Demoniczni bossowie Diablo Immortal stoją groźnie.

Obraz: Zamieć

Diablo Nieśmiertelny wzbudza kontrowersje w Internecie. Każda strona z grami pod słońcem ma podejście do tego, jak mikrotransakcje rujnują rozgrywkę i jak był Blizzard rujnując ukochane przez fanów wspomnienia z dzieciństwa Diablo. Obecnie gra się trzyma najniższy wynik użytkownika w serwisie Metacritic. Jeszcze więcej fanów Diablo czuje, że ta gra nie jest przeznaczona dla nich. I mogą mieć rację. Pomimo swojego mobilnego pochodzenia, Nieśmiertelny wyrosły woskowe skrzydła i poleciały zbyt blisko słońca gier komputerowych. Dla lojalnej publiczności, której Blizzard schlebiał przez lata, uznano to za niewybaczalne.

Rozumiem. Krytyka monetyzacji jest aktualna, ale perspektywa nadmiernych wydatków nie zawsze jest faktycznym powodem, dla którego gracze konsolowi są tak zdenerwowani. Prawda jest prostsza: telefon komórkowy reprezentuje kolejny front w niekończącej się wojnie kulturowej o serce i duszę gier. Ale muszę zadać sobie pytanie, czy to w ogóle musi być wojna.

Zanim ogłoszono nieśmiertelność, Diablo fani mogli spokojnie zignorować gry mobilne jako „złapanie gotówki”, które nigdy nie wpłynęłoby na gry premium, w które chcieli zagrać. Ale odkąd Blizzard ogłosił, że gra będzie pełna Diablo doświadczenie, gracze ci czuli się podejrzani przez to, co postrzegają jako ingerencję urządzeń mobilnych w „uzasadnione” gry. W rzeczywistości gra wzbudziła tak wiele obaw, że firma Blizzard Community manager musiał wyjaśnić że Diablo IV nie miałby „zarabiania w stylu mobilnym”.

Jednak to, że Blizzard złożył fanom obietnice, nie wystarczyło. Oczekiwano również, że prasa będzie zgodna z „Nieśmiertelny jest zły. ” 4 czerwca pojawił się podpalający tweet ze streamera na Twitchu, który krytykował dziennikarzy za powiedzenie, że Diablo Nieśmiertelny jest… no cóż, fajnie. Nie byłam zdziwiona, bo z podobną wrogością publiczną spotkałam się, gdy zaczęłam o tym pisać Uderzenie Genshin. Jeśli dziennikarz jest „zbyt pozytywnie nastawiony” do gry mobilnej, bardzo głośny segment graczy potępi go jako zdrajca gier i korporacyjny szyld. Dla tych graczy wzrost popularności gier F2P jest wirusem, który należy wyeliminować. Zwłaszcza zanim „przejmie” nad grą.

Pomimo całego hałasu w tle (a może właśnie z tego powodu), poczułem się zmuszony do pobrania Diablo Nieśmiertelny i pograj trochę. Dla kontekstu: nigdy nie grałem w a Diablo gra przed Nieśmiertelny. Ustawienie wydawało się zbyt przesadzone jak na mój gust i nie byłem pewien, jak wcześniej przetrawić wiedzę z trzech gier Diablo IV wyszedł. Ponieważ tak wiele gier jest stale wypuszczanych, pogodziłem się z Diablo będąc jedną z tych serii, do których nigdy bym się nie dostała.

Diablo Nieśmiertelny Trzymałem za rękę przez rozdzierające doświadczenie dostania się do powszechnie lubianej marki 25 lat za późno. Interfejs sprzętu powiedział mi, który sprzęt ma najlepsze statystyki, a odciski stóp mówiły mi dokładnie, dokąd mam się udać. Zadania zostały skonstruowane w taki sposób, że łatwo mogłem przestać grać, a później wrócić do gry. Najlepszy ze wszystkich, Nieśmiertelny nie wróżyło mi, jakbym był Diablo miłośnik. Wszystkie historie były całkowicie samowystarczalne i świat wydawał się mniej onieśmielający. Nieśmiertelny tak nauczyłem się kochać Diablo.

Tak, teraz rozumiem. Złoczyńcy mogą być potwornymi demonami z piekła rodem, ale ich projekty są zabójcze. Aktorstwo głosowe jest wspaniałe i przywiązałem się do postaci pobocznych, które poznałem po drodze. Zawsze miałam wrażenie, że Diablo jest grą na krawędzi, ale Nieśmiertelny jest pełen serca. Każda postać w grze była gotowa do wielkich osobistych poświęceń, ponieważ chciała walczyć z cierpieniem, jakie piekło zadało niewinnym ludziom. Czego tu nie kochać?

