Znana głównie z dronów chińska firma DJI w ostatnich latach poszerzała swój zasięg o oferty dla filmowców. W zeszłym roku firma wprowadziła swoją pierwszą nową kamerę kinową, Ronin 4D. Dziś ogłasza i wprowadza na rynek dwa nowe gimbale i bezprzewodowy system DJI Transmission, z których wszystkie zapożyczają kilka fajnych sztuczek z Ronin 4D.

RS 3 może być postrzegany jako następca RSC 2, który DJI wypuścił w 2020 roku. Jest to mniejszy z dwóch nowo wydanych gimbali, które koncentrują się na tym, aby wstać i przygotować się do nagrywania tak szybko, jak to możliwe. Nowy mechanizm blokowania osi zwalnia się automatycznie po włączeniu gimbala, co pozwala szybciej rozpocząć filmowanie. Wraz z nowymi szybko zwalnianymi wierzchowcami powinno to zaoszczędzić cenny czas i wyeliminować konieczność ponownego balansowania ramion między strzałami.

DJI RS 3 ma teraz również wymienne baterie, ale nie ma już regulowanego uchwytu, jak jego poprzednik.
Obraz: DJI

Oba gimbale zawierają teraz 1,8-calowy ekran OLED.
Obraz: DJI

RS 3 oferuje również nową obsługę przycisku migawki Bluetooth, co oznacza, że ​​nie trzeba podłączać kabla sterującego kamerą i można po prostu bezprzewodowo uruchomić przycisk nagrywania. DJI cytuje „20 procent lepszą wydajność w porównaniu z RSC 2”, co najbardziej zauważalnie wygładza sytuację podczas filmowania pod niskimi kątami, biegania z gimbalem lub filmowania z poruszającego się pojazdu. Podobnie jak RSC 2, ten gimbal obsługuje tryb SuperSmooth, który zapewnia dodatkową stabilizację podczas filmowania za pomocą ciaśniejszych obiektywów zmiennoogniskowych do 100 mm.

Nowy gimbal ma również znacznie większy 1,8-calowy ekran dotykowy OLED, który powinien pomóc w dostosowywaniu ustawień w podróży bez konieczności podłączania go do aplikacji Ronin. W uchwycie dodano fizyczny przełącznik suwakowy, dzięki czemu filmowcy mogą przełączać się między trybami pan follow, pan and tilt oraz FPV.

Całkowicie nowy wymienny uchwyt na baterię z 12-godzinnym czasem pracy na baterii to niewielki spadek w porównaniu z 14-godzinnym czasem pracy na baterii w RSC 2. Ale 12 godzin to wciąż dużo, a obsługuje szybkie ładowanie 18 W PD. Rekwizyty dla ciebie, jeśli możesz utrzymać gimbala tak długo.

RS 3 waży 2,8 funta (1,3 kg), co czyni go nieco cięższym niż jego poprzednik (2,67 funta lub 1,2 kg) i ma taką samą maksymalną przetestowaną ładowność wynoszącą 6,6 funta lub 3 kg.

Ale jeśli uważasz, że 3 kg może być za mało dla twojego sprzętu fotograficznego, powinieneś przyjrzeć się DJI RS 3 Pro. Ma maksymalną ładowność 10 funtów (4,5 kg) – identyczną jak jego poprzednik, RS 2 – i powinna być więcej niż wystarczająca. Chociaż ramiona RS 3 Pro są zbudowane z jednego nieciętego kawałka włókna węglowego, RS 3 Pro jest tylko nieco cięższy niż RS 2, waży 3,3 funta (1,5 kg).

RS 3 Pro może być trzymany w ręku, ale o wiele przyjemniej jest zamontować go na platformie samochodowej, jeśli masz jeden z nich w pobliżu.
Obraz: DJI

Podobnie jak RS 3, RS 3 Pro ma wszystkie wymienione powyżej funkcje: automatyczną blokadę osi, sterowanie migawką Bluetooth, 1,8-calowy ekran dotykowy OLED i przycisk trybu fizycznego na uchwycie. Ale jest jedna duża różnica, ponieważ RS 3 Pro pożycza technologię ogniskowania lidar od Ronin 4D. W połączeniu z ulepszonym silnikiem ostrości, dalmierz DJI Lidar może zmienić Twoje ręczne obiektywy w obiektywy z automatycznym ustawianiem ostrości. Zastrzeżony przez DJI ActiveTrack, teraz nazywany ActiveTrack Pro, obiecuje utrzymać stabilne i ostre ujęcia w bardziej wymagających sytuacjach poprzez poprawę wykrywania i śledzenia obiektów.

Dalmierz DJI Lidar (RS) może wyświetlać 43 200 punktów zasięgu na 14-metrowym obszarze wewnętrznym.
Obraz: DJI

Ostatnim produktem ogłoszonym na inauguracji DJI jest bezprzewodowe rozwiązanie wideo DJI, zwane po prostu DJI Transmission. Jeśli znasz kamerę DJI Ronin 4D, będzie to brzmiało podobnie.

Jest to technologia transmisji, która umożliwia zdalne monitorowanie i sterowanie kamerą, RS 3 Pro lub obydwoma jednocześnie.

Transmisja O3 Pro umożliwia przesyłanie wideo do 6 km w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę z monitorowaniem dźwięku na żywo. Pasmo DFS (dynamiczny wybór częstotliwości) zmienia się między częstotliwościami 2,4 GHz i 5,8 GHz, aby umożliwić płynną i wolną od zakłóceń transmisję na kanałach. Oczywiście użytkownicy mogą również ręcznie wybrać swoje określone kanały w większych zestawach, aby uniknąć kolizji między wieloma urządzeniami.

System jest wyposażony w nadajnik, który znajduje się na górze wybranego urządzenia oraz odbiornik w postaci 7-calowego monitora. Jasny monitor o jasności 1500 nitów obsługuje jeden nadajnik z wieloma odbiornikami i dwa tryby przejścia.

Monitor zdalny o wysokiej jasności może również działać jak samodzielny kontroler ruchu.
Obraz: DJI

DJI Transmission może współpracować z 10 lub więcej nadajnikami.
Obraz: DJI

Tryb Broadcast umożliwia monitorowanie produkcji przez nieograniczoną liczbę odbiorników, natomiast tryb sterowania, monitoring i zdalne sterowanie urządzeniami może odbywać się za pomocą dwóch odbiorników.

Nowe gimbale, DJI RS 3 i RS 3 Pro, będą dostępne dzisiaj w cenie początkowej odpowiednio 549 i 869 USD. Oba gimbale można również kupić jako zestaw combo z mnóstwem akcesoriów. RS 3 Combo zawiera dodatkowy uchwyt, nowy silnik do ustawiania ostrości, futerał i wiele więcej. Ta opcja kosztuje 719 USD.

Pakiet RS 3 Pro Combo zawiera również rozszerzoną płytkę szybkiego zwalniania, uchwyt na telefon, nowy silnik do ustawiania ostrości, nadajnik obrazu Ronin i wiele innych za 1099 USD.

DJI Transmission rozpocznie sprzedaż we wrześniu tego roku w cenie 2499 dolarów. Jeśli chcesz osobno kupić nadajnik wideo lub zdalny monitor o wysokiej jasności, te elementy będą kosztować odpowiednio 1699 USD i 1099 USD.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.