CORVALLIS – Pieśni nadeszły pod koniec szóstej rundy w niedzielę, kiedy Stan Oregon as Cooper Hjerpe po raz ostatni opuściłem kopiec stadionu Gossa i poszedłem do ziemianki.

Po obejrzeniu go, jak przedziera się przez odważny występ w grze typu „zrób albo zgiń”, tłum stojący tylko na stojąco chciał jeszcze raz spojrzeć na elektrycznego leworęcznego bobrów, ostatniej szansy na rozpoznanie niesamowitego sezonu i kariery.

“BEDNARZ! HJERP-EE!” krzyczeli wielokrotnie, klaszcząc w międzyczasie. “BEDNARZ! HJERP-EE!”

W końcu Hjerpe wyszedł z ławki, by uznać ryk, prawą ręką unosząc czapkę OSU i spoglądając na wszystkie zakamarki stadionu, nasiąkając zasłużonym wezwaniem z kurtyny.

Około 24 godziny później trenerzy powiedzieli mu, że jest zbyt chory, aby graćHjerpe wykonał jeden z najbardziej pamiętnych i ważnych występów w swojej karierze, pomagając w pokonaniu stanu Oregon Kasztanowe Tygrysy 4-3, aby powstrzymać eliminację i wymusić trzecią grę typu zwycięzca bierze wszystko w Corvallis Super Regional. Drużyny zagrają w poniedziałek o 16:30 o miejsce na College World Series.

„Opróżnił dzisiaj swój zbiornik” – trener OSU Mitch Canham powiedział. „Dał wszystko. To, że wszyscy skandowali jego imię i żeby wrócił tam, co powiedziałbym, że jest jego ostatnim startem tutaj w Goss, to był bardzo szczególny moment i będzie o tym pamiętał do końca życia”.

Naprawdę było to niezapomniane 48 godzin. W sobotę, około dwie godziny przed pierwszym wyciągiem w meczu otwierającym serię przez Bobrów, Hjerpe był na wczesnym etapie treningu przed meczem, kiedy Canham podszedł z otrzeźwiającą wiadomością. Zamykał swojego asa i wysyłał go do domu, aby odzyskać siły. Następnego ranka, kiedy bobry stanęły w obliczu eliminacji po porażce w pierwszym meczu, Hjerpe obudził się i przekazał trenerowi swoją wiadomość:

„Biorę piłkę”.

Hjerpe przejął piłkę, a potem w niedzielę, pokonując ostry atak, który zdobył 58 przejazdów w poprzednich czterech meczach. Dwuletni student, który miał 6 stóp i 3 cali wycofał się z pierwszych ośmiu pałkarzy, z którymi się zmierzył, trafiając cztery z pierwszych pięciu i nie trafił w czwartą rundę. Następnie rozbił 5 2/3 elektrycznych rund, wybijając sześć i pozwalając na trzy trafienia i trzy zarobione rundy. Hjerpe wpadł w tarapaty tylko w jednym inningu – czwartym – kiedy stracił trzy ciosy i dwa przejazdy, a drugi nadszedł, gdy odkorkował dziki boisko do backstopu, aby strzelić biegacza z trzeciego miejsca.

Ale poza tym dominował, wykorzystując wszystkie cztery wyciągi, pracując w strefie i strzelając uderzeniami w wewnętrzny róg. W końcu został wciągnięty na szóste miejsce po tym, jak poddał się pięciowyciągowemu, dwustanowiskowemu marszowi. The Beavers wysłały trenera, aby ocenił Hjerpe po pałce, ale Canham powiedział, że wizyta była związana z chorobą Hjerpe, a nie z jakimkolwiek urazem.

– Trochę zmęczony – powiedział Canham. „Mogłeś to trochę zobaczyć. Naprawdę walczył. Ale jego ciało jest w porządku. Nie było się czym martwić. Wyjście tam i zrobienie tego, co zrobił dzisiaj, było niezwykle imponujące ”.

Odpowiednio, inspirujący występ był również rekordowy. Sześć strajków Hjerpe ustanowiło rekord stanu Oregon w jednym sezonie z wynikiem 161 i przeniosło go na piąte miejsce na liście kariery Beavers z wynikiem 275. Poprawił się również do 11-2 w tym sezonie, umacniając swoją pozycję w walce o Golden Spikes Award i Dick Howser Trophy. , przyznawany corocznie najlepszym zawodnikom w kraju. Jest finalistą obu nagród.

