Kalifornia została oficjalnie ponownie otwarta dziś rok temu, kiedy wiele ograniczeń COVID zostało zniesionych w obliczu powszechnego optymizmu co do powrotu do zwykłego życia. Rzeczywistość ma rozegrał się zupełnie inaczej. Wielokrotne wzrosty liczby przypadków, w tym jeden w toku, sprawiają, że koronawirus staje się czymś w rodzaju stałego towarzysza.

Tylko stan Floryda, aby nie zamawiać w przedsprzedaży szczepionek dla najmłodszych dzieci

Każdy stan oprócz Florydy zamówił w przedsprzedaży szczepionkę COVID-19 dla dzieci poniżej 5 roku życia w rządzie federalnym, oczekując, że w przyszłym tygodniu szczepionki będą dostępne dla ostatniej niekwalifikującej się grupy wiekowej, raporty Miami Herald. Urzędnicy państwowi nie dotrzymali terminu składania zamówień w przedsprzedaży we wtorek, co oznacza, że ​​prawdopodobnie rodziny będą miały opóźnienie w dostępie do szczepionki z gabinetów pediatry, szpitali dziecięcych, aptek i ośrodków zdrowia. Naczelny chirurg z Florydy Joseph Ladapo, wybrany przez republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa, powiedział we wtorek, że jest przeciwny udostępnianiu dzieciom zastrzyków ratujących życie. „Z tego, co widziałem, nie ma wystarczających danych, aby informować o korzyściach i ryzyku u dzieci. Myślę, że to bardzo jednoznaczne ”-Ladapo, który kieruje również departamentem zdrowia na Florydzie, powiedział dziennikarzom w Tallahassee: według Orlando Weekly.

List sugeruje, że mniej osób otrzymuje szczepionki przeciw grypie z powodu polaryzacji szczepionek COVID

Politycznie nacechowany sprzeciw wobec szczepionek COVID-19 wpływa na wskaźniki szczepień przeciwko grypie, według list od naukowców z UCLA opublikowany w środę w New England Journal of Medicine. Wykorzystując dane z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, analiza wrażliwości wykazała, że ​​o ile absorpcja szczepionki przeciwko grypie pozostawała stosunkowo stabilna podczas pierwszego sezonu grypowego pandemii, to gdy szczepionki przeciw COVID-19 stały się powszechnie dostępne, absorpcja szczepionki przeciwko grypie zmniejszyła się, nawet po wprowadzeniu dostosowań za pandemiczne zmiany w dostępie do opieki zdrowotnej. „Nasze odkrycia sugerują, że po powszechnej dostępności szczepionek COVID-19 czynniki związane ze wskaźnikami szczepień przeciwko COVID-19 (np. obawy dotyczące bezpieczeństwa i brak zaufania do szczepionek COVID-19 lub rządu) mogły się rozprzestrzenić, aby wpłynąć na wskaźniki szczepień przeciwko grypie” napisali autorzy.

COVID utrzymuje mętność mózgu przez co najmniej pół roku, wynika z badania UCSD

Według wstępnej rundy badań opublikowanej w środę przez naukowców z UCSD, neurologiczny wpływ infekcji COVID-19 często utrzymuje się po ustąpieniu innych objawów. Większość pacjentów biorących udział w badaniu, opublikowane w Annals of Clinical and Translational Neurology, zgłaszali objawy, takie jak zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia pamięci i obniżona koncentracja przez okres do sześciu miesięcy po łagodnym lub umiarkowanym przypadku COVID-19. Niektórzy mieli również problemy z koordynacją i funkcjami poznawczymi. Chociaż objawy ogólnie poprawiły się po pół roku, tylko jedna trzecia uczestników stwierdziła, że ​​w tym momencie ustąpiły całkowicie. Żadna z osób biorących udział w badaniu nie miała historii wcześniejszych schorzeń neurologicznych przed ich infekcjami.

Lekarz Stanford ostrzega przed niedoborami kadrowymi związanymi z COVID

Abraar Khan, ekspert ds. chorób zakaźnych w Stanford, powiedział w środę, że obecny wzrost COVID-19 w Bay Area powoduje zakłócenia kadrowe w lokalnym systemie opieki zdrowotnej. „W jednym ze szpitali, w których pracuję, choruje wystarczająco dużo mieszkańców, więc zmniejszyliśmy personel w naszej bardzo zajętej służbie chorób zakaźnych” napisał na Twitterze we wtorek. Khan powiedział, że został zarażony po raz drugi w zeszłym miesiącu, co obserwuje z coraz większą częstotliwością. „Bez względu na to, jak poważny jest covid i czy jest to problem wart rozwiązania, czy nie, wielu lekarzy bez pracy w tym samym czasie nie jest dobrą rzeczą. I to zbyt wiele razy w ciągu roku ”- powiedział. Khan dodał, że wraz ze wzrostem liczby wariantów zakaźnych nie wystarczy, aby urzędnicy publiczni polegali na indywidualnej odpowiedzialności za ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. „Potrzebujemy rozwiązań na poziomie społeczności — zarówno w zakresie polityki, jak i kontroli inżynieryjnych”.

