Ładna cena lub brak kości napędzane przez VW BMW Isetta z 1956 r.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś mieć samochód, który mógłby jechać na tylnych kołach, gdy siedzisz na tych kołach, to dzisiaj Dobra cena lub brak kości Isetta jest dla Ciebie. Zobaczmy, czy to dzikie niestandardowe mikro jest tak samo niebezpieczne dla twojego portfela, jak jest prawdopodobne dla twojej osoby.

Jeśli jesteś fanem pozornie nieskończonej ilości zbędnych restartów Spidermana, to bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, że drugoplanowa postać, ciocia May, z każdą iteracją staje się coraz młodsza. Jeśli utrzymają tę praktykę, za kilka lat filmowcy z pewnością obsadzą w tej roli niemowlaka.

Stara ciotka lub stereotypowy emerytowany dziadek był prawdopodobnym celem dla 2005 Buick LeSabre rozważaliśmy wczoraj. Teraz, mając prawie 20 lat pod pasem z wysokim stanem i zaledwie 100 000 mil na zegarze, duży Buick ma nieco szerszy urok. A przy 6400 dolarów, podobnie jak jego cena. To przyniosło okazałemu sedanowi solidną 65-procentową wygraną w Nicei.

Teraz, jeśli masz dziadka – lub jakiegokolwiek członka rodziny, jeśli o to chodzi – kto pojawia się w czymś takim jak ten zany BMW Isetta z 1956 r. z napędem VW, to masz całkiem fajną rodzinę. A może trochę bardziej techniczny.

Obraz artykułu zatytułowanego Przy 14 500 USD, czy to BMW Isetta z silnikiem VW z 1956 r. jest zabójczą ofertą?

Mówiąc o zwariowanych, sama historia Isetta jest trochę dzika. Samochód bąbelkowy stał się jednym z mnóstwa maleńkich, ekonomicznych samochodów, które mają przywrócić Europę na drogi po II wojnie światowej. Pierwszy model, z kultowymi pojedynczymi drzwiami przednimi i ciasnymi tylnymi kołami, został zaprojektowany przez włoską korporację przemysłową Iso SpA, której właścicielem był Renzo Rivolta. Tak, to ta sama Rivolta, która stała za tytułowymi samochodami sportowymi i GT o tej samej nazwie Iso Rivolta i Grifo, a właściwie po włosku Isetta dosłownie oznacza „mały Iso”. Co dziwne, ten mały Jezus odniósł tak wielki sukces, że firma udzieliła licencji na projekt innym firmom spoza Włoch, w tym niemieckiemu BMW.

Obraz artykułu zatytułowanego Przy 14 500 USD, czy to BMW Isetta z silnikiem VW z 1956 r. jest zabójczą ofertą?

Niemcy znacząco zrewidowali Isettę, zmieniając ustawienie reflektorów i zastępując dwusuwowy silnik skutera z oryginalnej wersji 247cc czterosuwowy singiel o mocy 12 koni mechanicznych. To później podskoczyło do 298ccs i 13 koni, ponieważ niemieckie podatki przesiedleńcze stały się bardziej złagodzone.

Obraz artykułu zatytułowanego Za 14 500 USD, czy to BMW Isetta z silnikiem VW z 1956 r. jest zabójczą ofertą?

Ten czterokrotnie zwiększa liczbę cylindrów, ale utrzymuje go w kraju, ponieważ ma płaską czterostopniową skrzynię biegów Volkswagena i powiązaną z nią czterobiegową manualną skrzynię biegów. Zignoruj ​​twierdzenie Facebook Marketplace, że jest to automatyczne. To oczywisty podstęp.

Silnik wydaje się mieć głowice dwuportowe, ale wydaje się, że budowniczy zadowolił się tylko jednym gaźnikiem. Bardziej zgodny z szaloną estetyką samochodu, silnik jest wyposażony w żądlący układ wydechowy z czymś, co wygląda jak szklany pakiet tłumika i jest prawdopodobnie najbardziej niepewnym miejscem umieszczenia filtra oleju w każdym samochodzie na świecie.

Oczywiście zmiana układu napędowego wymagała poszerzenia tylnej osi i rozmieszczenia kół. Wymagało to stworzenia kilku połówek, które służą również jako punkty mocowania chudych tylnych lamp. Zawadiacki dach z tkaniny i wesoły lakier Kermit the Frog nadają Isetcie zabawny wygląd, podobnie jak otwierane przednie drzwi i składana kolumna kierownicy.

Szkoda wtedy, że sprzedawca ostrzega, że ​​samochód jest śmiertelną pułapką. Zgodnie z reklamą przepustnica jest „bardzo drażliwa”, a sprzedawca ostrzega, że ​​samochód „robi wheelie na polecenie”.

Obraz artykułu zatytułowanego Za 14 500 USD, czy to BMW Isetta z silnikiem VW z 1956 r. jest zabójczą ofertą?

To niekoniecznie jest zła rzecz, jeśli lubisz przejażdżki karnawałowe. Pytanie, oczywiście, dla kogo jest ten niestandardowy samochód poza budowniczym? Trzeba by wtedy zapytać, czy ktoś zapłaciłby sprzedającemu 14.500 dolarów prosząc o przywilej przejęcia go w posiadanie? Zanim zejdziesz do tej króliczej nory, warto zauważyć, że w reklamie nie ma wzmianki o tytule samochodu ani o żadnych tablicach rejestracyjnych – ani nawet o miejscu do ich zamontowania. To tylko kolejny z nieodgadnionych aspektów samochodu.

Mając to wszystko na uwadze, jakie jest twoje zdanie na temat tego dzikiego samochodu z bańkami? i jego 14500 $ cena wywoławcza? Czy to uczciwa cena za wpadnięcie w pułapkę Isetty? A może ta cena jest jeszcze bardziej szalona niż samochód?

Ty decydujesz!

Rynek na Facebooku z Caanan, Connecticut lub go tutaj jeśli reklama zniknie.

H / T do hiimdannyganz za podłączenie!

Pomóż mi z NPOND. Uderz mnie w rob@jalopnik.com i wyślij mi napiwek o stałej cenie. Pamiętaj, aby dołączyć uchwyt Kinja.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.