Wszystkie te czynniki prawdopodobnie odegrały ogromną rolę w tym, dlaczego Nieśmiertelny Diablo ma 10 milionów pobrań pomimo 0,2 punktów użytkownika na Metacritic. Istnieje ogromna rozbieżność między komentatorami internetowymi, którzy uważają się za zarządców gier, a rzeczywistymi odbiorcami, którzy lubią grać Diablo jako gra F2P. Nie jestem tutaj, aby nikomu mówić, że powinni się cieszyć Nieśmiertelny Diablo. Mam przyjaciół, którzy nie potrafią skonfrontować swojego mózgu z pętlą usług na żywo, tak jak mój mózg odbija się od pewnych rodzajów łamigłówek.

Zrzut ekranu z Diablo Immortal pokazuje ogromną grupę upiornych potworów atakujących pojedynczego wojownika.

Zrzut ekranu: Zamieć / Kotaku

Część tego problemu pogłębia sposób, w jaki Blizzard reklamował grę. W celu pokrycia Diablo IV potrzebując więcej czasu na rozwój, studio ogłosiło, że Diablo Nieśmiertelny jest „pełnoprawnym Diablo doświadczenie na urządzeniach mobilnych”. Szybko nauczyli się, że to mógł być ogromnym błędem.

Prawie nie napisałem tego bloga, dopóki nie osiągnąłem co najmniej 60 poziomu. Widziałem, jak moi koledzy dostali ciosy, gdy pisali o grze „za wcześnie” i chciałem uniknąć tego losu. Ale ja miałam taki relaksujący czas w Nieśmiertelnypo prostu nie miałem ochoty spieszyć się z treścią, aby udowodnić, że… Diablo wentylatory. Wtedy zacząłem myśleć: może jest coś fundamentalnie zepsutego w tym, jak konsumowane są gry na PC i konsole.

W grze na PC lub konsolę oczekuje się, że bardzo szybko zatopisz się w grze na wiele godzin, aby stać się boskim kupcem śmierci. To nie jest sposób na granie w grę mobilną. Jeśli jakakolwiek treść jest odczuwalna bramkowane czasowo lub zamknięty z tyłu bardzo niskie współczynniki wypadaniato dlatego, że masz grać w tę grę przez lat, a nie w szybkich wybuchach między teraz a następnym ważnym wydaniem AAA. Oznacza to, że „wygrywa ” muszą być też rzadsze. Prawie rok zajęło mi zbudowanie zespołu, który byłby wystarczająco dobry, aby usuń ważne wydarzenie w Arknights. Nie wyobrażam sobie, by powiedzieć „tradycyjnemu” graczowi, że będą musieli szlifować przez rok, aby wyczyścić ważne treści.

Oczywiście czynnik hazardowy jest uzasadnionym problemem. Diablo Nieśmiertelny nie wypuści w Holandii lub Belgii ze względu na przepisy dotyczące hazardu. Pomimo tego, co hejterzy mogą myśleć o moim Genshin blogów, uważam, że rządy federalne powinny nałożyć ograniczenia na gry F2P. Przynajmniej nie wierzę, że dzieciom powinno się pozwalać na przeciąganie kart kredytowych na mikrotransakcje. Problem polega jednak na tym, że większość krytyków gier F2P tak naprawdę nie rozumie społeczności ani motywacji graczy mobilnych. Gracze konsolowi są często słusznie zdenerwowani ignoranckimi dyskusjami o grach w krajowych mediach, ale nawet sklepy z grami nie trzymają się tych samych standardów niuansów, jeśli chodzi o gry mobilne. Widziałem zbyt wiele przypadków, w których gracze mobilni są oczerniani jako „przypadkowi”. Biorąc pod uwagę prawie wszystkie wściekłe odpowiedzi na… Nieśmiertelny opiera się na hałaśliwej obronie tych, którzy są podatni na wykorzystywanie przez wydatki w grach, gdzie jest empatia dla ludzi, na których, jak twierdzą mobilni krytycy, zależy?

Koniecznie musi być dużo dyskusji na temat bardziej drapieżnych aspektów gier mobilnych. Ale to nie może się odbyć całkowicie z perspektywy zagorzałej grupy przez całe życie Diablo fani są źli, że ich ulubiona seria dotarła do innej publiczności. Dziesięć milionów ludzi pobrało grę, ponieważ chciało, i chociaż ochrona najsłabszych spośród nich jest godnym podziwu celem, prawdopodobnie nie zawsze jest to prawdziwy powód oburzenia.

Nieśmiertelny spotkał się z luzem z tych samych powodów, co zachodnia publiczność tak mocno zareagowała na Uderzenie Genshin. Ma port PC i jest wystarczająco wysokiej jakości, aby ukryć swoje podejście do urządzeń mobilnych. Ale to nie zmienia faktu, że te gry zostały stworzone dla bardzo inny gracz na uwadze. Nie ma więc potrzeby, aby gracze na PC i konsolach czuli się zagrożeni Nieśmiertelny. Blizzard poluje na znacznie większą rybę — społeczność mobilną, która już reprezentuje większość graczy.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.