Cleve Mesidor.

Tom Williams | Cq-roll Call, Inc. | Obrazy Getty

Cleve Mesidor pracowała w administracji Obamy w 2013 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszała o bitcoinie. Koncepcja od początku ją ekscytowała. W ciągu kilku lat odejdzie z polityki i wkroczy w przestrzeń kryptowalut z misją uczynienia nowego świata finansów lepszym dla ludzi kolorowych i kobiet niż tradycyjny rynek akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych.

Ostatnio Mesidor wydał książkę, Clevolution: My Quest for Justice in Politics & Cryptopamiętnik o jej podróży od dorastania na Haiti do upadku do króliczej nory blockchain.

Jest założycielką Krajowa Sieć Polityki Kobiet Koloru w Blockchain i właśnie został dyrektorem wykonawczym The Blockchain Foundation, która stara się edukować różne branże w zakresie powstającej technologii.

Więcej od Uprawnionego Inwestora:

Oto więcej historii dotyczących rozwodów, wdowieństwa, równości zarobków i innych kwestii związanych z nawykami inwestycyjnymi kobiet i potrzebami emerytalnymi.

CNBC przeprowadził niedawno wywiad z Mesidorem na temat tego, co ludzie mylą się na temat kryptowaluty, jej przyszłości i tego, jak zapobiec temu, by nowa przestrzeń wyglądała jak stary świat finansów. Krótko po tej rozmowie Bitcoin miał ogromny spadek Poniedziałek, osiągając 23 000 $ – najniższy poziom od grudnia 2020 r.

Wymiana została zredagowana i skondensowana dla jasności.

„Polityka nie nadążała za adopcją”

Annie Nova: Przed przejściem na kryptowalutę miałeś karierę w polityce. W jaki sposób to wcześniejsze doświadczenie wpływa na pracę, którą teraz wykonujesz?

Cleve Mesidor: Kiedy opuściłem Waszyngton, wróciłem do Nowego Jorku i zanurzyłem się w nowojorskim ekosystemie kryptograficznym. Kiedy bitcoin osiągnął 20 000 dolarów, wszyscy stracili rozum, a IRS zapytał: „Czy ci ludzie płacą podatki?”. Rozmowa regulacyjna naprawdę się nagrzała, więc zacząłem opierać się na moim waszyngtońskim pochodzeniu. Odkryłem, że istnieje pustka: polityka nie nadążała za adopcją. Od 2018 roku zacząłem publikować cotygodniowy biuletyn, który trafia do mojej sieci zajmującej się porządkiem publicznym.

Crypto to pierwsza klasa aktywów „dostępna dla każdego”

AN: Co ludzie mylą się najbardziej na temat kryptowaluty?

CM: Wiemy o tym 25% USA posiada pewnego rodzaju kryptowaluty i Czarny i społeczności latynoskie faktycznie prowadzą adopcję. To nie są białe samce. Klasa robotnicza i średnia już są.

AN: Dlaczego społeczności czarnoskóre i latynoskie przewodzą adopcji kryptowalut?

CM: Twoja atrakcyjność kryptowalut zależy od Twojego związku z pieniędzmi. Jeśli pieniądze w tradycyjnym systemie zawsze działały na Ciebie, zapytasz: „Po co to naprawiać?”. „Po co właściwie podejmować ryzyko nowej ścieżki?” Ale jeśli tradycyjne finanse nigdy nie zadziałały, to alternatywy wyglądają atrakcyjnie. W społecznościach Ameryki, Czarnych i Latynosów, bez względu na to, czy nie masz konta bankowego, czy jesteś profesjonalistą takim jak ja, jesteś traktowany tak samo. Banki nie dbają o ciebie, zarządcy majątku nie dbają o ciebie, a Wall Street nie dba o ciebie.

AN: Ale czym różni się kryptowaluta? Widzę tutaj te same problemy w tradycyjnych finansach.

CM: To, co wyróżnia kryptowaluty, to decentralizacja. W przypadku każdej innej tradycyjnej klasy aktywów istnieją bariery wejścia. To pierwsza klasa aktywów dostępna dla każdego. Nie dotyczy to akcji, obligacji czy funduszy inwestycyjnych. Również społeczności czarnych i latynoskich nie postrzegają krypto jako ryzykownej inwestycji; najbardziej ryzykownym miejscem były dla nas tradycyjne finanse. Kilka miesięcy temu Ryan Coogler, dyrektor Czarnej Pantery, wszedł do banku, aby wypłacić 10 000 $, a wezwali go na policję.

Liczba kobiet w kryptowalutach jest „wciąż fatalna”

AN: Wciąż jest ogromny brak równowagi płci w przestrzeni kryptowalut, z udziałem znacznie mniejszej liczby kobiet niż mężczyzn. Jak myślisz, jaki jest główny powód tego?

CM: Kobiety to szybko rosnąca grupa demograficzna w kryptowalutach, ale liczby są nadal fatalne. Dzieje się tak głównie dlatego, że kobiety często są głowami gospodarstw domowych i odpowiadają za środki utrzymania swoich dzieci i rodziców, co wpływa na ich tolerancję na ryzyko.

AN: Jak możesz zaangażować więcej kobiet?

CM: Musimy wzmocnić pozycję kobiet i dać im więcej informacji na temat kryptowalut. Rozmawiając z ludźmi o takich rzeczach jak „frakcjonowanie”, co oznacza, że ​​nie musisz kupować całego bitcoina, pozyskamy więcej kobiet. A propozycja wartości nie może polegać tylko na zostaniu inwestorem. Musimy również podkreślić możliwości przedsiębiorczości, innowacyjne ścieżki kariery z opcjami pracy zdalnej, zdolność do wywierania wpływu społecznego, a także zwrócić uwagę na zasoby i edukację na temat zmniejszania ryzyka.

AN: Co widzisz jako przyszłość kryptowaluty?

CM: Jeśli przebijemy się przez szum kryptowalut i blockchain, a wiele z nich to szum, to tak naprawdę chodzi o wydajność, optymalizację procesów i zapewnienie ludziom większej kontroli – dostępu do własnych danych. Blockchain i kryptowaluty będą napędzać nasz świat i nawet tego nie zauważymy.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.