BEREA, Ohio – Deshaun Watson powtórzył we wtorek, że jest niewinny licznych zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne podczas sesji masażu, które zostały mu postawione. Jednak podczas gdy Cleveland Browns rozgrywający powiedział po raz kolejny, że nie żałuje żadnego ze swoich działań, przyznał, że żałuje wpływu, jaki roszczenia wywarły na otaczających go ludzi.

„Rozumiem, że żałuję, jeśli chodzi o wpływ, który [it’s had] o społeczności i ludziach poza mną, „Watson powiedział.” Dotyczy to także mojej rodziny. Obejmuje to tę organizację. Obejmuje to moich kolegów z drużyny w tej szatni, którzy muszą odpowiedzieć na te pytania. Obejmuje to fanów Cleveland Browns. Obejmuje to mężczyzn, kobiety, wszystkich na całym świecie. To jedna rzecz, której żałuję, to wpływ, jaki ma to na tak wielu ludzi. Trudno sobie z tym poradzić ”.

Tylko w ciągu ostatnich 15 dni przeciwko Watsonowi wniesiono dwa kolejne pozwy cywilne, co spowodowało, że łączna liczba toczących się przeciwko niemu pozwów dotyczących niewłaściwego zachowania seksualnego podczas sesji masażu wyniosła 24.

Adwokat Tony Buzbee, który reprezentuje kobiety pozywające Watsona, powiedział WEWS-TV w Cleveland w poniedziałek że dwie kolejne kobiety planują wnieść pozew przeciwko rozgrywającemu. Buzbee powiedział, że prawnik z Atlanty odniósł się do jednej z kobiet i że druga kobieta skontaktowała się z nim po obejrzeniu odcinka HBO „Real Sports”, który nadawał historię o Watsonie.

New York Times podał w zeszłym tygodniu, że Watson zarezerwował spotkania z co najmniej 66 różnymi kobietami w ciągu 17 miesięcy, od jesieni 2019 do wiosny 2021. Lista 66 obejmuje 24 kobiety, które złożyły pozwy przeciwko Watsonowi; kobieta, która pozwała Watsona, ale potem wycofała skargę; dwie kobiety, które złożyły pozew przeciwko Watsonowi, ale go nie pozwały; co najmniej 15 terapeutów, którzy wydali deklaracje poparcia dla Watsona na prośbę jego prawników; co najmniej czterech terapeutów zakontraktowanych z Houston Teksańczycy; pięć kobiet zidentyfikowanych przez prawników powodów w trakcie śledztwa do ich pozwów; i co najmniej 15 innych kobiet, których spotkania z Watsonem zostały potwierdzone przez wywiady i akta przejrzane przez Times.

Kilka z tych dodatkowych kobiet po raz pierwszy przemówiło publicznie do „Timesa”. Jedna z kobiet, która nie pozwała Watsona ani nie złożyła skargi na policję, powiedziała „Timesowi”, że uporczywie składała prośby o akty seksualne podczas masażu.

25 marca podczas swojej wstępnej konferencji prasowej Watson powiedział, że „nie żałuje” swoich działań podczas sesji masażu. We wtorek Watson nadal zaprzeczał jakimkolwiek wykroczeniom: „Tak jak powiedziałem, nigdy nikogo nie zaatakowałem. Nigdy nikogo nie nękałem. Nigdy nikogo nie lekceważyłem. Nigdy nikogo nie zmuszałem do robienia czegokolwiek”.

Chociaż dwie wielkie ławy przysięgłych w Teksasie odmówiły postawienia zarzutów karnych przeciwko Watsonowi na początku tego roku, NFL bada, czy naruszył jego kodeks postępowania i osobiście przeprowadził wywiad z rozgrywającym w zeszłym miesiącu w ramach śledztwa. Na wiosennym spotkaniu ligi komisarz Roger Goodell powiedział, że sądzi, iż NFL zbliża się do końca śledztwa, ale nie potrafi określić, kiedy może zostać wydane orzeczenie.

„Nie mogę tego kontrolować. Zrobiłem wszystko, o co mnie prosili. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą na każde pytanie, które zadało mi NFL” – powiedział Watson. „Spędziłem godziny z ludźmi, których pokonali. To wszystko, co mogę zrobić, to być szczerym i powiedzieć im dokładnie, co się stało. Mają pracę, więc muszę to szanować. I właśnie to chcemy robić, to współpracować. Muszą podjąć decyzję najlepszą dla ligi.”

Zapytano Watsona, czy rozważał złożenie pozwu o zniesławienie z powodu szkody, jaką pozwy wyrządziły jego reputacji. Powiedział, że nie skupiał się na tym i po prostu skupia się na oczyszczeniu swojego imienia.

„… nie miałem do czynienia z żadną z tych rzeczy. Moją największą rzeczą jest po prostu chęć oczyszczenia mojego imienia, aby móc wrócić, przebywając w środowisku, w którym czuję się najbardziej komfortowo, czyli będąc w społeczności i pomagając ludziom i bycie wzorem do naśladowania i liderem, a także bycie na boisku piłkarskim z kolegami z drużyny i próbowanie wygrywania meczów piłki nożnej. Więc to jest coś, na czym tak naprawdę nie byłem skoncentrowany. Po prostu naprawdę oczyściłem swoje imię i po prostu skupiłem się na robieniu tego, co właściwe uczciwy i komu mam odpowiedzieć, podaj mu prawdziwe fakty ”- powiedział.

Zapytany, jak wpływa na niego jego sytuacja prawna, Watson powiedział, że „było trudne” i powiedział, że stara się zachować równowagę ze swoim zdrowiem psychicznym i życiem towarzyskim.

„Ale mam wspaniałą rodzinę. Mam świetny zespół prawników. I mam świetną obsadę wspierającą w tej organizacji” – powiedział. „Idę każdego dnia [focusing] w moim zadaniu i byciu najlepszą osobą, jaką mogę być, „Watson powiedział.” Nie mogę kontrolować tego, co druga strona robi z procesem prawnym. Muszę po prostu nadal skupiać się na byciu najlepszym Deshaunem Watsonem, jakim mogę być dla tej organizacji.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.