Niektórzy z najbardziej znanych inwestorów w kryptowaluty uważają, że dno na rynku kryptowalut zbliża się szybko, a czas na zakup jest odpowiedni – chociaż nadal ostrzega się przed katastrofalnymi skutkami, jeśli ceny spadną poniżej ustalonych poziomów wsparcia.

Miliarder Mike Novogratz, założyciel, prezes i dyrektor generalny banku handlowego aktywów cyfrowych Galaxy Digital Holdings, powiedział w poniedziałek na konferencji Morgan Stanley, że kryptowaluty mogą być bliskie dna, z Ether (ETH) prawdopodobnie utrzyma się na poziomie 1000 USD i Bitcoin (BTC) około 20 000 do 21 000 USD.

Powiedział, że dno dla kryptowalut zostanie zrealizowane szybciej niż w przypadku akcji w Stanach Zjednoczonych, które mogą spaść o dalsze 15% do 20%, powiedział:

„Ethereum powinno pomieścić około 1000 USD, a obecnie jest to 1200 USD. Bitcoin wynosi około 20 000 $, 21 000 $ i 23 000 $, więc jesteś znacznie bliżej dna w krypto, niż jesteś tam, gdzie myślę, że akcje będą miały kolejny spadek o 15% do 20%.”

Hayes ostrzega przed ryzykiem wyprzedaży

Podobnego zdania był Arthur Hayes, współzałożyciel i były szef BitMEX: uznając na Twitterze w poniedziałek, że dane on-chain dla opakowanych bitcoinów (wBTC) i Ether wskazują, że „w większości dochodziło do likwidacji”.

Jednak Hayes ostrzegł, że powinno: poziomy wsparcia przełamują się dla BTC i ETH na poziomie odpowiednio 20 000 i 1000 USD, możemy spodziewać się „ogromnej presji sprzedażowej na rynkach spot”.

Pal, Scaramucci ładują

Inwestor makro, Raoul Pal, wykorzystuje ostatnie spowolnienie na rynku jako okazję do zwiększenia swoich pozycji w kryptowalutach. We wtorek Pal powiedział swoim 956 000 obserwatorom na Twitterze, że „jesteśmy w strefie kupowania” dla Bitcoindodając, że przygotowuje się do „znaczącego” dodania do swoich pozycji kryptograficznych „prawdopodobnie od przyszłego tygodnia do lipca”.

Były dyrektor Goldman Sachs wyjaśnił, że zbliżające się dno Bitcoina może być również sygnalizowane przez tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI), który wynosi 31, zbliżając się do najniższego w historii poziomu 28.

RSI to wskaźnik używany przez inwestorów do pomiaru szybkości i wielkości zmian cen, które mogą wskazywać na warunki wykupienia lub wyprzedania. Według Investopedii odczyt RSI wynoszący 30 lub mniej wskazuje na stan wyprzedania i niedoszacowania.

Pal powiedział, że jego struktura często przewiduje 60% wypłat w długim horyzoncie czasowym, dodając:

„W rzeczywistości najlepszym sposobem na optymalizację zwrotów jest znaczne zwiększenie zysków, gdy rynek testuje kluczowy trend”.

Anthony Scaramucci, założyciel Skybridge Capital, powiedział Squawk Box CNBC w poniedziałek, że inwestorzy powinni „zachować dyscyplinę” pośród załamania kryptowalutzauważając, że jego fundusz kontynuował dodawanie Bitcoina i Ether do swojego portfolio.

„Wraz z rosnącą gotówką wpływającą do naszego funduszu, kupiliśmy więcej Bitcoinów i Ethereum […] Więc tak, prawda zostanie powiedziana, ludzie spojrzą wstecz na tę klęskę i powiedzą, że chciałbym mieć świeżą gotówkę, aby to wkupić ”.

Związane z: „Za wcześnie”, aby powiedzieć, że cena Bitcoina odzyskała kluczowe wsparcie na rynku niedźwiedzia – Analiza

Novogratz był mniej entuzjastyczny, jeśli chodzi o inwestowanie w tej chwili, przyjmując bardziej konserwatywne podejście i mówiąc uczestnikom, że może jeszcze nie nadszedł czas na „rozmieszczenie dużej ilości kapitału”, ponieważ gospodarka może dalej spadać.

„Dopóki nie zobaczę, że Fed się wzdryga, dopóki naprawdę nie pomyślę, że w porządku, gospodarka jest tak zła, a Fed będzie musiał przestać wędrować, a nawet pomyśleć o cięciu, nie sądzę, że nadszedł czas, aby naprawdę zaangażować dużo kapitału ”.

Inne wskaźniki, które mogą rzucić światło na to, czy kryptowaluta zbliża się do dna rynkowego, to indeks strachu i chciwości, który od 15 czerwca znajduje się obecnie na ósmej pozycji, pod „ekstremalnym strachem”, który ostatnio widziano 17 maja, mniej więcej w tym czasie upadku Terry.

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 22 061 USD, a ETH na 1215 USD w momencie pisania tego tekstu.