Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Właściciel Washington Commanders, Daniel Snyder, poinformował Komisję ds. Nadzoru i Reform Izby Reform, że zgodnie z prośbą nie pojawi się na przesłuchaniu w przyszłym tygodniu w sprawie kwestii związanych z miejscem pracy zespołu.

Snyder odpowiedział na prośbę komisji czterostronicowym listem od swojego adwokata z dnia środy. Nastąpiło to po ponad tygodniu obrad po terminie wyznaczonym przez komisję na udzielenie odpowiedzi przez Snydera i komisarza NFL Rogera Goodella.

The zaplanowane jest przesłuchanie na 22 czerwca o 10 rano na Kapitolu.

“[G]nawet odmowa Komisji uwzględnienia mojej prośby o odroczenie rozprawy i niechęć do uznania pana Interesy Snyder w sposób zgodny z fundamentalną uczciwością i należytym procesem, panie. Snyder nie może uczestniczyć w rozprawie, którą komisja zaplanowała na 22 czerwca 2022 r. ”- napisała w liście mecenas Karen Patton Seymour.

“Pan. Snyder wraz z panią Snyder i Zespół pozostają w pełni chętni do współpracy z Komitetem we wszystkich innych aspektach, w tym poprzez dalsze omawianie uzasadnionych próśb dotyczących jego potencjalnego pojawienia się oraz informowanie Komitetu o znaczących zmianach podjętych przez Dowódców w celu poprawy i wzmocnienia doświadczenie wszystkich pracowników dowódców.”

Nie jest jasne, czy Goodell odpowiedział na prośbę komisji. Wiele osób zaznajomionych z tą sytuacją powiedziało, że spodziewają się, że Goodell będzie zeznawał.

„Komitet zamierza posunąć się naprzód z tym przesłuchaniem” – powiedział rzecznik komisji. „Obecnie oceniamy pana List Snydera i odpowiemy ”.

NFL nie odpowiedziała od razu w środę na prośbę o komentarz.

Lisa Banks i Debra Katz, prawnicy reprezentujący ponad 40 byłych pracowników zespołu, wezwali komisję do wydania wezwania do sądu w celu wymuszenia zeznań Snydera.

„My, wraz z naszymi klientami, jesteśmy rozczarowani, ale nie zaskoczeni, że Dan Snyder nie ma odwagi stawić się dobrowolnie” – napisali w oświadczeniu Banks i Katz. „W pełni oczekujemy, że Komitet wyda wezwanie do sądu, aby zmusić pana. Pojawi się Snyder. Nadszedł czas, aby Pan Snyder dowiaduje się, że nie stoi ponad prawem”.

Środowy list od adwokata Snydera został zaadresowany do Rep. Carolyn B. Maloney (D.Y.), przewodnicząca komitetu i Rep. Raja Krishnamoorthi (D-Ill.), przewodniczący podkomisji ds. polityki gospodarczej i konsumenckiej.

W liście pełnomocnik Snydera napisał, że „chociaż komisja wskazała, że ​​przesłuchanie będzie „skoncentrowane na ”kwestiach historycznej kultury miejsca pracy, poinformowano mnie, że komisja nie zapewni żadnej gwarancji, że pytania skierowane do pana Snyder byłby ograniczony do tych kwestii, biorąc pod uwagę dużą swobodę członków w zakresie zadawania pytań wykraczających poza tematy wskazane przez Komitet”.

Seymour przytoczył „długotrwały konflikt biznesowy związany z dowódcami” dla Snydera i jego plany opuszczenia kraju w dniu przesłuchania 22 czerwca; oraz obawy dotyczące kwestii „podstawowych pojęć uczciwości i należytego procesu”, biorąc pod uwagę odmowę komisji uwzględnienia próśb o dodatkowe informacje i dokumenty, które prawnik Snyder wymienił w liście z 6 czerwca do prawnika komisji i omówił w kolejnej rozmowie w następnym dzień.

Pismo odnosi się do informacji, o które zwrócił się adwokat Snydera w celu rozważenia, czy weźmie on udział w rozprawie. Obejmuje materiały i sprawy, którymi powinien się zająć; zapewnienie, że pytania będą ograniczone do „kwestii historycznej kultury miejsca pracy” w zespole; „tożsamość innych świadków, którzy zostali przetestowani na temat zespołu i / lub [Snyder]czy jacyś świadkowie przedstawili zarzuty dotyczące zespołu i/lub [Snyder], oraz istotę wszelkich takich zarzutów ”; oraz kopie dokumentów, o które członkowie Komitetu zamierzają przesłuchać Snydera, o których Seymour napisał, że jest „uprzejmością, którą, jak rozumiem, często rozciąga się na świadków na przesłuchaniach w Kongresie”.

Seymour napisał: „Odmowa udzielenia tak podstawowych informacji, które umożliwiłyby świadkowi obronę, a nawet pełną odpowiedź podczas publicznego przesłuchania, jest sprzeczna z fundamentalnym pojęciem sprawiedliwości i należytego procesu, szczególnie w świetle toczących się śledztw dotyczących podobnych zarzutów”.

Seymour napisał również, że komisja „nie rozważy mojej oferty zaproponowania innego świadka posiadającego wiedzę” na przesłuchanie w przyszłym tygodniu w imieniu zespołu.

