Każdy, kto cieszy się niezaprzeczalnymi przyjemnościami dobrego spaceru, w pewnym momencie zadał sobie pytanie: „czy chodzenie cardio?” W końcu nawet ci, którzy lubią męczące rygory intensywnego treningu, lubią czasem mieszać go z inną prędkością i bardziej niż jakakolwiek inna aktywność fizyczna, chodzenie oferuje coś dla każdego, bez względu na poziom sprawności. .

Czy jednak naprawdę możemy spacerować w klasie jako trening sercowo-naczyniowy? Niezależnie od tego, czy planujesz w pełni wykorzystać te lekkie letnie noce, czy szukasz najlepsze bieżnie spacerowe (otwiera się w nowej karcie) aby mieć pewność, że postawisz kroki bez względu na pogodę, chcesz mieć pewność, że chodzenie przynosi korzyści proporcjonalne do ilości czasu, jaki poświęcasz.

Co to jest cardio?

Mężczyzna biegający w parku

(Źródło zdjęcia: Getty)

Według Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (otwiera się w nowej karcie), aktywność sercowo-naczyniowa jest definiowana jako każda aktywność, która pobudza serce, płuca i duże grupy mięśni, a badania pokazują, że chodzenie w tempie 8-8 mil na godzinę bez wątpienia kwalifikuje się jako umiarkowanie intensywna aktywność fizyczna. Daje to wiele korzyści, w tym rozwijanie sprawności aerobowej, redukcję tkanki tłuszczowej i spoczynkowe ciśnienie krwi oraz poprawę kontroli ciśnienia krwi. Chodzenie zwalcza również utratę wagi, depresję i choroby sercowo-naczyniowe, a badanie opublikowane w PLoS jeden (otwiera się w nowej karcie) pokazując, że nawet przerywane programy chodzenia mogą wykazywać pozytywny wpływ na poziom tkanki tłuszczowej.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.