Bitcoin zmaga się w tym roku.

Największa kryptowaluta na rynku spadła o około 70% w porównaniu z listopadowymi szczytami. Działania z Rezerwa Federalna a obawy przed recesją wywierają stałą presję na rynki finansowe, a kryptowaluty należą do najbardziej kwestionowanych klas aktywów w tym roku.

W ciągu ostatniego tygodnia – kiedy Bitcoin spadł o 23 000 $, potem 22 000 $, a potem 21 000 $ — Yahoo Finance Live rozmawiało z kilkoma inwestorami na temat kupowania po tych niższych cenach i żaden z nich nie powiedział, że teraz nadszedł czas na zakup.

„Niestety, na tych poziomach nie jestem kupującym” – powiedział Yahoo Finance Live Marc LoPresti, dyrektor zarządzający The Strategic Funds (wideo powyżej). „W funduszu kryptograficznym, któremu doradzam, przez jakiś czas byliśmy w 80 procentach gotówki, tylko z powodu tych wzburzonych wód”.

LoPresti powiedział, że słyszał od niektórych traderów, którzy powiedzieli, że „wspomogą ciężarówkę”, jeśli Bitcoin spadnie do 19 000 USD, ale był sceptyczny: „Zobaczymy”.

Bitcoin-oparty na futures Walkiria Bitcoin Strategia ETF spadła w tym roku o ponad 50 procent, mniej więcej tyle samo, co zwroty waluty bazowej. Prezes Valkyrie Leah Wald, która również osobiście posiada kryptowaluty, powiedziała, że ​​nie jest optymistką na krótką metę.

„Historycznie prawdą jest, że przetrwaliśmy tego typu burze, ale teraz jesteśmy mocno w bessie – nigdy nie czujemy się dobrze” – powiedziała. W „krótkim horyzoncie czasowym jestem bardzo zdenerwowany tymi rynkami i myślę, że czeka nas wiele bólu, na pewno przez następne kilka miesięcy, potencjalnie dłużej”.

LoPresti, Wald i inni nazwali obecny okres „płukaniem” systemu pod kątem kryptowalut.

Anastasia Amoroso, główny strateg inwestycyjny w iCapital, powiedziała Yahoo Finance że aktualna awaria jest zdrowa: „To rodzaj dobrego procesu oczyszczania, przez który przechodzimy, musimy pozbyć się piany i musimy skupić się na aplikacjach, które są użyteczne, mają zastosowanie końcowe i to są te, które przetrwają to. ”

Ona, podobnie jak inni inwestorzy, nadal uważa, że ​​Bitcoin ma wartość.

„W szczególności Bitcoin – tak, oczywiście jest pod presją – ponieważ nie można go już interpretować jako zabezpieczenia przed inflacją” – powiedział Amoroso. „Zamiast tego handluje się nieopłacalną technologią. Nie sądzę, że to unieważnia Bitcoin. Myślę, że istnieje poziom cen wsparcia, być może jest to 15 000 USD, co jest w przybliżeniu kosztem produkcji ”.

Podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami Beach Convention Center w Miami Beach na Florydzie, 7 kwietnia 2022 r., wystawiono rozdrobnione banknoty o wartości miliona dolarów. (Zdjęcie: CHANDAN KHANNA / AFP via Getty Images)

Podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami Beach Convention Center w Miami Beach na Florydzie, 7 kwietnia 2022 r., wystawiono rozdrobnione banknoty o wartości miliona dolarów. (Zdjęcie: CHANDAN KHANNA / AFP via Getty Images)

Kiedy można uzyskać to wsparcie? Wald umieszcza to być może w czwartej ćwiartce.

„Jeśli spojrzysz na średnio- i długoterminowe, zawsze jestem uparty Bitcoin” – powiedziała. „Więc myślę, że zawsze jest dobre dno i dobry zakup w zależności od horyzontu czasowego”.

Mark Palmer, dyrektor zarządzający i analityk fintech w BTIG, powiedział, że jest jeden ważny katalizator co pozwoliłoby na odbicie Bitcoina i innych firm związanych z kryptowalutami i blockchainem.

„Kiedy zaczniemy mieć bardziej racjonalne podejście do wyceny i część zapału związanego z posunięciami Fedu zacznie się uspokajać”, powiedział Palmer, „stworzy to punkt odniesienia, od którego będą kryptowaluty i cała przestrzeń. zdolny do odbijania się ”.

Niestety dla krótkoterminowych byków kryptograficznych, bank centralny w najbliższym czasie nie sygnalizuje spowolnienia podwyżek rate.

Julie Hyman jest współtwórcą Yahoo Finance na żywo, w dni powszednie od 9:00 do 11:00 ET. Śledź ją na Twitterze @jleshymanoraz czytać jej inne historie.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut, aktualizacje, wartości, ceny i inne informacje związane z Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, DeFi i NFT

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla Jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInoraz Youtube

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.