Komisja skierowała swoje prośby do Snydera i Goodella w oddzielnych listach wysłanych 1 czerwca z Maloney i Krishnamoorthi. W tych pismach komisja poprosiła o odpowiedzi do 6 czerwca.

Rzecznik komisji powiedział w zeszłym tygodniu, że komisja „komunikowała się” z NFL i dowódcami.

Daniel Snyder, Roger Goodell poprosił o stawienie się na przesłuchanie w Kongresie

W listach komitetu z 1 czerwca stwierdzono, że przesłuchanie „będzie dotyczyć toksycznej kultury pracy dowódców Waszyngtonu oraz sposobu, w jaki National Football League (NFL) zajmuje się tą sprawą. Zbada również rolę NFL w ustalaniu i egzekwowaniu standardów w całej Lidze, która służy jako wiodący przykład dla innych amerykańskich miejsc pracy”.

Śledztwo komisji również ujawniło zarzuty nieprawidłowości finansowych z udziałem zespołu i Snydera.

Republikanie z komisji skrytykowali zbadanie przez demokratów miejsca pracy zespołu jako niewłaściwe wykorzystanie czasu i zasobów komisji w obliczu bardziej naglących obaw krajowych. Demokraci odpowiedzieli, że kwestie badane w tej sprawie dotyczą innych miejsc pracy.

„Wysłuchanie pomoże w przekazaniu informacji o wysiłkach legislacyjnych mających na celu wzmocnienie ochrony pracowników we wszystkich miejscach pracy, w tym o działaniach legislacyjnych mających na celu zapobieganie toksycznemu środowisku pracy i procesy dochodzenia w miejscu pracy oraz rozwiązywanie tych problemów; wzmocnić ochronę kobiet w miejscu pracy; i zająć się stosowaniem umów o zachowaniu poufności, aby zapobiec ujawnieniu nielegalnych praktyk zatrudnienia, w tym molestowania seksualnego” – napisali Maloney i Krishnamoorthi w listach do Goodell i Snyder.

Tiffani Johnston, była cheerleaderka i kierownik marketingu zespołu, powiedział komisji w lutym 3 okrągłego stołu kongresu, w którym Snyder nękał ją podczas kolacji zespołowej, kładąc rękę na jej udzie i przyciskając ją do swojej limuzyny. Była wśród sześciu byłych pracowników, którzy pojawili się przy okrągłym stole, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach w pracy dla zespołu.

Snyder nazwał oskarżenia skierowane bezpośrednio przeciwko niemu „otwartymi kłamstwami”.

NFL jest przeprowadza drugie śledztwo zespołu. Przegląd ten jest prowadzony przez adwokat Mary Jo White, byłego adwokata USA w południowym dystrykcie Nowego Jorku i byłego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. NFL powiedział, że upubliczni wyniki śledztwa White’a.

Po wcześniejszym dochodzeniu przez adwokat Beth Wilkinson z skargi dotyczące molestowania seksualnego w ramach organizacji NFL ogłosiła w lipcu 2021, że drużyna został skazany na 10 milionów dolarów oraz że żona Snydera, Tanya, współdyrektor generalny zespołu, przejmie odpowiedzialność za nadzorowanie codziennych operacji franczyzy przez nieokreślony czas.

Kilku właścicieli powiedziało na kwartalnym spotkaniu ligowym w zeszłym miesiącu, że jeśli najnowsze zarzuty zostaną poparte śledztwem White’a, to poparłby znaczącą karę dla Snydera narzuconego przez NFL, być może znaczące zawieszenie. Wielu właścicieli stwierdziło, że nie są świadomi żadnych wysiłków mających na celu ustalenie poziomu wsparcia w celu usunięcia Snydera z własności jego zespołu. Taki ruch wymagałby 24 głosów spośród 32 drużyn NFL.

Niektórzy właściciele NFL popierają „twarde zawieszenie”, obawiając się wyrzucenia Snydera

The zarzuty nieprawidłowości finansowych zostały szczegółowo opisane w 20-stronicowym piśmie wysłanym w kwietniu przez komisję do Federalnej Komisji Handlu. List ten zawierał szczegółowe zarzuty postawione przez Jasona Friedmana, byłego wiceprezesa ds. sprzedaży i obsługi klienta, który pracował dla zespołu przez 24 lata. Zgodnie z listem Friedman oskarżył zespół o zatrzymanie nawet 5 mln dolarów zwrotnych kaucji od posiadaczy karnetów, a także ukrywanie pieniędzy, które miały zostać podzielone między właścicieli NFL.

Dowódcy odmówiono popełnienia jakichkolwiek nieprawidłowości finansowych. Adwokat zespołu napisał w liście do FTC, że zarzuty były „bezpodstawne” i stwierdził, że „żadne dochodzenie nie jest uzasadnione”.

FTC nie skomentowała swojej odpowiedzi na wniosek komisji o przeprowadzenie dochodzenia poza potwierdzeniem otrzymania pisma komisji.

Biura prawników generalnych Jason S. Miyares (R) z Wirginii i Karl A. Racine (D) z Dystryktu Kolumbii ogłosiły prowadzą własne dochodzenia.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.