Gdy Aaron Nola został leczony i złapał talerz z jedzeniem w klubie Phillies w poniedziałek wieczorem, Rhys Hoskins doszedł do stołu z wygraną na drugiej bazie i dwoma przegranymi w dziewiątym inningu.

– Kiedy pojawił się Rhys, wszystko może się zdarzyć, wiesz? Nola powiedziała później. “Widziałem to raz po raz.”

Och, ale nikt nie widział, co miało się wydarzyć. Ponieważ chociaż Hoskins jest jednym z 32 głównych graczy ligowych, którzy pojechali w co najmniej 300 biegach od 2018 roku, nie miał hitu walk-off. Przynajmniej dopóki nie wbił w lewą przewagę Anthony Bass, który doprowadził do walki z Miami Marlins i strzelił Matta Vierlinga z drugiej bazy, wygrywając 3:2 w otwierającym serii trzech meczów.

Widzisz, na wszystko jest pierwszy raz.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Phillies zbada możliwości wewnętrzne przed zakupem pomocy bullpen w ostatecznym terminie handlu

Hoskins podążył za swoim zamachem, podniósł ręce i nie opuścił ich, dopóki nie znalazł się w połowie drogi do drugiej bazy i był ścigany przez zwycięskich kolegów z drużyny. Filadelfia wygrała po raz dziesiąty w 11 meczach, dziewięć na 10, odkąd Rob Thomson przejął odsuniętego menedżera Joe Girardiego.

„Najlepszy rodzaj prysznica” – powiedział Hoskins, wciąż mokry od mieszanki Gatorade i wody, która została wylana na jego głowę podczas wywiadu telewizyjnego w terenie. “Wspaniale. To najlepsze. Najlepsze ”.

Hoskins z pewnością mógłby się do tego przyzwyczaić. Pośrodku delirium na podstawach wydawał się odwracać i krzyczeć w kierunku ziemianki.

„Bryce [Harper] i rozmawiałem o zbliżającej się wielkiej chwili ”- powiedział Hoskins. „Próbowałem zwrócić jego uwagę. Na przykład „Chodźmy. To jest ten moment, o którym rozmawialiśmy.”

Trudno było wskazać największy moment meczu. Był zwycięzca meczu Hoskinsa, który oficjalnie zdobył podwójną bramkę. Zepsuł ciężarek, potem odłożył dwa kolejne i czekał na podniesiony ślizgacz, którym będzie mógł jeździć.

Ale trzy wyciągi wcześniej Vierlinga skradziono bazę, aby zająć pozycję strzelecką. Phillies dali Vierlingowi zielone światło, aby przejść na boisko 0-1 do Hoskinsa. Nigdy nie myślał dwa razy. Nie po tym, jak zorientowali się, że Bass powoli wraca do domu.

„Miałem przeczucie, że mogę go zdobyć” — powiedział Vierling. „Widzieliśmy, jak pracuje, i pojawiła się okazja. To było wielkie. Myślę, że postawił nas w dobrej sytuacji, aby wygrać ten mecz. Skończyło się na treningu ”.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Matt Vierling jest mało prawdopodobnym prezenterem telewizyjnym, ale wolałby być regularnym graczem Phillies

A potem był występ Hoskinsa na ósmej inningu. Gdy Phillies przegrywali 2:1, Hoskins grał w siedmiopozycyjnym przejeździe przeciwko asowi Marlins, Sandy Alcantara. Harper też szedł, zanim Alcantara zmusił JT Realmuto do podwójnej gry.

Jednak długie ataki na nietoperze, zwłaszcza Hoskinsa, doprowadziły Alcantary do 113. W ostatnich sześciu startach Alcantara wszedł z ERA 0,56. Ale jeden z nich, który uciekł z ósmego miejsca z przewagą, Marlinowie skręcili w stronę bullpen, a Didi Gregorius pogładził singlowego remisującego z leworęcznym Scottem Okertem, by pojechać w Hoskins.

