpsycholog kliniczny, napisał w e-mailu.

„Społeczeństwo musiało zmagać się ze skutkami znacznej niepewności, mieszanymi komunikatami dotyczącymi zdrowia publicznego, napiętnowaniem i lękami związanymi z infekcją, zmianami w naszej sytuacji społecznej i ekonomicznej, przedłużającymi się lękami przed zarażeniem, zmianami codziennych nawyków i żalem związanym z oszałamiającym wskaźniki zachorowań i zgonów – wszystko to, przy czym oczekuje się, że będą funkcjonować na poziomie sprzed pandemii ”- napisał Sumner. „Żyjemy z wyjątkowo wysokim poziomem długotrwałego stresu z rozdrobnionymi sieciami społecznościowymi”.

Martwienie się w szczególności o zarażenie krukowicą jest często znaczącym źródłem stresu dla wielu osób – a organizm ludzki może reagować na niektóre stresory reakcjami fizjologicznymi. Rosalind Dorlenpsycholog kliniczny i członek oddziału psychiatrii w Overlook Medical Center w Summit, NJ

„Koronafobia”: lęk Covid ma swoją nazwę. Oto jak sobie radzić.

„Cały klimat covid aktywował reakcje na stres”, powiedział Dorlen, z powodu konsekwencji zakażenia. W końcu pozytywny lub negatywny wynik może być różnicą między kontynuacją życia lub koniecznością izolowania – a potencjalnym rozwojem poważniejszych skutków infekcji, takich jak długi zarodek.

„Za każdym razem, gdy nasz mózg przewiduje konsekwencje czegoś, a następnie ocenia zagrożenie, a następnie zajmuje się tym zagrożeniem lub skupia się na nim, co może faktycznie wpłynąć na doświadczenie [physical] objawy ”- powiedział Nelson. „Kiedy to zagrożenie zostanie wyeliminowane, to faktycznie prowadzi to do ulgi i zmniejszenia wrażliwości na ciało i objawy”.

Pewny regiony mózgu są odpowiedzialne za wykrywanie nieprzyjemnych bodźców, takich jak ból, podczas gdy inne obszary są zaangażowane w reakcję emocjonalną na te doznania i to, jak wiele uwagi im poświęcasz, według Nelsona. Powiedziała, że ​​ta reakcja emocjonalna może zwiększyć lub zmniejszyć wrażliwość człowieka na uczucia fizyczne. Dodała, że ​​negatywny wynik testu na koronawirusa jest „społeczno-emocjonalną wskazówką behawioralną, która przynosi ulgę” i może zmienić czyjąś reakcję emocjonalną na objawy.

Na przykład, powiedział Dorlen, jeśli weźmiesz kilka głębokie oddechy lub powiedz sobie: „Och, wszystko w porządku”, po otrzymaniu negatywnego wyniku możesz poczuć, że stres i niepokój zaczynają ustępować.

Niepokój związany z koronawirusem przytłoczył tego lekarza. Pomógł głęboki oddech.

Inne możliwe wyjaśnienie, dlaczego możesz poczuć się lepiej po negatywnym teście, może mieć związek z naturą objawów Albert Ko, kierownik katedry epidemiologii chorób drobnoustrojowych w Yale School of Public Health. Powszechne łagodne objawy, takie jak ból gardła, zatkany nos lub katar lub uczucie zmęczenia, mogą mieć różne przyczyny – wiele z nich „jest bardzo przejściowych”, powiedział.

„Budzisz się rano, prawdopodobnie masz zatkany nos z powodu alergii. Dostaniesz kroplówkę przez nos. Boli cię gardło – powiedział. „Następnie poddajesz się testom, a objawy prawdopodobnie znikną, ponieważ większość bólu gardła i zacieka nosowego ustępuje w ciągu dnia”.

Przed pandemią oddalilibyśmy drapanie w gardle. Teraz pociągacze mogą pokrzyżować plany.

Mimo to, powiedział Ko, tylko dlatego, że test jest negatywny i czujesz się lepiej, nie oznacza, że ​​możesz być absolutnie pewien, że nie masz nosicielstwa. „Jeśli masz jeden negatywny test, ale masz silne podejrzenie, że zostałeś narażony, powinieneś zrobić kolejny test” jeden lub dwa dni później, powiedział.

Wśród osób stosujących szybkie testy antygenowe „jest wiele osób wymyślających wyniki fałszywie ujemne, nawet jeśli mają zarodek” – powiedział Nelson. „Jeśli twoje objawy się zmniejszą i jest to fałszywie ujemny test, to oczywiście działa to wbrew naszym celom łagodzenia i kontrolowania infekcji”.

Powiedziała, że ​​działania powinny być oparte na wielu źródłach informacji innych niż testy, w tym na objawach fizycznych, ryzyku narażenia i wskaźnikach rozprzestrzeniania się w społeczności. „To są wszystkie źródła informacji, które chcesz wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyborów dotyczących swojego zachowania”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.