Według CDC większość świata „wysokiego ryzyka” podróży

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają Amerykanom „unikanie podróży” do niektórych z najpopularniejszych miejsc na świecie tego lata, ponieważ większość krajów w Europie, Ameryce Południowej, Azji, Ameryce Północnej i Oceanie znajduje się na liście „ wysokie ryzyko ”dla COVID-19 w zaktualizowaną mapę agencji. To drugi najgorszy poziom na poziomach CDC, za klasyfikacją zarezerwowaną dla „szczególnych okoliczności”. Spośród 235 lokalizacji monitorowanych przez urzędników federalnych, 135 zostało umieszczonych na poziomie „wysokiego ryzyka” we wtorek, co oznacza, że ​​zgłaszają 100 nowych przypadków dziennie na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni.

Doradcy FDA zalecają autoryzację szczepionek Pfizer i Modern dla dzieci poniżej 5 roku życia

Komitet doradczy ds. szczepionek dla amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków jednogłośnie zalecił w środę, aby FDA przyznała zezwolenie na awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizer COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Trzydawkowa szczepionka zawiera 3 mikrogramy każda – druga podana trzy tygodnie po pierwszej, trzecia podana osiem tygodni po drugiej. Komisja zaleciła również wcześniejsze zatwierdzenie szczepionki Moderna dla dzieci poniżej 5 roku życia w środę. Pomimo poparcia autoryzacji szczepionki Pfizer, wielu naukowców zajmujących się szczepionkami w komisji wyraziło obawy, ponieważ wydaje się, że szczepionka nie zapewnia odpowiedniej ochrony po dwóch dawkach, a oszacowanie skuteczności po trzeciej dawce – 80% w zapobieganiu objawowemu COVID – zostało oparte na tylko 10 przypadków. Są zaniepokojeni, biorąc pod uwagę, że szczepionka Pfizer została wprowadzona w zeszłym roku jako dwudawkowa szczepionka dla dorosłych, że rodzice mogą nie zdawać sobie sprawy, że ich dzieci nie uzyskają pełnej ochrony przed upływem trzech dawek.

W schemacie dwóch dawek Moderna stosuje się dawki 25 mikrogramów każda, mniejsze niż dawki 100 mikrogramów i 50 mikrogramów stosowane u dorosłych i starszych dzieci. Zalecenia firmy Pfizer i Moderna to kolejne kroki, które prawdopodobnie doprowadzą do pełnej autoryzacji przez FDA dwóch marek szczepionek, po czym amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dokona przeglądu danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności obu. CDC ma podjąć decyzję w weekend, a strzały mogą zacząć się bronić już w przyszłym tygodniu. Jeśli jeden lub oba strzały są dozwolone, będzie to oznaczać, że po raz pierwszy najmłodsi Amerykanie będą mogli się zaszczepić. Dzieci poniżej 5 roku życia to ostatnia pozostała grupa wiekowa w Stanach Zjednoczonych, która została zaszczepiona, a wielu rodziców z niecierpliwością czekało na podjęcie działań przez Agencję ds. Żywności i Leków w celu ochrony ich dzieci.

Testy Fauci pozytywne dla COVID-19

Dr. Anthony Fauci, największy krajowy doradca ds. pandemii, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jest w pełni zaszczepiony, podwójnie wzmocniony i doświadcza łagodnych objawów, zgodnie z oświadczeniem w środę z Narodowego Instytutu Alergologii i Chorób Zakaźnych. “Dr. Fauci odizoluje się i będzie kontynuował pracę w swoim domu ”- powiedział, zauważając, że nie jest uważany za bliski kontakt z prezydentem Bidenem lub innymi wyższymi urzędnikami państwowymi. “Dr. Fauci będzie postępować zgodnie z wytycznymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom COVID-19 oraz porad medycznych od swojego lekarza i wróci do NIH, gdy uzyska wynik negatywny ”-dodano w oświadczeniu.

Badania sugerują, że zakażenia Paxlovid z odbicia pozostają rzadkie

Niedawno opublikowane badanie wykazało, że spośród prawie 500 pacjentów wysokiego ryzyka COVID-19 leczonych tabletką przeciwwirusową Paxlovid, niewielu doświadczyło objawów z odbicia, zgodnie z danymi opublikowany we wtorek w Clinical Infectious Diseases. W badaniu przeprowadzonym od lutego do kwietnia z udziałem 483 w pełni zaszczepionych osób naukowcy Mayo Clinic zidentyfikowali czterech pacjentów, którzy mieli objawy, ogólnie łagodne, zakażenia z odbicia średnio 9 dni po leczeniu Paxlovidem. Żaden z nich nie wymagał dodatkowej terapii ukierunkowanej na COVID, stwierdzono w badaniu. Wspólnymi cechami wśród osób z objawami były wcześniejsze schorzenia i to, że otrzymali ostatnią dawkę szczepionki trzy miesiące wcześniej lub więcej. Ale naukowcy stwierdzili, że potrzebne są dalsze badania, aby określić przyczyny.