“Było grind, prawda?” powiedział Hoskins. „Musisz spróbować różnych sposobów [to get on base]. Sandy najwyraźniej robi to, co robi, i sprawia, że ​​wygląda na łatwe. Znowu miał naprawdę dobre rzeczy. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli podrapać się w kilku biegach. Nie była ładna, ale to jest rodzaj tego, co robią dobre zespoły ”.

Odbijają się też po ciężkich stratach. Phillies mieli w niedzielę serię dziewięciu wygranych meczów, przegrywając 13:1 z Arizona Diamondbacks. Ważne było, aby nie zwlekać.

Dobre drużyny wygrywają także mecze w swojej dywizji. Na zwykłym spotkaniu harcerskim Phillies przed nową serią Thomson przypomniał im, że zwycięska passa przypadła na przeciwników spoza dywizji. Z ośmioma meczami NL East z rzędu zaplanowanymi na ten tydzień, to dobry czas na kolejny rzut.

„Musimy zacząć wygrywać mecze w naszej dywizji” – powiedział Thomson. “To jest duże. Pobiliśmy kilka zespołów, które [the Angels] w tym czasie trochę się przepychaliśmy i żywiliśmy się tym. Pokonaliśmy drużynę z pierwszego miejsca w Milwaukee. Powiedziałem, że musimy zacząć wygrywać kilka meczów w naszej dywizji. To dobry początek ”.

Po tym, jak menedżer Marlins Don Mattingly sprawdził Okert, Thomson mógł skontrować prawym uderzeniem Nicka Castellanosa lub Aleca Bohma, którzy byli na ławce.

Ale trzymał się Gregoriusa, mimo że wszedł do gry, uderzając .235 przeciwko leworęcznym, w porównaniu do .339 przeciwko praworęcznym.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Liczby stojące za zmaganiami Philliesa Nicka Castellanosa: „Nie czułem się komfortowo”

Gregorius przeciął remisujący singiel w pierwszej linii bazowej. Thomson wezwał Castellanosa do trafienia dla pałkarza pokładowego Odúbela Herrerę, a Castellanos również zdobył jedno.

„Podobały mi się jego nietoperze” — powiedział Thomson o Gregoriusie. „Mam do niego duże zaufanie. Podobał mi się pojedynek Castellanos z Okertem. Dlatego wybraliśmy się tam z Casty na Odúbel”.

Ani Nola, ani Alcantara nie brali pod uwagę tej decyzji. Obie olśniły.

Po raz drugi z rzędu Nola wszystko działało. Uzyskał 16 zamachów i chybień, co najmniej jeden z pięcioma różnymi wysokościami. Uderzył strefę strajku, jak zwykle, i rozrzucił sześć trafień w siedmiu rundach bez chodzenia, przedłużając swoją passę do 114 kolejnych pałkarzy bez wydawania stępa.

Nola nie pozwolił na trafienie aż do 45-stopowego tappera Garretta Coopera, który odpadł w czwartej rundzie. Zrezygnował z przejazdów na deblu RBI Miguela Rojasa w piątym i siódmym inningu.

Ale Alcantara nie była mniej skuteczna. Zrezygnował z trzeciej rundy na trafieniach jeden po drugim, w tym podwójnego RBI Harpera. Ale jego największym żalem był marsz w ósmej rundzie do Hoskins.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Alec Bohm z Phillies uczy się równoważyć dobro ze złem na dużej scenie

Phillies długo przyglądali się powtórce po tym, jak Jon Berti ukradł drugą bazę w siódmym inningu, ale zdecydowali się nie wyzywać, chociaż wydawało się, że mógł odpaść.

„Było blisko”, powiedział Thomson. „Z perspektywy czasu, prawdopodobnie powinienem był to zakwestionować, ponieważ była to siódma runda. Ale nie sądziliśmy, że zostanie obalony ”.

Dwa wyciągi później Rojas dał zielone światło podwójne dla Marlinów. Od 2019 r. Rojas jest 62-za-160 (0,388) z 14 deblami, dwoma triples, trzema homerami i 22 RBI w 26 meczach przeciwko Phillies.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.