Według władz szkolnych Hjerpe był zbyt chory, by rozmawiać z dziennikarzami po meczu, ale jego koledzy z drużyny powiedzieli wystarczająco.

„Poszedł tam i pokazał, dlaczego jest prawdopodobnie najlepszym miotaczem w kraju” Travis Bazzana powiedział.

Oczywiście Hjerpe miał dużą pomoc od Bazzany i jego kolegów z drużyny. Jakuba Meltona a Bazzana uderzył w samotne home runy w pierwszej czwartej rundzie, aby dać bobrom prowadzenie 2-0. Następnie, po tym, jak Auburn odpowiedział parą podbić w dolnej połowie czwartego, Oregon State dodał podjazdy w piątej i szóstej z małą piłką.

W piątym Mateusz Gretler zerwał lead-off singiel do prawego środka, a później strzelił parę buntów. Kyle Dernedde położył pierwszą, aby poświęcić Gretler do drugiej bazy, a następnie Justin Boyd położył innego za uderzenie w bazę. Chase Allsup z drużyny Auburn wystawił bunt Boyda wzdłuż trzeciej bazy, zakręcił i rzucił piłkę w prawe pole, posyłając Gretler do domu, a Boyda na trzecią bazę. Rezultatem było prowadzenie 3-2 w stanie Oregon.

Inning później, Bazzana zremisował dwa wyjścia, wybił torbę z przewagą chodu przed następnym rzutem Allsupa i wystartował tak wcześnie, że zremisował rzut do drugiej bazy. Ale środkowe pole bramkowe Tygrysów nie zakryło worka i Allsup wrzucił piłkę do środkowego pola, posyłając Bazzanę na trzecie miejsce. Na następnym boisku Jake Dukart zerwał singiel RBI do lewej strony, aby dać Beavers przewagę 4-2.

Hjerpe został pociągnięty w następną rundę w celu odciążenia blokady Ben Ferrer, a praworęczny przebił się przez niebezpieczny skład Tygrysów przez resztę drogi, uderzając trzy i pozwalając tylko na dwa trafienia w ostatnich 3 1/3 inningów. Ferrer, który prowadzi 4-0 z ERA 1,64, zdobył trzecią obronę w sezonie.

Bobry pokonały Auburn dziewięć do piątej, ale nigdy nie udało im się zebrać tej jednej wielkiej rundy, która rozwaliłaby mecz, po części dlatego, że z pola Tygrysów wykonano trio spektakularnych zagrań defensywnych. Lewy obrońca Mike Bello i środkowy obrońca Kason Howell w czwartym zdobyli kule, aby udaremnić wielki inning Beavers, a Bobby Peirce wyrzucił Gretlera z płyty na dziewiątym niesamowitym rzutem z prawego pola.

„Pod pewnymi względami walczyliśmy o to, aby mecz był blisko” – powiedział trener Auburn Butch Thompson. „Pomyślałem, że (stan Oregon) mógł uciec i zostawić nas dziś wieczorem kilka razy”.

Zamiast tego, trzecie rozstawione Bobry (48-17) opierały się na dominującym rzucie ulgowym Ferrera – i pamiętnym ostatnim występie Gossa z Hjerpe – aby uniknąć eliminacji i wymusić zwycięzcę bierze wszystko w meczu 3 z 14-miejscowymi Tygrysami ( 41-20) w poniedziałek.

Gdy Hjerpe zszedł z kopca i po raz ostatni zszedł po schodach ziemianki w niedzielę wieczorem, wymienił piątki i uściski z kolegami z drużyny i uderzonym pięścią Canhamem. A potem Hjerpe wstał na to wezwanie z zasłony, uchylając czapki w pamiętnym momencie, który wkrótce nie zostanie zapomniany.

„Takie chwile są powodem, dla którego Goss i Corvallis jako całość są tak wyjątkowe”, Hjerpe napisał w poniedziałek rano na Twitterze. „To chwila, którą zapamiętam do końca życia. Dziękuję całemu Beaver Nation za wsparcie bez względu na wszystko. Zróbmy to ponownie jutro!”

Joe Freeman | jfreeman@oregonian.com | 503-294-5183 | @BlazerFreeman | Subskrybuj The Oregonian / OregonLive biuletyny oraz podcasty aby otrzymywać najnowsze wiadomości i najważniejsze artykuły

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.