Badanie: Łagodny COVID może wywoływać trwałe objawy poznawcze

Osoby, które przeżyły COVID-19, często doświadczają utrzymujących się objawów neurologicznych, które przypominają zaburzenia poznawcze związane z terapią nowotworową, zgodnie z badania opublikowane w poniedziałek w Cell. Według neurolog Michelle Monje ze Stanford, która jest współautorką badania z lokalnymi kolegami i specjalistami z Yale, Cedars Sinai i innych instytucji, istnieją wyraźne podobieństwa między „mgłą mózgu” COVID a „mgłą chemiczną” raka. „Korzystając z mysiego modelu łagodnej infekcji SARS-CoV-2 ograniczonej do układu oddechowego, odkryliśmy podwyższenie poziomu cytokin/chemokin OUN i specyficznej dla istoty białej reaktywności mikrogleju” – powiedziała. w wątku na Twitterze we wtorek. Znaleźli te same wzorce „w mózgach osób z COVID, które znaleźliśmy po chemioterapii”.

Contra Costa, hrabstwa Alameda osiągają „wysoki” poziom ryzyka COVID, inne hrabstwa Bay Area poprawiają się

Hrabstwa Marin, Sonoma i Santa Clara poprawiły swój status transmisji koronawirusa, przechodząc od „wysokiego” do „średniego” poziomu społeczności COVID-19, podczas gdy Contra Costa i Alameda przesunęły się ze „średniego” na „wysoki” w najnowszych szacunkach rozprzestrzeniania się wirusa z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Hrabstwa Napa i Solano nadal mają „wysoki” poziom społeczności, zgodnie z codziennie aktualizowanymi mapami, a hrabstwa San Francisco i San Mateo pozostają na „średnim”. Wszystkie dziewięć hrabstw Bay Area i prawie reszta Kalifornii znajdują się w kategorii „wysoka” na mapa transmisji COVID-19.

Doradcy FDA zalecają autoryzację Moderna shot dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat

We wtorek komitet doradczy ds. szczepionek dla amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zalecił FDA udziel zezwolenia na użycie awaryjne dla szczepionki Moderna COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Dwudawkowa szczepionka Moderna byłaby drugą dostępną dla osób w tej grupie wiekowej. Szczepionka Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat i od 12 do 17 lat została dopuszczona do obrotu w zeszłym roku i jest dostępna od wielu miesięcy. Nowoczesna dawka dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat jest taka sama jak dla dorosłych, 100 mikrogramów. Dawka dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat wynosi 50 mikrogramów. FDA zazwyczaj przyjmuje zalecenia komitetu doradczego w ciągu kilku dni

Warianty BA.4 i BA.5 prawdopodobnie wkrótce zdominują Europę

Wiele krajów europejskich odnotowuje wzrost podwariantów BA.4 i BA.5 koronawirusa i oczekuje się, że w tym tempie oba zdominują region w nadchodzących tygodniach, poinformowało we wtorek Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Agencja Unii Europejskiej powiedziała, że ​​kraje UE wykryły do ​​tej pory niski odsetek tych dwóch podwariantów, ale w Portugalii BA.5 stał się dominującym szczepem koronawirusa, a rosnącemu udziałowi BA.5 „towarzyszył wzrost liczby przypadków COVID-19 ”. Jak dotąd ograniczone dane nie wykazują żadnych dowodów, że te podwarianty, które po raz pierwszy wykryto w RPA, powodują cięższy COVID-19, podała agencja, ale ostrzegła, że ​​hospitalizacje i zgony mogą wzrosnąć wraz ze wzrostem liczby przypadków.

Reprezentant. Maxine Waters ma pozytywny wynik testu na COVID po szczycie klimatycznym z Biden, Harris

Reprezentant. Maxine Waters, która w zeszłym tygodniu wzięła udział w Szczycie Ameryk w Los Angeles, ogłosiła we wtorek, że wynik testu na COVID-19 po raz drugi. „Wczoraj, po dowiedzeniu się o potencjalnej ekspozycji na Szczycie Ameryk w Los Angeles, nie potwierdzono, że uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność COVID” – powiedział 83-letni Demokrata z Los Angeles w oświadczeniu. „Obecnie izoluję się i nie mam żadnych objawów”. Waters, który jest zaszczepiony i podwójnie wzmocniony, wcześniej uzyskał wynik pozytywny w kwietniu. Półkulowy szczyt w Los Angeles, z udziałem m.in. prezydenta Bidena, wiceprezydenta Kamali Harris, gubernatora. Gavin Newsom i kanadyjski premier Justin Trudeau, którzy ujawnili w poniedziałek, że również po raz drugi w tym roku wykazał pozytywny wynik testu na obecność COVID.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.